Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu Bufnila

De ce fantomele sunt FANTOME

Postări Recomandate

Ai dreptate...se pare ca tu existi chiar daca eu nu cred,si eu exist chiar daca nu vreau si lumea o sa existe chiar si dupa ce eu o sa ma pierd........undeva,departe sau aproape pentru cei ce cunosc,suntem cu totii.....entitati ratacite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca o sa fiu fantoma sint sigur ca asta se va datora anumitor persoane la care tin si nu le pot parasi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce sunt fantomele fantome si nu altceva? :tease: ...pt ca asa a ales cineva sa le numeasca atunci cand s-au inventat cuvintele :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca o sa fiu fantoma sint sigur ca asta se va datora anumitor persoane la care tin si nu le pot parasi

 

Idea asta chiar corespunde cu interpretarea budismului tibetan, conform caruia legaturile afective te pot tine in apropierea vietii, dupa moarte, doar ca e vorba de ceva daunator, complet lipsit, in sine, de o finalitate pozitiva. Toate astea, precum si originea si natura fantomelor, sunt detaliate de-a dreptul matematic in Bardo Thodol (aka Cartea tibetana a mortilor). Daca nu mai mult, reprezinta cu siguranta o lectura interesanta, posibil chiar amuzanta uneori. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce fantomele sunt fantome? ptr ca sunt destepte......lol

dar de ce oamenii sunt fiinte umane si nu sunt fiinte umane? lol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce fantomele sunt fantome? ptr ca sunt destepte......lol

dar de ce oamenii sunt fiinte umane si nu sunt fiinte umane? lol

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e bine sa fii fantoma . ele sunt spirite pierdute. noi tre sa ascendem spre planuri mai inalte astral ,cauzal nu tre sa ramanem in eteric.

 

 

daca o sa fiu fantoma sint sigur ca asta se va datora anumitor persoane la care tin si nu le pot parasi

 

 

parca ai zis ca nu e bine sa fii fantoma ..............:shifty:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Idea asta chiar corespunde cu interpretarea budismului tibetan, conform caruia legaturile afective te pot tine in apropierea vietii, dupa moarte, doar ca e vorba de ceva daunator, complet lipsit, in sine, de o finalitate pozitiva. Toate astea, precum si originea si natura fantomelor, sunt detaliate de-a dreptul matematic in Bardo Thodol (aka Cartea tibetana a mortilor). Daca nu mai mult, reprezinta cu siguranta o lectura interesanta, posibil chiar amuzanta uneori. :shifty:

 

am citit-o de mult . si am mai spus si eu faza cu fantomele si de cde raman . era parerea mea de ce as putea sa raman pris in planul eteric. nu ca as vrea stiu ca nu e bine .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×