Sari la conținut
Forum Roportal
sabina00

Sexul Maimutesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:lol2: pai sa mergem direct la sursa ...hei ,frad ...o pui sa faca ca trenul ? :idea:

ca sa aduc aici putin discutia din alt topic....o pun sa-si faca clisma :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P

Dupa 3 pagini de mesaje, raman placut surprins ca sunt exact 69 de mesaje de invizibilizat. Interesant :idea:

 

Back on topic, va traduc de pe Wikipedia:

 

Relatiile sexuale joaca un rol important in societatile Pan paniscus, acestea fiind folosite ca salutare, rezolvare a conflictelor, reconciliere, si ca favoruri din partea femelelor in schimbul mancarii. Pan paniscus sunt singurele maimute non-umanoide care au fost observate sa se implice in toate din urmatoarele activitati sexuale: sex genital (mascul-femela, fara a exclude femela-femela si mascul-mascul), sarutari cu limba si sex oral.

Activitatea sexuala are loc in familie precum si in afara ei, iar adesea implica adulti si tineri, chiar pui. Pan paniscus nu formeaza relatii stabile cu un singur partener. De asemenea, prin comportamentul sexual nu discrimineaza in functie de varsta sau gen, singurul tabu observat fiind relatiile intre mama si fiul adult. Cand grupul descopera o noua sursa de hrana sau un teren prielnic, emotia crescuta conduce de obicei la activitati sexuale de grup - se presupune ca pentru a reduce tensiunea si pentru a permite hranirea fara probleme.

Speram ca am lamurit auditoriul si am raspuns in parte la intrebarile Sabinei. Spre documentare, las linkul.

 

A, si sper ca nu va fi cazul ca atunci cand revin sa mai invizibilizez ceva. Faceti misto altundeva. Spre exemplu, pe chat. Mersi fain :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:idea:

Dupa 3 pagini de mesaje, raman placut surprins ca sunt exact 69 de mesaje de invizibilizat. Interesant :)

 

Back on topic, va traduc de pe Wikipedia:

Speram ca am lamurit auditoriul si am raspuns in parte la intrebarile Sabinei. Spre documentare, las linkul.

 

A, si sper ca nu va fi cazul ca atunci cand revin sa mai invizibilizez ceva. Faceti misto altundeva. Spre exemplu, pe chat. Mersi fain :doh:

 

 

LOL Daemon, nu ma asteptam la un astfel de raspuns ;) Topicul a fost facut la "misto" si dedicat in exclusivitate unui numar de exact 3 barbati de pe acest forum :P Intrebarile mele se bazau pe ceea ce stiintific stim despre aceasta specie, adica ceea ce ai scris tu mai sus, dar altele erau intrebarile :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A, si sper ca nu va fi cazul ca atunci cand revin sa mai invizibilizez ceva. Faceti misto altundeva. Spre exemplu, pe chat. Mersi fain ;)

:P ma scuzati ... nici nu-mi sau seama cum am putut "murdarii" un topic asa serios ! :idea:

 

de mare angajament Daemon :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, da... tu di airpooorttt :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P

Dupa 3 pagini de mesaje, raman placut surprins ca sunt exact 69 de mesaje de invizibilizat. Interesant :doh:

 

Back on topic, va traduc de pe Wikipedia:

Speram ca am lamurit auditoriul si am raspuns in parte la intrebarile Sabinei. Spre documentare, las linkul.

 

A, si sper ca nu va fi cazul ca atunci cand revin sa mai invizibilizez ceva. Faceti misto altundeva. Spre exemplu, pe chat. Mersi fain ;)

oooopppss.. 69..? interesanta cifra ..:idea:

 

:lol2:

si asta face sex..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Topicul a fost facut la "misto" si dedicat in exclusivitate unui numar de exact 3 barbati de pe acest forum :P Intrebarile mele se bazau pe ceea ce stiintific stim despre aceasta specie, adica ceea ce ai scris tu mai sus, dar altele erau intrebarile :lol2:
Aha. Cred atunci ca nu trebuia sa-mi obosesc mausul, ci sa sterg topicul direct? Avand in vedere ca 2/3 din raspunsuri sunt exact ca intrebarea, adica "la misto"?

Topic inchis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×