Sari la conținut
Forum Roportal
simonne

vanghelie care VA FI

Postări Recomandate

vezi cum esti? ce auzi despre videanu este adevarat, ce se aude despre vanghelie este doar un zvon. despre videanu ce dovezi ai? ca vad ca pentru vanghelie iti trebuie dovezi...

vanghelie a fost audiat videanu nu, chiar nu conteaza asta?? atunci chiar vorbim degeaba. esti indoctrinata si nu ma chinui eu sa te schimb

ma chinui degeaba sa-ti explic ca-sa la fel de patati diferenta e ca vanghelie e si incult.

da, sa-a "autosesizat" pna-ul cand nu la-a mai vrut psd-ul in partid la alegerile locale de anu' trecut. dupa ce vanghelie a castigat la-au primit inapoi si sa-a hotarat si NUP. mi-e sila de urmaririle penale ramase fara rezultat. in special impotriva celor din psd.

iti garantez ca daca era ceva clar impotriva lui videanu il ridicau de mult.

 

trebuia sa dai clicca si pe linca-ul de la adevarul sa vezi ancheta la pna. nu vorbe

 

te-am rugat sa-mi dai linca-ul despre afacerea apartamentul si vad ca m-ai uitat. este ori ba veridic ce ai scris?

 

daca tu spui ca libertatea este un ziar respectabil... cred ca terminam discutia. ziarul ala in afara de a pupa in toate locurile psd si doua tate nu au in foaia aia. speram sa fie macar ziarul adevarul...

Editat de goppo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu cand renovezi casa faci numai o camera si restul le lasi pline de moloz? asta inseamna sa fii bun gospodar?

problemele gramaticale sunt o problema relativa pentru tine? pentru mine nu. anul asta vin o gramada de firme straine sa constriasca in bucuresti. cine o sa poarte discutiile cu ei? domn marean? hai sa fim seriosi... chestie relativa pe dracu

 

Prietene, nu toata lumea are bani sa-si faca toata casa in acelasi timp. Mai sunt si unii care fac cate o camera, si restul sunt pline de emoloz. Dar poate ca tu esti om cu bani, care iti pui marmura de la Vicleanu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vezi cum esti? ce auzi despre videanu este adevarat, ce se aude despre vanghelie este doar un zvon. despre videanu ce dovezi ai? ca vad ca pentru vanghelie iti trebuie dovezi...

vanghelie a fost audiat videanu nu, chiar nu conteaza asta?? atunci chiar vorbim degeaba. esti indoctrinata si nu ma chinui eu sa te schimb

ma chinui degeaba sa-ti explic ca-sa la fel de patati diferenta e ca vanghelie e si incult.

 

eu am specificat de la inceputul discutiei noastre, ca eu il suspectez pe Videanu, si am toate motivele

poftim citeste despre alta "afacere" curata da a lui

 

"Videanu si-a cumparat un tern de peste 12 396 de metri patrati la jumatate din pretul actual al unei garsoniere si nu oriunde ci in Centrul Civic, in conditiile in care un metru patrat ajunge si la 400usd.

"Adrian Videanu ne spune mereu ca nu intelegem si ca el este curat ca lacrima.Ce sa intelegem ? Orice om cu bun simt isi da seama cand vede pretul(46 209 lei pe metru patrat)Terenul cumparat de de-ul Videanu, valoreaza 5 milioane de dolari.Asa da afacere!

Si asta nu e tot.Planul Urbanistic General al Bucurestiului arata ca in zona Trafic Greu se va construi noul centru de afaceri al Capitalei, in conditiile in care Primaria nu are terenuri ca sa construiasca locuinte[b/]

 

 

 

 

 

da, sa-a "autosesizat" pna-ul cand nu la-a mai vrut psd-ul in partid la alegerile locale de anu' trecut. dupa ce vanghelie a castigat la-au primit inapoi si sa-a hotarat si NUP. mi-e sila de urmaririle penale ramase fara rezultat. in special impotriva celor din psd.

iti garantez ca daca era ceva clar impotriva lui videanu il ridicau de mult.

 

trebuia sa dai clicca si pe linca-ul de la adevarul sa vezi ancheta la pna. nu vorbe

 

te-am rugat sa-mi dai linca-ul despre afacerea apartamentul si vad ca m-ai uitat. este ori ba veridic ce ai scris?

 

daca tu spui ca libertatea este un ziar respectabil... cred ca terminam discutia. ziarul ala in afara de a pupa in toate locurile psd si doua tate nu au in foaia aia. speram sa fie macar ziarul adevarul...

[snapbacca]33768[/snapbacca]

 

 

linca-ul nu il aveam sa ti-la dau, pentru ca eu aveam ziarul de unde ti-am dat citatul

insa nu cred ca era extrem de greu sa cauti pe www.libertatea.ro

 

vanghelie, pentru a -nspe mia oara, nu sa-a dat ceea ce nu este!!!

dar cred ca ai dreptate, u le ai pe ale tale in cap si pace, pot sa iti aduc eu documente scrise negru pe alb, tu tot acelasi lucru' o sa imi spui asa ca....

-om trai si -om vedea ce se intampla si mai vb dupa alegeri

Editat de Ines

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prietene, nu toata lumea  are bani sa-si faca toata casa in acelasi timp. Mai sunt si unii care fac cate o camera, si restul sunt pline de emoloz. Dar poate ca tu esti om cu bani, care iti pui marmura de la Vicleanu

[snapbacca]33811[/snapbacca]

 

 

asta-i analiza ta finala? ca-sa om cu bani si-mi pun marmura? daca tot vroiai sa discuti cu mine, de ce n-o faci contructiv si nu in bascalie.

si am spus eu ca toti oamenii sunt gospodari? mai sunt, cum ai spus si tu, din cei care lasa moloz in restul camerelor.

 

eu de fapt am aratat cum a reusit vanghelie sa renoveze doua scoli si a lasat altele cu sobe pe lemne.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta-i analiza ta finala? ca-sa om cu bani si-mi pun marmura? daca tot vroiai sa discuti cu mine, de ce n-o faci contructiv si nu in bascalie.

si am spus eu ca toti oamenii sunt gospodari? mai sunt, cum ai spus si tu, din cei care lasa moloz in restul camerelor.

 

eu de fapt am aratat cum a reusit vanghelie sa renoveze doua scoli si a lasat altele cu sobe pe lemne.

[snapbacca]33887[/snapbacca]

In primul rand ca nu este o analiza, si in al doilea ca am zis ca "poate" esti om care are bani sa faca totul in acelasi timp. Si nu am facut bascalie.

Problema este ca Vanghelie chiar a facut ceva, si asta deranjeaza. Nu pe mine, sau pe tine, ci pe altii, din politichie, colegi sau adversari de-ai lui.

Ideea este daca ar fi facut si ceilalti cate ceva din ce a facut el era bine. Uite, eu unul stau in sectorul 4, unde a fost Mihalache. Care trebuie sa-ti spun ca in afara de o fantana arteziana (de parca de asta era nevoie), nu prea stiu ce a facut. Ca nu se vede. (Nu zic ca asta al aliantei a facut ceva, ca si asta e alta duda de om).

Dar macar in sectorul 5 se vede ceva. Fie si numai blocurile vopsite. Si tot e ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am specificat de la inceputul discutiei noastre, ca eu il suspectez pe Videanu, si am toate motivele

 

si pe vanghelie nu? se pare ca tu numai pe videanu vrei sa-la vezi. am spus de o mie de ori amandoi sunt. eu recunosc ca videanu e succeptibil, la fel si vanghelie. tu de ce nu vrei sa recunosti?

 

n-am inteles fraza :

vanghelie, pentru a -nspe mia oara, nu sa-a dat ceea ce nu este!!!

 

uite un ziar respectabil nu libertatea, unde la reclama de pe prima pagna a lui vanghelie nu ma astept sa-la critice, ca pierd bani frumosi.

mai citeste Revista 22 si ai sa vezi diferenta.

 

Vanhelie arma secreta ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si pe vanghelie nu? se pare ca tu numai pe videanu vrei sa-la vezi. am spus de o mie de ori amandoi sunt. eu recunosc ca videanu e succeptibil, la fel si vanghelie. tu de ce nu vrei sa recunosti?

 

n-am inteles fraza :

 

uite un ziar respectabil nu libertatea, unde la reclama de pe prima pagna a lui vanghelie nu ma astept sa-la critice, ca pierd bani frumosi.

mai citeste Revista 22 si ai sa vezi diferenta.

 

Nu te mai supara, ca nu castigi nimic. Cel mult o durere de cap, si zau ca nu merita. Oricum, fiecare ziar sau revista scrie in functie de ambitiile politice ale celor din conducere. Si fiecare vrea sa-i fie bine. Ca sa nu mai vorbim de banii care sunt in joc in asemenea campanii, sume deloc de neglijat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand ca nu este o analiza, si in al doilea ca am zis ca "poate" esti om care are bani sa faca totul in acelasi timp. Si nu am facut bascalie.

Problema este ca Vanghelie chiar a facut ceva, si asta deranjeaza. Nu pe mine, sau pe tine, ci pe altii, din politichie, colegi sau adversari de-ai lui.

Ideea este daca ar fi facut si ceilalti cate ceva din ce a facut el era bine. Uite, eu unul stau in sectorul 4, unde a fost Mihalache. Care trebuie sa-ti spun ca in afara de o fantana arteziana (de parca de asta era nevoie), nu prea stiu ce a facut. Ca nu se vede. (Nu zic ca asta al aliantei a facut ceva, ca si asta e alta duda de om).

Dar macar in sectorul 5 se vede ceva. Fie si numai blocurile vopsite. Si tot e ceva.

[snapbacca]33889[/snapbacca]

 

Ce facem? ne jucam cu cuvintele? ;) Cum spui tu...

 

pe cuvant de nu m-ati inebunit cu blocurile vopsite si cu cele doua scoli.

 

dar alea doua blocuri de pe bd. pieptanari fara curent de ce nu spune nimeni nimic? exista o centrala electrica in fata de unde pleca zeci de fire spre apartamentele din acele blocuri. pericol de electrocutare mai mare cred ca n-am vazut. o sa-ncerc sa fac intr-o dimineata o poza sa vedeti ce-i acolo

despre jegul de la trafic nu pomeneste nimeni decat ca primaria capitalei vrea sa faca un centru de afaceri si ziare ca libertatea sau mai stiu eu care intreaba de ce nu au bani de apartamente.

despre faptul ca ti-e frica sa te plimbi prin ferentari chiar si ziua cand gardienii publici joaca barbut cu smecheri din zona iar nu spune nimeni nimic.

ca pe bani publici vanghelie a facut un revelion cu pretenul sau DJ-BOBO nu pomeneste nimeni.

 

 

exista o gasca de oameni pe care nu vreau sa-i mai vad nici macar la tv(becali, dragomir, vanghelie, ala care prezice cutremurele am un lapsus acum, vadim etc)

cand mai aud ca oameni ca stia, care apar pe post doar pentru distractia oamenilor, vin sa mai si candideze ma apuca dorul de duca. si culmea e ca sunt oameni care-i voteaza... este impardonabil. indiferent cate bune sau rele au facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hancu e numele lui ala cu cutremurele. :cry:

 

 

se pare ca tu nu intelegi decat ceea ce vrei tu, la fel ca si tine am recunoscut nu sunt multumita de prestatia lui Vanghelie 100%si nici nu am spus ca ar fi el ala cinstitul, dar.............................

este un "dar" foarte mare aici, eu sunt gata sa imi asum riscul de a fi dezamagita de "prestatia" lui Marean in caz ca ajunge la primarie.

mai rau decat acum nu poate fi !!! dar oricum dupa cum am spus si in mail-ul precedent, timpul ne va demonstra cata dreptate am avut via a vis de alegerile pe care le-am facut

 

weecaend placut si mai vb dupa primul tur ;)

Editat de Ines

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce facem? ne jucam cu cuvintele? :cry: Cum spui tu...

 

pe cuvant de nu m-ati inebunit cu blocurile vopsite si cu cele doua scoli.

 

dar alea doua blocuri de pe bd. pieptanari fara curent de ce nu spune nimeni nimic? exista o centrala electrica in fata de unde pleca zeci de fire spre apartamentele din acele blocuri. pericol de electrocutare mai mare cred ca n-am vazut. o sa-ncerc sa fac intr-o dimineata o poza sa vedeti ce-i acolo

despre jegul de la trafic nu pomeneste nimeni decat ca primaria capitalei vrea sa faca un centru de afaceri si ziare ca libertatea sau mai stiu eu care intreaba de ce nu au bani de apartamente.

despre faptul ca ti-e frica sa te plimbi prin ferentari chiar si ziua cand gardienii publici joaca barbut cu smecheri din zona iar nu spune nimeni nimic.

ca pe bani publici vanghelie a facut un revelion cu pretenul sau DJ-BOBO nu pomeneste nimeni.

exista o gasca de oameni pe care nu vreau sa-i mai vad nici macar la tv(becali, dragomir, vanghelie, ala care prezice cutremurele am un lapsus acum, vadim etc)

cand mai aud ca oameni ca stia, care apar pe post doar pentru distractia oamenilor, vin sa mai si candideze ma apuca dorul de duca. si culmea e ca sunt oameni care-i voteaza... este impardonabil. indiferent cate bune sau rele au facut.

[snapbacca]33896[/snapbacca]

 

 

uite yo stau in militari si despre ce vorbesti tu as putea sa iti vorbesc si yo cu aceeasi usurinta . singuru lucru bun care sa-a facut in zona militari este asfaltarea bulevardului iuliu maniu ( care fie vorba intre noi tot in timpu unui primar psdist sa-a facut , si anume darabont ) . poate ca nu stau gardienii si joaca barbut cu smecherii zonei , insa stau "fetitele" si te intreaba daca vrei sa dai o m..e . cat despre trafic chiar si pe iuliu e dezastru ( sa nu mai zic pe uverturii - adevarate cratere )

de lucrurile astea cu gardienii nu il poti invinovati pe marean. ai putea sa il invinovatesti ca a facut liceu ala de 2 mil de para, care nu cred ca il mai gasesti pe undeva prin bucuresti. si revelioanele le-a facut pe bani publici pentru public nu pentru el, ca nu si-a facut el revelionu lui . ;)

si atata timp cat alianta nu a propus alt candidat decat pe videanu , nu am de ce sa votez cu ei . as fi votat daca era un om mai cunoscut si care mai stia cum statea treaba, dar videanu asta e doar marioneta lui base , si stim cu totii ce a facut base la primarie : nimica

daia mi se pare caorecat sa ii dau o sansa si lui marean asa cum am procedat si cu base cand la-am votat la prezidentiale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×