Sari la conținut
Forum Roportal
byrev

Squirting ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da,este perfect normala scurgerea,in opinia mea.De ce ar fi deranjant pentru barbati?Poate doar pentru femeie.

nu cred ca ar trebui sa-i deranjeze mai ales ca si ei au o ''scurgere''la eliberare si asta de fiecare data cand se termina... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
byrev ai pus termenul Squirting ca nu stiai sa-l traduci sau nu stiai sa detaliezi in limba romana :lol: , din pct meu de vedere nu e foarte estetic pentru barbat dar pentru ea e foarte placuta ....zici ca e deja pe marte ...nu te mai intelegi cu ea :doh:

;) ai dreptate (cu planeta marte) !!! ... si stiam f bine ce inseamna squirting!

 

O exemplificare petru alina ar fi ceva de genul asta: iei o lamaie intreaga, o freci de'o ia naiba, o apesi, o strangi si dupa ceva vreme ajunge moale... moale... de nu mai seama cu ce era prima data, insa daca o sa continui o sa te umplii de zeama :) adica o sa "explodeze" ca sa zicem asa.... e acum a'i inteles alina cum e treaba cu squirtul asta ? ... asa e si cu buzele tale, daca le tot stresezi si presezi, se n'moaie pan te'ndoaie :nep: ... si daca continui s'ar putea sa ai o surpriza foarte placuta: mai vreau mai vreau .... mai vreau lamaieeeeee :)

 

in fine.

Eu stiu doar doua metode, dar nu mi'au reusit la toate cu care am incercat si nici ambele metode... ori una ori alta, ambele nu mi'ai reusit, nu raspundeau la fel la stimuli !

Cele doua metode ar fi: stimulare vaginala sau clitoridiana ... dar ceva mai diferit fata de rutina obisnuita :) in cazul clitoridian mie'mi pare ca rezultatul este ceva mai puternic si efectul tine mai mult si este repetitiv in foarte scurt timp, fata de rezultatul care'l poti obtine prin stimulare vaginala unde cred ca lichidul nu este la fel de abundent.

 

alte pareri ? experiente ? ;) ...

 

Da,este perfect normala scurgerea,in opinia mea.De ce ar fi deranjant pentru barbati?Poate doar pentru femeie.

nu este o scurgere minora ... este mult mai exploziva si mai abundenta decat crezi tu si ceea ce simti este cu mult mai puternic decat un orgasm obisnuit ;)

 

De obicei fenomenul este urmat si de umflarea excesiva a "pusy'cutei" (irigarea puternica cu sange)!

 

aaaa... si se obtine mai rar prin sex normal, in general stimulare cu degetele (si limba) de catre partener sau prin masturbare!

Editat de byrev

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat sa mi se zica de aceasta senzatie de ejaculare feminina...de cele mai multe ori femeile se sperie si se opresc crezand ca este vorba de urinare ( senzatia am inteles ca este oarecum asemanatoare). dar daca ajungi sa o exciti in asa mod incat sa o faci sa termine si ea inseamna ca ai dus-o pe culmile orgasmului. Si nu orice orgasm duce la aceasta ejaculare feminina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a intamplat sa mi se zica de aceasta senzatie de ejaculare feminina...de cele mai multe ori femeile se sperie si se opresc crezand ca este vorba de urinare ( senzatia am inteles ca este oarecum asemanatoare). dar daca ajungi sa o exciti in asa mod incat sa o faci sa termine si ea inseamna ca ai dus-o pe culmile orgasmului. Si nu orice orgasm duce la aceasta ejaculare feminina!

Inseamna ca sunt o norocoasa! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut un filmulet cu asa ceva si intr-adevar femeia aceea avea o "explozie" de placere. Personal nu am ajuns la asa ceva. Inca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inseamna ca sunt o norocoasa! :spiteful:

Multe inainte...

 

Eu am vazut un filmulet cu asa ceva si intr-adevar femeia aceea avea o "explozie" de placere. Personal nu am ajuns la asa ceva. Inca...

Trebuie sa ai un partener pe masura, sa fii tu relaxata si sa nu te gandesti la nimic, sa fie intr-o locatie ok...la voi femeile toate amanuntele conteaza...Nu iti face griji, cand va fi cazul va veni si la tine " Bomba curgatoare"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partener pe masura am (chiar nu am de ce sa ma pling) el a fost primul care mi-a vorbit despre asa ceva, sint eu mai rusinoasa, mai sceptica in privinta asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Partener pe masura am (chiar nu am de ce sa ma pling) el a fost primul care mi-a vorbit despre asa ceva, sint eu mai rusinoasa, mai sceptica in privinta asta.

Deci mai trebuie doar s ate relaxezi si sa te lasi purtata de val....si cred ca iti trebuie un mic impuls..nu stiu ce....ceva ce ti-ar placea tie la nebunie...poate ai o fantezie cu o pozitie, un loc, o situatie...asta ar putea sa iti declanseze trairi atat de intense...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.de cele mai multe ori femeile se sperie si se opresc crezand ca este vorba de urinare ( senzatia am inteles ca este oarecum asemanatoare). ...

da exact asa este, femeile se rusineaza si se retrag cand simt ca se apropie, au senzatia de urinare! Cu greu le convingi "sa-si dea drumu" dar odata ce sa lasat dusa de val a doua oara va fi ceva normal , ne se va mai retrage sau speria :flowers: stie ce'o asteapta :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×