Sari la conținut
Forum Roportal
anhen

sa mai cred?

Postări Recomandate

eu cum am mai spus cred in toate :) deci cred si ca e adevarat si poate intr-o zi te intalnesti cu staru ala...intreab-o pe prietena ta(dak nu stii deja) cum il cheama ce varsta are...etc etc..si dak e cantaret poti merge la un concert al lui...:)?? nush....chiar ...cum il cheama?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai scuze dar numele nu pot sa-l spun..

dar iaca se pot sa spun este ca nu simt nimic pentru acest star ci simt ceva puternic cand ma uit printre el..nici nu stiu ce e..

adica ma uit la el si vad tot trecut prezentul si viitorul parca..e ceva greu de inteles

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca stiu ce simti,e intr-adevar legat de o viata anterioara in care ai avut legatura cu persoana respectiva(ce fel de legatura doar tu pti sa stii sau sa afli)

ideea e ca trebuie sa te linistesti sa crezi ca daca e sa se intample ceva intre voi se va imtampla(parerea mea e ca da)

nu forta lucrurile ca mai rau o sa iasa,de obicei orice ai face ,dc trebuie sa ajungi intr-un punct ajungi ca vrei sau ca nu vrei

dc ati fost impreuna in trecut nu e musai sa fiti si in viata asta dar e foarte posibil sa va intalniti si sa simta si el ceva...depinde de el asta

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca stiu ce simti,e intr-adevar legat de o viata anterioara in care ai avut legatura cu persoana respectiva(ce fel de legatura doar tu pti sa stii sau sa afli)

ideea e ca trebuie sa te linistesti sa crezi ca daca e sa se intample ceva intre voi se va imtampla(parerea mea e ca da)

nu forta lucrurile ca mai rau o sa iasa,de obicei orice ai face ,dc trebuie sa ajungi intr-un punct ajungi ca vrei sau ca nu vrei

dc ati fost impreuna in trecut nu e musai sa fiti si in viata asta dar e foarte posibil sa va intalniti si sa simta si el ceva...depinde de el asta

:flowers:

deci sincer multumesc.cineva tot mi-a mai zis asa ceva.bine,eu nu fortez lucrurile dar totusi cand vad persoana lui,ma cam duce in eroare.tot mai mult si mai mult simt ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eram cu o prietena in autobuz dupa care mi-a aratat o poza.acolo era chipul unui baiat.eu nu stiam cine este dar am simtit ceva foarte puternic in mine.m-au trecut fiorii si am vazut in acea clipa toata viata mea,tot ce a fost si ce va fi.am simtit ca el e acea persoana pe care o simteam zi si noapte..

s-a dovedit a fi un om celebru si eu m-am resemnat ca nu poate fi nimic.incercam sa-l uit dar mi-era greu,ii simteam respiratia.

intr-o noapte,am inceput sa pling caci nu mai puteam,ma simteam pierduta.m-am rugat la Dumnezeu,l-am rugat sa ma ajute,sa ma readuca la calea cea buna.si deodata am auzit o voce atit de tandra,atit de linistita spunandu-mi:"CREDE,SI ASA VA FI..NU-TI PIERDE SPERANTA,SPERANTA E ULTIMA CE MOARE,CREDE ..."

deodata am inceput sa ma simt mai bine,de parca mi s-a luat o piatra de pe inima..de atunci stiu ca trebuie sa lupt pentru el.

i'am spus-o prietenei mele,dar tot ce ea a zis a fost:"nuu..sunt prostii,cum asa sa fii cu o persoana celebra!!"

dupa scurt timp ,intr-o zi,am avut o viziune:am vazut cum eu imi caut copilul impreuna cu el...

era ceva inexplicabil..nici nu mai stiu ce sa cred.

dar cand ma uit la el ,il simt,ii simt respiratia si vad tot tot ceea ce va fi. ma simt de parca m-am regasit..

am nevoie de ajutor.as vrea sa descifrez aceasta,dar singura nu pot..:D

Pe la 16 ani aveam si eu astfel de trairi. Si nici acu' nu cred ca m-am vindecat. Ma indragostesc la nebunie de orice star imi sare in ochiul inimii. Dar nu dureaza mult, inchid templul si ma duc la treburile pamantesti, deh...

Uite , de exemplu , in ultima vreme ma gandesc daca nu am avut ceva cu Jet Li intr-o alta viata. Mi-a placut in filmul "The hero", iar in ultima vreme am dat search pe odc si pe google cu tot ce inseamna el. :yahoo: Vreau si eu sa ma apuc de tai chi... :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii,e ceva diferit,caci nu simt ca sunt indragostita...e altceva :bye:

Am impresia totusi ca nu e ceva benefic... Cand a venit Michael jackson in Romania, tipau fetele ca la balamuc dupa el, unele plangeau etc...La Beatles vad la tv ca faceau la fel. Ce cred pana la urma e ca astia baga subliminale in muzica si de asta s-a mai discutat, un fel de inrobire psihica, mai ales daca simti ceva ca e in interioruil fiintei tale, dar nu iti apartine...Daca te-ai curata cu lumina si iubire s-ar duce toata starea asta ciudata ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ca exista intalniri karmice,daca exista reincarnare.Dar intalnirile karmice pot fi si negative,nu doar pozitive.Dar s-ar putea sa fie si o imaginatie bogata si o sensibilitate accentuata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×