Sari la conținut
Forum Roportal
rasarit_de_soare

Suferinta...dragoste...suferinta...pana cand?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.Ma numesc Geany si as dori din tot sufletul cateva sfaturi pt k am ajuns la capatul rabdarii.Am cunoscut un baiat acum 2 ani si jumatate si ne-am simtit atrasi inca de la prima intalnire.Am simtit k are ceva special fata de altii la fel si el mi-a spus ca s-a simtit coplesit cand m-a vazut.Am inceput sa avem o relatie si in primele 11 luni am trait un vis din care speram sa nu ma trezesc vreodata.Dar cum omul se mai trezeste la realitate,am aflat dintr-o intamplare ca el se mai intalnea din cand in cand si cu o alta fata.Eu am aflat in august,ei se intalneau din februarie din cate mi-a povestit ea,bineinteles cu pauze.I-am dat 2 palme pt k mi-a tradat increderea deplina ce o aveam in el,dar m-am impacat cu el chiar in ziua aia,atat de mult il iubeam.Am aflat ca ma mintise de nenumarate ori k sa se intalneasca cu ea.Nu am putut sa uit normal,dar ceea ce m-a adus in pragul disperarii este faptul ca la scurt timp a inceput sa dea intalnire la altele,sa le dea nr de tel si adresa de mess si cand intram si il intrebam cine e persoana respectiva se facea ca nu stie.Ba chiar a primit cateva mesaje cu "Buna iubi.Ce fel de relatie e asta daca tu vii la mine si nici macar nu ma saruti?" iar el a negat totul.De atunci a continuat sa-mi insele increderea,i-am gasit si profilul intr-un site in care dadea nr de tel si zicea ca el cauta o relatie serioasa ca este singur cuc.Cand i-am aratat mi-a zis ca doar voia sa-si bata joc de ele pt ca nu-s in stare sa-si faca un iubit fara sa apeleze la site-uri.Am suferit mult i-am lasat chiar scrisori de despartire,dar cand se intorcea dupa 2-3 zile la mine nu puteam sa-l vad trist.Il iubesc enorm si l-am iertat de n ori.Am gresit facand acest lucru pt k l-am invatat prost.S-a schimbat radical si mereu trebuie sa ne intalnim numai cand vrea el,dupa cum isi face el programul k face sala.Si din februarie s-a apucat de streaptease si va dati seama cum m simt.Mai ales cand imi povestea cu atata pofta k l-au dezbracat gagicile de 8 martie si ca-i place enorm ceea ce face.Cand a semnat contractul eu nu am fost de acord ,dar nu a tinut cont de parerea mea si totul a devenit un cosmar.Certuri din ce in ce mai dese,indiferenta lui care ma doare enorm.Mi-am pus toate bazele in relatia asta mai ales ca a fost primul baiat din viata mea intima si imi doresc sa fie si ultimul.Acum mi-a spus ca vrea sa plece in Delta cu baietii de la dansuri si nu am fost de acord pt ca nu au voie sa mearga cu prietenele.Din cauza streaptesului ne-am certat cel mai mult.Acum nu ne-am vazut de 3 zile si poate sa stea fara mine.Il simt f rece.Inainte nu trecea o zi fara sa ne vedem,chiar si cand ploua ne intalneam,nu conta unde stam,doar noi doi existam pe lume.M-a ranit enorm cu anumite vorbe.Mi-a zis odata ca nu sunt prima si nici ultima din viata lui sau ca el face ce vrea ca doar nu este insurat cu mine.Niciodata nu l-am vazut atat de schimbat,iar eu nu pot sa dorm,nu pot sa mananc,am slabit f mult din cauza suferintei...noaptea adorm plangand si in vis imi apare cu altele...e un cosmar....nu pot sa descriu in cuvinte...Si il iubesc enorm eu nu suport sa-l vad suferind dar el daca vede ca plang ma cearta inainte nu suporta sa vars o lacrima.Am petrecut clipe de neuitat alaturi de el si toata lumea ne zice ca ne potrivim ,k parca suntem frati,atat de bine seamanam.Ma ignora de la un timp si am devenit cicalitoare intr-adevar,doar pt ca vreau sa fie doar al meu.Oare cer prea mult de la viata asta nenorocita???Oare voi fi vreodata fericita cum am fost la inceput??El e prezent mereu in mintea mea,nu pot sa mai zambesc,mereu trebuie sa ma prefac in fata parintilor ca-mi este bine.Mai pot face ceva sa-l aduc pe calea cea buna chiar daca imi zice ca nu se va schimba niciodata?I-am propus sa se lase de streaptease dar nu accepta nici in ruptul capului.Inainte renunta la orice pt mine.Acum imi zice ca vrea sa-si faca o cariera din asta dar la inceput mi-a promis ca va semna contractul doar pt un an.Nimic nu mai conteaza pt el legat de persoana mea.El imi zice ca ma iubeste dar nu mai vad fapte.Se intoarce dupa cateva zile sa ma impac cu el si apoi o luam de la capat.Eu nu pot sa ma impac cu ideea asta,cu gandul ca il ating femeile,iar la inceput imi zicea ca nu au voie,dar s-a dovedit fals.Nu stiu cum sa mai procedez sa il fac sa inteleaga ca vreau intr-adevar sa fim doar unul pt celalat,sa ne ajutam si sa ne iubim la fel de mult ca la inceput.Va rog dati-mi un sfat si sper ca nu v-am plictisit la cat am scris k daca ar fi sa-mi sciu viata nu ar incapea intr-un roman.Si app am doar 18 ani si la varsta asta viata ar trebui sa ni se para cea mai frumoasa,insa mie mi s-au spulberat toate visele... :cry:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga,este normal ca baiatul sa se poarte asa fata de tine.Ii dai prea multa atentie si putin esti prea geloasa.Incearca sa fii si tu indiferenta si vezi,nu se schimba?Daca v-a ramane acelasi,inseamna ca nu te iubeste si asta este,trebuie sa mergi inainte,nu se opreste viata la el.Ai doar 18 ani,in viata o sa ai parte de multe dezamagiri si trebuie sa fii tare,sa treci peste ele fiindca tocmai aceste dezamagiri ne fac mai puternici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Ma numesc Geany si as dori din tot sufletul cateva sfaturi pt k am ajuns la capatul rabdarii.Am cunoscut un baiat acum 2 ani si jumatate si ne-am simtit atrasi inca de la prima intalnire.Am simtit k are ceva special fata de altii la fel si el mi-a spus ca s-a simtit coplesit cand m-a vazut.Am inceput sa avem o relatie si in primele 11 luni am trait un vis din care speram sa nu ma trezesc vreodata.Dar cum omul se mai trezeste la realitate,am aflat dintr-o intamplare ca el se mai intalnea din cand in cand si cu o alta fata.Eu am aflat in august,ei se intalneau din februarie din cate mi-a povestit ea,bineinteles cu pauze.I-am dat 2 palme pt k mi-a tradat increderea deplina ce o aveam in el,dar m-am impacat cu el chiar in ziua aia,atat de mult il iubeam.Am aflat ca ma mintise de nenumarate ori k sa se intalneasca cu ea.Nu am putut sa uit normal,dar ceea ce m-a adus in pragul disperarii este faptul ca la scurt timp a inceput sa dea intalnire la altele,sa le dea nr de tel si adresa de mess si cand intram si il intrebam cine e persoana respectiva se facea ca nu stie.Ba chiar a primit cateva mesaje cu "Buna iubi.Ce fel de relatie e asta daca tu vii la mine si nici macar nu ma saruti?" iar el a negat totul.De atunci a continuat sa-mi insele increderea,i-am gasit si profilul intr-un site in care dadea nr de tel si zicea ca el cauta o relatie serioasa ca este singur cuc.Cand i-am aratat mi-a zis ca doar voia sa-si bata joc de ele pt ca nu-s in stare sa-si faca un iubit fara sa apeleze la site-uri.Am suferit mult i-am lasat chiar scrisori de despartire,dar cand se intorcea dupa 2-3 zile la mine nu puteam sa-l vad trist.Il iubesc enorm si l-am iertat de n ori.Am gresit facand acest lucru pt k l-am invatat prost.S-a schimbat radical si mereu trebuie sa ne intalnim numai cand vrea el,dupa cum isi face el programul k face sala.Si din februarie s-a apucat de streaptease si va dati seama cum m simt.Mai ales cand imi povestea cu atata pofta k l-au dezbracat gagicile de 8 martie si ca-i place enorm ceea ce face.Cand a semnat contractul eu nu am fost de acord ,dar nu a tinut cont de parerea mea si totul a devenit un cosmar.Certuri din ce in ce mai dese,indiferenta lui care ma doare enorm.Mi-am pus toate bazele in relatia asta mai ales ca a fost primul baiat din viata mea intima si imi doresc sa fie si ultimul.Acum mi-a spus ca vrea sa plece in Delta cu baietii de la dansuri si nu am fost de acord pt ca nu au voie sa mearga cu prietenele.Din cauza streaptesului ne-am certat cel mai mult.Acum nu ne-am vazut de 3 zile si poate sa stea fara mine.Il simt f rece.Inainte nu trecea o zi fara sa ne vedem,chiar si cand ploua ne intalneam,nu conta unde stam,doar noi doi existam pe lume.M-a ranit enorm cu anumite vorbe.Mi-a zis odata ca nu sunt prima si nici ultima din viata lui sau ca el face ce vrea ca doar nu este insurat cu mine.Niciodata nu l-am vazut atat de schimbat,iar eu nu pot sa dorm,nu pot sa mananc,am slabit f mult din cauza suferintei...noaptea adorm plangand si in vis imi apare cu altele...e un cosmar....nu pot sa descriu in cuvinte...Si il iubesc enorm eu nu suport sa-l vad suferind dar el daca vede ca plang ma cearta inainte nu suporta sa vars o lacrima.Am petrecut clipe de neuitat alaturi de el si toata lumea ne zice ca ne potrivim ,k parca suntem frati,atat de bine seamanam.Ma ignora de la un timp si am devenit cicalitoare intr-adevar,doar pt ca vreau sa fie doar al meu.Oare cer prea mult de la viata asta nenorocita???Oare voi fi vreodata fericita cum am fost la inceput??El e prezent mereu in mintea mea,nu pot sa mai zambesc,mereu trebuie sa ma prefac in fata parintilor ca-mi este bine.Mai pot face ceva sa-l aduc pe calea cea buna chiar daca imi zice ca nu se va schimba niciodata?I-am propus sa se lase de streaptease dar nu accepta nici in ruptul capului.Inainte renunta la orice pt mine.Acum imi zice ca vrea sa-si faca o cariera din asta dar la inceput mi-a promis ca va semna contractul doar pt un an.Nimic nu mai conteaza pt el legat de persoana mea.El imi zice ca ma iubeste dar nu mai vad fapte.Se intoarce dupa cateva zile sa ma impac cu el si apoi o luam de la capat.Eu nu pot sa ma impac cu ideea asta,cu gandul ca il ating femeile,iar la inceput imi zicea ca nu au voie,dar s-a dovedit fals.Nu stiu cum sa mai procedez sa il fac sa inteleaga ca vreau intr-adevar sa fim doar unul pt celalat,sa ne ajutam si sa ne iubim la fel de mult ca la inceput.Va rog dati-mi un sfat si sper ca nu v-am plictisit la cat am scris k daca ar fi sa-mi sciu viata nu ar incapea intr-un roman.Si app am doar 18 ani si la varsta asta viata ar trebui sa ni se para cea mai frumoasa,insa mie mi s-au spulberat toate visele... :hi:

 

 

Ai doar 18 ani,varsta asta ar trebui sa ti se para cea mai frumoasa,sa te bucuri de ea..

Este trist si dureros cand ne indragostim de o persoana ,ii daruim tot ceea ce avem mai bun,sperante,vise,si intr-un final ne dam seama ca am fost singurii cara am iubit.

Din cate vad,asta ti s-a intamplat tie.Din ceea ce imi scrii,am ajuns la concluzia ca NU te iubeste.Intr-adevar,cand iubesti trebuie sa ii lasi celuilalt libertatea de a face ceea ce simte,dat tot cand iubesti,implicit,tii cont de parerile celuilalt,de ceea ce il deranjeaza,de ceea ce il raneste,de ceea ce il face fericit.

Daca el nu tine cont de ceea ce simti tu,de ceea ce te face fericita sau nefericita,de parerile tale...si colac peste pupaza te mai si inseala cu altele ,scuze,dar nu simte nimic pentru tine.

Este un adevar dureros,dar e mai bine ca l-ai aflat acum decat mai tarziu.

Fetit-o,ia si traieste-ti viata,incearca sa fii fericita,alaturi de o persoana care sa te merite,care sa te faca fericita,care sa te aprecieze,sa te iubeasca si sa te respecte.Ai toata viata inainte.

Considera aceasta relatie ca o simpla experienta de viata,ce te va ajuta in formarea ta;fii fericita ca ai putut iubi,dar mergi mai departe.Sunt anumite momente cand trebuie sa punem punct unui anumit capitol al vietii si sa trecem la urmatorul.Cred ca si la tine a venit acest moment.

De ce sa te chinui si sa suferi langa cineva care nu te iubeste si care te face sa suferi??

E mai bine sa pui punct relatiei,sa suferi un pic si sa mergi mai departe,decat sa ajungi in pragul disperarii mai tarziu;caci este clar ca incredere in el nu vei mai avea,si nici el nu are de gand sa se schimbe.

 

p.s.nu stiu cum ai reusit sa treci peste nenumaratele infidelitati,asa ceva nu se iarta.Daca l-ai iertat o data,fii sigura ca va repeta ceea ce a facut..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in viata mai trebuie sa iubesti si sa inveti , asa ca next , nu te mai smiocai nu e sfarsitul vietii tale !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in viata mai trebuie sa iubesti si sa inveti , asa ca next , nu te mai smiocai nu e sfarsitul vietii tale !

 

Usor de zis.

 

Mai bine mai devreme decat mai tarziu. Gandeste-te ce s-ar fi intamplat daca ai fi fost insarcinata si el te-ar fi parasit (ca in filmul Where The Heart Is).

Era de asteptat sa ti se intample asta deoarece stripperii au renuntat de mult la suflet si la sentimente, sunt pur trupesti. Asadar uita de el si gaseste pe cineva care sa te iubeasca cu sufletul nu cu trupul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Ma numesc Geany si as dori din tot sufletul cateva sfaturi pt k am ajuns la capatul rabdarii.Am cunoscut un baiat acum 2 ani si jumatate si ne-am simtit atrasi inca de la prima intalnire.Am simtit k are ceva special fata de altii la fel si el mi-a spus ca s-a simtit coplesit cand m-a vazut.Am inceput sa avem o relatie si in primele 11 luni am trait un vis din care speram sa nu ma trezesc vreodata.Dar cum omul se mai trezeste la realitate,am aflat dintr-o intamplare ca el se mai intalnea din cand in cand si cu o alta fata.Eu am aflat in august,ei se intalneau din februarie din cate mi-a povestit ea,bineinteles cu pauze.I-am dat 2 palme pt k mi-a tradat increderea deplina ce o aveam in el,dar m-am impacat cu el chiar in ziua aia,atat de mult il iubeam.Am aflat ca ma mintise de nenumarate ori k sa se intalneasca cu ea.Nu am putut sa uit normal,dar ceea ce m-a adus in pragul disperarii este faptul ca la scurt timp a inceput sa dea intalnire la altele,sa le dea nr de tel si adresa de mess si cand intram si il intrebam cine e persoana respectiva se facea ca nu stie.Ba chiar a primit cateva mesaje cu "Buna iubi.Ce fel de relatie e asta daca tu vii la mine si nici macar nu ma saruti?" iar el a negat totul.De atunci a continuat sa-mi insele increderea,i-am gasit si profilul intr-un site in care dadea nr de tel si zicea ca el cauta o relatie serioasa ca este singur cuc.Cand i-am aratat mi-a zis ca doar voia sa-si bata joc de ele pt ca nu-s in stare sa-si faca un iubit fara sa apeleze la site-uri.Am suferit mult i-am lasat chiar scrisori de despartire,dar cand se intorcea dupa 2-3 zile la mine nu puteam sa-l vad trist.Il iubesc enorm si l-am iertat de n ori.Am gresit facand acest lucru pt k l-am invatat prost.S-a schimbat radical si mereu trebuie sa ne intalnim numai cand vrea el,dupa cum isi face el programul k face sala.Si din februarie s-a apucat de streaptease si va dati seama cum m simt.Mai ales cand imi povestea cu atata pofta k l-au dezbracat gagicile de 8 martie si ca-i place enorm ceea ce face.Cand a semnat contractul eu nu am fost de acord ,dar nu a tinut cont de parerea mea si totul a devenit un cosmar.Certuri din ce in ce mai dese,indiferenta lui care ma doare enorm.Mi-am pus toate bazele in relatia asta mai ales ca a fost primul baiat din viata mea intima si imi doresc sa fie si ultimul.Acum mi-a spus ca vrea sa plece in Delta cu baietii de la dansuri si nu am fost de acord pt ca nu au voie sa mearga cu prietenele.Din cauza streaptesului ne-am certat cel mai mult.Acum nu ne-am vazut de 3 zile si poate sa stea fara mine.Il simt f rece.Inainte nu trecea o zi fara sa ne vedem,chiar si cand ploua ne intalneam,nu conta unde stam,doar noi doi existam pe lume.M-a ranit enorm cu anumite vorbe.Mi-a zis odata ca nu sunt prima si nici ultima din viata lui sau ca el face ce vrea ca doar nu este insurat cu mine.Niciodata nu l-am vazut atat de schimbat,iar eu nu pot sa dorm,nu pot sa mananc,am slabit f mult din cauza suferintei...noaptea adorm plangand si in vis imi apare cu altele...e un cosmar....nu pot sa descriu in cuvinte...Si il iubesc enorm eu nu suport sa-l vad suferind dar el daca vede ca plang ma cearta inainte nu suporta sa vars o lacrima.Am petrecut clipe de neuitat alaturi de el si toata lumea ne zice ca ne potrivim ,k parca suntem frati,atat de bine seamanam.Ma ignora de la un timp si am devenit cicalitoare intr-adevar,doar pt ca vreau sa fie doar al meu.Oare cer prea mult de la viata asta nenorocita???Oare voi fi vreodata fericita cum am fost la inceput??El e prezent mereu in mintea mea,nu pot sa mai zambesc,mereu trebuie sa ma prefac in fata parintilor ca-mi este bine.Mai pot face ceva sa-l aduc pe calea cea buna chiar daca imi zice ca nu se va schimba niciodata?I-am propus sa se lase de streaptease dar nu accepta nici in ruptul capului.Inainte renunta la orice pt mine.Acum imi zice ca vrea sa-si faca o cariera din asta dar la inceput mi-a promis ca va semna contractul doar pt un an.Nimic nu mai conteaza pt el legat de persoana mea.El imi zice ca ma iubeste dar nu mai vad fapte.Se intoarce dupa cateva zile sa ma impac cu el si apoi o luam de la capat.Eu nu pot sa ma impac cu ideea asta,cu gandul ca il ating femeile,iar la inceput imi zicea ca nu au voie,dar s-a dovedit fals.Nu stiu cum sa mai procedez sa il fac sa inteleaga ca vreau intr-adevar sa fim doar unul pt celalat,sa ne ajutam si sa ne iubim la fel de mult ca la inceput.Va rog dati-mi un sfat si sper ca nu v-am plictisit la cat am scris k daca ar fi sa-mi sciu viata nu ar incapea intr-un roman.Si app am doar 18 ani si la varsta asta viata ar trebui sa ni se para cea mai frumoasa,insa mie mi s-au spulberat toate visele... :airkiss:

 

Iti meriti soarta. Voi chiar nu aveti pic de mandrie sau onoare? Nu va ma plangeti ca o faceti cu propria mana si nu sunteti in stare sa acceptati consecintele propriilor fapte. Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa o tai cu el definitiv. Uita ca a existat......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l. La 18 ani ai toaata viata inainte. Te chinui singura, nu-ti dai seama ca nu-ti merita suferinta? Tu cu gura ta ai spus ca nu-i mai pasa de tine. Iti place sa fii calcata in picioare? Daca da, nu te mai smiorcai si accepta-ti soarta. Daca nu, zi-i pa cu capul sus si lasa-l in lumea lui. Nu pierzi nimic. Esti prea tanara pentru asa ceva. Nu se termina lumea cu el. Nervii tai, in schimb, da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da-l bah in................. ma-sii de ...........si ...................

si vorba lui dark,chiar nu ai si tu un pic de mandrie in tine?

un pic de respect personal?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suferinta...dragoste...suferinta...pana cand?

pana cand te vei convinge ca nu merita sa suferi si iti vei recapata mandria ,te ridici frumusel de jos pana nu incep sa se stranga ulii in jurul tau .......si-i dai drumul inainte ....cu tupeu . :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Usor de zis.

 

Mai bine mai devreme decat mai tarziu. Gandeste-te ce s-ar fi intamplat daca ai fi fost insarcinata si el te-ar fi parasit (ca in filmul Where The Heart Is).

Era de asteptat sa ti se intample asta deoarece stripperii au renuntat de mult la suflet si la sentimente, sunt pur trupesti. Asadar uita de el si gaseste pe cineva care sa te iubeasca cu sufletul nu cu trupul.

daca si cu parca se plimbau de o barca, luam fapte concrete si nu iluzii si povesti de prin filme , o viata avem si daca nici pe aia nu o traim cat de cat "fericiti" atunci cand?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×