Sari la conținut
Forum Roportal
zanapadurilor

Cum reactionati la criticile partenerului?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa 35 de ani de casatorie s-au cam epuizat subiectele de cearta!

ferice de tine. ai mei si in ziua de azi isi gasesc motive de contrazicere si cand din diverse motive stau despartiti o zi, doua .... sufera ca nu au cu cine sa se contreze :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe moment ma enervez si ma supar. Dupa ce ma calmez ma gindesc daca a avut dreptate sau nu. Daca da recunosc si ii cer scuze daca nu ii reprosez pina ma satur.... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe moment ma enervez si ma supar. Dupa ce ma calmez ma gindesc daca a avut dreptate sau nu. Daca da recunosc si ii cer scuze daca nu ii reprosez pina ma satur.... :roll:

 

Cam asa si eu... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde de critica.... ca daca spune .. "Schimba'te naiba, nu vezi cum arati?" probabil fac urat. Dar daca o spune cam asa...."Nu mai bine incerci cealalta bluza...?" imi dau seama imediat ce spune... si nu ma supar :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uraaaat! in general, reactionez foarte urat la orice critica din partea oricui!!! dar partenerul nu obisnuieste sa critice degeaba...de obicei e o critica constructiva si, venind din partea lui, este acceptata fara mari pagube morale si "fizice"! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io m-am maritat cu-o soacra. :friends: norocul lui ca nu ma agit cand nu e cazul (99%) si norocul meu ca are spirit de observatie (1%).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la criticile partenerului reactionez ... calm si deschis ...

 

la criticile mele se reactioneaza ... aversiv si botosiv :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa 35 de ani de casatorie s-au cam epuizat subiectele de cearta!

adica io tre sa astept 35 de ani sa mi se epuizeze subiectele de cearta......no way....io incep sa satur de pe acum ;)

dar cu iubire, intelegere, iertare....si alte alea bune....sper si pe viitor sa fac fata cu brio... :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×