Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sa nu ne hazardam acum , cred ca va lipseste obiectivitatea. A fost un meci in care echipa adversa nu a jucat absolut nimic , nu a fost un eci in care Manch. a fost extraordinara si echipa vealalta f. buna.

 

Nu au avut cu cine sa joace , apararea Romei nu exista , din inia de 4 fundasi erau 2 pe acolo .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu ne hazardam acum , cred ca va lipseste obiectivitatea. A fost un meci in care echipa adversa nu a jucat absolut nimic , nu a fost un eci in care Manch. a fost extraordinara si echipa vealalta f. buna.

 

Nu au avut cu cine sa joace , apararea Romei nu exista , din inia de 4 fundasi erau 2 pe acolo .

 

Inteleg ce zici, ai si tu dreptatea ta. Dar aici sunt fani man utd... ce ai vrea? mi se pare evident ca noi chiar tinem cu echipa asta si chiar credem ca va lua... de aia ne numim suporteri, pt ca pe ei ii sustinem si avem incredere in victoria lor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inteleg ce zici, ai si tu dreptatea ta. Dar aici sunt fani man utd... ce ai vrea? mi se pare evident ca noi chiar tinem cu echipa asta si chiar credem ca va lua... de aia ne numim suporteri, pt ca pe ei ii sustinem si avem incredere in victoria lor...

 

 

Inteleg si eu ce spui tu , dar subliniam lipsa de obiectivitate.Roma a aratat aseara ca o echipa de divizia D , nu ca una de prima divizie , ce sa mai spun de UEFA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inteleg si eu ce spui tu , dar subliniam lipsa de obiectivitate.Roma a aratat aseara ca o echipa de divizia D , nu ca una de prima divizie , ce sa mai spun de UEFA

 

Nu sunt de acord... Roma a aratat aseara ca o echipa de CL, unde de fapt a si ajuns in sferturi, eliminand totusi niste nume maricele... Ca prin comparatie cu fotbalul jucat de Man Utd a aratat de divizia D, asta e alta poveste... Relativitatea isi spune cuvantul. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sabrina iti spun doar ca nu esti obiectiva , ca sa nus pun mai mult.

Aseara Roma a avut o aparare total dezmembrata , daca te uitai atenta ear depasita tot timpul , erau doar 2 fundasi in loc de 4 , nu se intelegeau pe teren. Atacul a fost din nou facut varza , Totti era accidentat dar a jucat si asa spoerand sa ajute ceva.

Roma nu a fost o echipa aseara, au fost doar cativa jucatori pe un teren jucand impotriva unei echipe.

Ai vazut Steaua cu Dinamo? A jucat prost Steaua , dar a jucat ceva , a avut ocazii la poarta lui Dinamo , a avut si mult ghinion.

Stii ce se intampla cand o echipa cade dpdv psihic? Ei , asta s-a intamplat aseara.

Roma in nici un caz nu a jucat ca o echipa de divizia A de la noi , dar mai din alte campionate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Roma nu a fost o echipa aseara, au fost doar cativa jucatori pe un teren jucand impotriva unei echipe.

Ai vazut Steaua cu Dinamo? A jucat prost Steaua , dar a jucat ceva , a avut ocazii la poarta lui Dinamo , a avut si mult ghinion.

Stii ce se intampla cand o echipa cade dpdv psihic? Ei , asta s-a intamplat aseara.

 

Da, am vazut Steaua - Dinamo si, desi sunt rapidista, trebuie sa recunosc ca ai dreptate aici, Steaua a continuat sa joace ceva. Poate ca Roma a fost putin dezorganizata, dar totusi, din punctul meu de vedere caderea psihica avea voie sa se intample abia dupa golul 3. Inainte nu aveau voie sa cada psihic, se putea oricand intoarce rezultatul - 2 goluri intr-o repriza si un sfert nu este exagerat deloc. Ii dau aici exemplu pe Liverpool in finala CL din 2005, cand era 3 - 0 pt Milan la inceputul reprizei a 2-a. Deci, din pct meu de vedere, 1. inainte de golul 3 Roma nu avea de ce sa cada psihic, 2. de ce au permis sa se ajunga la 3 - 0, de vreme ce totusi, aveau in tur 2 - 1??? Sa nu uitam ca Roma a avut cam toata echipa, in timp ce Sir Alex a trebuit sa faca multe modificari fata de echipa de baza datorita accidentarilor. Or fi avut o zi proasta, darau fost aceeasi oameni din tur, deci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sabrinna , a fost aceeasi echipa , dar nu poti spune ca Roma a jucat bine , ca a fost o echipa buna , cum ai spus tu .

Te-ai bazat pe argumentul ca Roma e in UEFA , pai e , dar asta nu inseamna ca nu poate juca penibil, si s-a intamplat sa nu joace bine aseara. Da , a fost buna manchester , dar dada Roma nu era in picaj direct nu se ajungea in veci la un asa rezultat , asta spun.

Ca scorul reflecta si determinarea englezilor , dar si nedeterminarea si jocul aerian al italienilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sabrinna , a fost aceeasi echipa , dar nu poti spune ca Roma a jucat bine , ca a fost o echipa buna , cum ai spus tu .

Te-ai bazat pe argumentul ca Roma e in UEFA , pai e , dar asta nu inseamna ca nu poate juca penibil, si s-a intamplat sa nu joace bine aseara. Da , a fost buna manchester , dar dada Roma nu era in picaj direct nu se ajungea in veci la un asa rezultat , asta spun.

Ca scorul reflecta si determinarea englezilor , dar si nedeterminarea si jocul aerian al italienilor.

 

 

Ceea ce vroiam sa subliniez e ca man utd e o echipa valoroasa, poate cea mai buna in momentul acesta. Da, poate daca cei de la Roma jucau mai organizat, scorul nu ar fi fost asa de dezechilibrat, dar un 3 - 1 tot ar fi fost. Parerea mea... Concluzia? Tot man utd iz za best :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×