Sari la conținut
Forum Roportal
SadbutTrue

Iubire , obsesie sau obisnuinta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gata s`a rezolvat .. :D I`am facut o surpriza individului si ne`am intalnit toti 3 , au urmat momente de panica de ras isteric etc din partea lui dar m`am ales cu ceva bun pana la urma am aflat si eu cam cum stau lucrurile.Se pare ca toata iubirea toate clipele alea frumoase pe care el mi le oferea erau doar ca sa ma menajeze ...nu vroia sa ma faca sa sufar si s`a gandit ca lungind povestea am sa trec mai ushor peste. Raspunsul lui a fost "cred ca nu te mai iubesc" si cred ca o iubesc pe actuala ...oricum pt mine e deajuns cat sa`mi continuui viatza.C`ya

 

 

Get real ! Si ce ai fi vrut sa-ti zica de fata cu celalat ? Te iubesc uita-te la asta cat e de naspa, e.t.c.

 

Oricum asa cum bine zicea cineva aici : Culegi ce ai sadit ! Ai pierdut pe mana ta si nu stii daca era mai bine rutina cu fostul sau nucuria unui nou inceput cu actualul , insa partea a doua nu-ti da satifactii.

Singurul meu sfat pt tine ar fi : Stai o vreme singura si pune-ti ordine in ganduri si vezi dupa aceea ce vrei cu adevarat.

Oricare dintre ei te iubeste te va astepta si va respecta decizia luata de tine daca te iubeste cu adevarat. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam sa`mi zica adevarul ... oare cer asa mult ? nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu ...omul asta duce o viatza dubla la el toate sunt "cred si poate" am pretentii un barbat cu o varsta, 27 de ani.Adevarul doare dar trece ...dar sa fii mintita zilnic si dus`a cu zaharelul nu rezolv nimik.Poate pt el da era o situatie ff placuta eu un stand`by planu`l 2 in caz ca nu merge cu fatuca aia ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3,cele mai mari iubiri,s-au infiripat intre victime si salvatorii lor. ( cica e treaba psihica :huh: )

:crazy:

 

Relatia victima-salvator e bazata pe dependenta. Dragostea e atunci cand celalalt iti ofera ceva in plus, nu ceva de care ai nevoie la un moment dat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea e cand e interdependenta intre parteneri ... altfel mai devreme sau mai tarziu balanat inclina in partea dependentei sau obisnuintei, victimei si salvatorului, vampirului si vampirizatului ........

 

e chestii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asteptam sa`mi zica adevarul ... oare cer asa mult ? nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu ...omul asta duce o viatza dubla la el toate sunt "cred si poate" am pretentii un barbat cu o varsta, 27 de ani.Adevarul doare dar trece ...dar sa fii mintita zilnic si dus`a cu zaharelul nu rezolv nimik.Poate pt el da era o situatie ff placuta eu un stand`by planu`l 2 in caz ca nu merge cu fatuca aia ...

 

 

Nu doresti si totusi se intampla ! Eu sunt unul care a trecut de curand prin ceva asemanator si inca mai sufar. daia iti scriu in cunostinta de cauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam neinspirata idee sa va intalniti toti 3.Eu in locul fetei nu acceptam intalnirea.

Nu inteleg ce are de impartit una de domeniul trecutului cu actuala ! :huh:

 

A fost urat din partea ta sa ii chemi,ca sa'l fortezi intr'un fel sa recunoasca ca ..te iubeste.

Nu te supara,dar eu il locul fetei te luam de par ! :crazy:

 

Si uite ca,pana la urma,tot pe ea o vrea.

Tu,mai bine intreba'te o chestie : Il vrei pt ca il iubesti,sau pt ca nu il mai poti avea? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Well mai rau ...fatuca aia l`a lasat pt tot ce i`a facut ...acum sunt pusa in situatia sa mint pt el ca o vrea inpoi ..Oare ce ar trebuii sa fac ?Pareri ?

 

 

Eu zic sa iti cauti pe altul :huh:

Lasa-i pe ei cu dragostea lor,iar tu vezi-ti de viata ta.Lasa trecutul acolo unde e,in trecut,iar tu paseste spre viitor cu incredere.. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1 nu eu am planificat intalnirea ci acea fatuca ...2 chiar a fost de folos atat ei cat si mie.Ea a fost mintita de ffffoarte multe ori de el ..si eu la fel .Il banuia dar nu a reusit sa`l prinda si asa s`a aflat aproape tot ...uitandu`se in ochii ei a mintit`o si stiam da am tacut sa nu le fac si mai mult rau.Ea l`a parasit dupa seara trecuta si astfel incep telefoanele lui ca ma iubeste si ma vrea:))))))).Am discutat numai eu cu ea si am comparat ..am trait 6 ani langa un om FALS ... eu eram ceva gen sotia de acasa ...ea amanta intretinuta :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×