Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

De ce trimite Dumnezeu nenorocirile numai peste cei mici?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uite ce imi spunea un prieten: "Sa nu te pui niciodata cu prostul ca are mintea odihnita",

Urmează-i sfatul. :cheer:

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CONTRAZICERILE din biblie sunt aparente si puse in mod special pentru cei care nu vor sa creada adevarul.Faci parte dintre ei?

Pentru ca un adevar sa fie crezut ca atare mai inatai trebuie dovedit!

 

O mincina dovedita ca atare dar declarata ca adevar de oamenii interesati, vanduti si iubitori ai minciunii ... nu este un adevar ci o MINCIUNA POTENTATA ...adica o minciuna periculoasa!

 

Urmează-i sfatul. :cheer:

 

Ce te faci cand el nu te mai slabeste cu prostia lui ..asa cum am patit eu zilele trecute ... tocmai ca are mintea odihnita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper,lupini.sper din tot sufletul meu pacatos,ca nu e prea tarziu.
a zis loreda

 

8. Dar, preaiubiţilor, să nu uitaţi un lucru: că, pentru Domnul, o zi este ca o mie de ani, şi o mie de ani sunt ca o zi.

9. Domnul nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce se investeste in casatorie ...aia se culege ...se cauta binecuvantarea sarlatanului in numele satanei ...pai asta ai ! Divorturi!

Deci nu ai ce sa te miri!

 

ca preotii sunt sarlatani ...o stie toata lumea ...problema e de ce divorteaza tinerii dupa doar 3 luni de casatorie ?

ce modele sunt parintii ptr copii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca preotii sunt sarlatani ...o stie toata lumea ...problema e de ce divorteaza tinerii dupa doar 3 luni de casatorie ?

ce modele sunt parintii ptr copii?

Din cauza ca sunt prostiti de religie sa inceapa viata sexuala doar cand sunt casatoriti!

Ca cica altfel e pacat.

 

Doar ca viata de familie si responsabilitatile ei sunt mult mai mult decat sex permis de parinti ... ca e binecuvantat ... de sarlatani !

 

Pentru aceasta trebuie ca tinerii sa isi inceapa o viata sexuala cu mult inainte de casatorie ...iar pasul catre familie .... sa il faca cand sunt COPTI sa isi asume RESPONSABILITATILE ...cresterii unui copil .... nu cand ii ard hormonii de abstinenta sexuala!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru aceasta trebuie ca tinerii sa isi inceapa o viata sexuala cu mult inainte de casatorie ...iar pasul catre familie .... sa il faca cand sunt COPTI sa isi asume RESPONSABILITATILE ...cresterii unui copil .... nu cand ii ard hormonii de abstinenta sexuala!

 

asta e vocea lui LUCIFER ...direct pe net ...

 

tocmai de aceea divorteaza ...caci deja sunt satui de sex ..inca inainte de casatorie ...

 

astazi tinerii deja fac sex ..de la varste fragede ...de 12-14 ani ...iar pana la casatorie ...au cel putin 20 -30 de prieteni(e)!

 

ptr majoritatea casatoria este o distractie ...nu gasesc nici o obligatie sau responsabilitati in actul casatoriei ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e vocea lui LUCIFER ...direct pe net ...

 

tocmai de aceea divorteaza ...caci deja sunt satui de sex ..inca inainte de casatorie ...

 

astazi tinerii deja fac sex ..de la varste fragede ...de 12-14 ani ...iar pana la casatorie ...au cel putin 20 -30 de prieteni(e)!

 

ptr majoritatea casatoria este o distractie ...nu gasesc nici o obligatie sau responsabilitati in actul casatoriei ...

 

imi pare rau dar tre sa te contrazic . cum explici o prietenie de 4 ani (bineinteles ca au facut sex) se casatoresc si raman impreuna .

castorie virgina virgin dupa 6 luni divorteaza?

eu consider sexul pacat cand e facut doar carnal iti iei o gagica si ....

cand apare dragostea intre 2 oameni deja sunt sentimente la mijloc si deja nu il consider pacat. pacat e doar in ochii celor indoctrinati.

iubirea e ceva divin nu poate fi pacat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×