Sari la conținut
Forum Roportal
rasarit_de_soare

Suferinta...dragoste...suferinta...pana cand?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa E... perfect de acord cu fetele! Iubeste, dar ramai tot TU! :blink:

Editat de Lyana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca il iubesti pe cel de langa tine sigur vei lasa de la tine in favoarea lui si defavoarea ta ...si daca el te iubeste la fel vaface ...si ce vor umple golurile reciproc...

 

asta e armonia relatiei /casatoriei ... :blink:

 

intr-o raltie in care iubeste E IMPOSIBIL SA RAMAI TU...te molipsesti de celalalt daca il iubesti , daca nu il iubesti intradevar ramai tu ... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca il iubesti pe cel de langa tine sigur vei lasa de la tine in favoarea lui si defavoarea ta ...si daca el te iubeste la fel vaface ...si ce vor umple golurile reciproc...

 

asta e armonia relatiei /casatoriei ... :jester:

 

intr-o raltie in care iubeste E IMPOSIBIL SA RAMAI TU...te molipsesti de celalalt daca il iubesti , daca nu il iubesti intradevar ramai tu ... :dance2:

 

 

Pentru mine exact asta inseamna sa fii TU! TU ai fost programat/programata sa fii iubire, armonie ...si tot ce deriva din asta... in nici un caz suferinta... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unde vezi tu in mesajul meu cuvantul suferinta? eu am pomenit de sacrificiu ... sacrificul il poti face cu veselie si fericire si inima jucand ... daca iubesti :blink:

 

ps. ... asa cum zice Iisus sa postim cu inima vesela si vioi...sa nu stie nimeni ca postim :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand iubim cu adevarat pe cineva , chiar si injosindu-ne pentru cel pe care il iubim , e o placere !!!

 

 

Cand iubire e impartasita,injosirea nu-si are locul;cand iubesti doar tu,mai bine te retragi.

 

DRAGOSTEA adevarata , inseamna SACRIFICIU !!!

 

 

Dragostea adevarata inseamna miracol,fericire,implinire.Daca trebuie sa sacrifici ceva...ce rost mai are??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

are rostul de a pastra ce ai ... sacrificam comoditate, egoism, comoditate, placere...de-astea :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suferinta? A parasi pe cineva pe care iubesti? Sacrificiu? Spuneti-mi si mie daca unu dintre voi a reusit sa iubeasca fara sa treaca prin astea.. Eu am vut curajul de a merge mai departe si acum sunt cu altcineva..Daca l-am uitat pe EL?...poate n-o sa-l uit niciodata..Dar stiti ce e mai trist in toata povestea mea..Acum cand m-am hotarat sa imi vad mai departe de viata mea sa pot macar sa tin la baiatul pe care il am acum langa mine..a inceput sa ma caute,sa ma sune si sa imi spuna ca e nefericit si ca nu ar fi trebuit nicicand sa se insoare cu altcineva pt ca locul meu nu il poate lua nimeni in inima lui..Stitzi..Inca il mai IUBESC,inca ma mai trezesc dimineatza cautandul langa mine si inca as vrea sa fiu a lui... Dar cu ce pretz? Mi-a luat 6 ani din viatza mea ..dar azi e randul meu sa plec mai departe.. Nu cred ca e usor nimanui dar daca vretzi sa traitzi mai linistitzi nu lasatzi lucrurile sa ajunga asa departe cum am lasat eu... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce sacrificiu in dragoste dom'le? asa vezi tu dragostea? e drept ca te loveste in cele mai nepotrivite si imposibile momente... insa e ... minunat :dance2:

Fetelor, nu va lasati umilite in numele dragostei... ruperea de celalalt e dureroasa... pe moment. Apoi va fi mult mai bine... nu ma acceptati sa fiti bataia de joc a cuiva...

Da Anca/Maria , asa vad eu dragostea ADEVARATA !!! Dragostea e un sacrificiu permanet din partea ambilor soti !!! Insa , fiecare vorbeste din experienta proprie ! Cand scriam de umilinta ati crezut ca de fete/femei vorbesc ? :jester: Vorbeam , daca e nevoie , si de mine. Cand iubesc pe cineva , chiar si umilinta ar fi placuta ! Insa , cine n-a cunoscut iubirea adevarata , nu stie ce inseamna ceea ce spun eu acum !!!

 

;cand iubesti doar tu,mai bine te retragi.

Ai putea sa faci asta ? :blink:

 

Dragostea adevarata inseamna miracol,fericire,implinire.Daca trebuie sa sacrifici ceva...ce rost mai are??

Imi amintesti de ministrul justitiei , Monica Macovei , care , saptamana trecuta Marti , fiind invitata la o emisiune unde se dezbatea legalizarea prostitutiei , si intrebata de cineva : "daca si-ar lasa fiica sa mearga si sa se prostitueze intr-un bordel , a spus ca DA , fara nici o ezitare" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uite cum vad unii / unele ...IUBIREA !!!Acelei femei putin ar interesa-o de fiica ei !!! Nu ar face nici un SACRIFICIU ca sa o impiedice sa-si distruga viata !!! Decat sa fiu asa iubit de cineva , mai bine ma sinucid !!!

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suferinta? A parasi pe cineva pe care iubesti? Sacrificiu? Spuneti-mi si mie daca unu dintre voi a reusit sa iubeasca fara sa treaca prin astea.. Eu am vut curajul de a merge mai departe si acum sunt cu altcineva..Daca l-am uitat pe EL?...poate n-o sa-l uit niciodata..Dar stiti ce e mai trist in toata povestea mea..Acum cand m-am hotarat sa imi vad mai departe de viata mea sa pot macar sa tin la baiatul pe care il am acum langa mine..a inceput sa ma caute,sa ma sune si sa imi spuna ca e nefericit si ca nu ar fi trebuit nicicand sa se insoare cu altcineva pt ca locul meu nu il poate lua nimeni in inima lui..Stitzi..Inca il mai IUBESC,inca ma mai trezesc dimineatza cautandul langa mine si inca as vrea sa fiu a lui... Dar cu ce pretz? Mi-a luat 6 ani din viatza mea ..dar azi e randul meu sa plec mai departe.. Nu cred ca e usor nimanui dar daca vretzi sa traitzi mai linistitzi nu lasatzi lucrurile sa ajunga asa departe cum am lasat eu... :P

 

si daca te-ai intoarce ...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca te-ai intoarce ...?

Dca m-as intoarce crezi ca s-ar schimba ceva? Aproape de fiecare data cand intru in bucatarie vad fata aleia in pijamalele mele..Slava domnului am avut ceva bani sa im schimb patul din dormitor, inca nu pot uita ca de cate ori spalam haine ii gaseam nr le telefon si biletzele in buzunare la fel cum nu pot uita cat de mult ma facea sa ma simt iubita cand eram doar noi doi, cat era de bine pt cateva saptamani pt ca mai apoi sa il prind din nou cu alta...Nu se va putea schimba niciodata... Si stii, pana la urma chiar am ajuns sa il cred cand spune ca ma iubeste,dar masochista nu sunt,durerea care mi-a provocat-o nu se mai poate sterge,si de ma intorc pt a nustiu cata oara la EL ii voi reprosa toate astea o viatza intreaga..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×