Sari la conținut
Forum Roportal
zanapadurilor

Cum reactionati la criticile partenerului?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca te-ai referit la criticile referitor la aspectul fizic, la ce scoti pe gura in public si mai putin la cele din domeniul treburilor casnice.

Ei bine....................ZI CA EL / EA SI FA CA TINE

Asculta-l si pari interesat/a de ceea ce te "sfatuieste" el/ ea sa nu mai faci, dar tu fa in continuare ca tine si considera urmatorul aspect : NIMENI PE LUMEA ASTA NU ARE VOIE SA SCHIMBE CEEA CE ESTI TU, PLUS CA LA O ANUMITA VARSTA NU MAI POTI SA TE SCHIMBI. TOTODATA GANDESTE-TE CA NU AI MAI FII NATURAL/A SI PE CALE DE CONSECINTA, RELATIA VOASTRA AR FI O MINCIUNA.

 

ESTI CEEA CE ESTI..................................DACA TE IUBESTE, TE IUBESTE PENTRU CEEA CE ESTI

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca este o critica buna si gandesc ca e constructiva, ma supar 5 min, respir adanc, apoi il pup si ii dau dreptate.

Dar de obicei eu critic, pe buna dreptate, si il pup dupa, ca sa nu creada ca il urasc. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vi se intimpla des sa fiti criticati de sot/sotie? Daca da, cum reactionati?...

Chiar daca pe moment nu-mi pica bine, ma gandesc intotdeauna la motivele pentru care am fost criticata si le iau in considerare.

Mai dificil este atunci cand critica se confunda cu reprosurile sau acuzatiile...pot aparea multe neintelegeri, iar mesajul poate ajunge modificat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca te-ai referit la criticile referitor la aspectul fizic, la ce scoti pe gura in public si mai putin la cele din domeniul treburilor casnice.

Ei bine....................ZI CA EL / EA SI FA CA TINE

Asculta-l si pari interesat/a de ceea ce te "sfatuieste" el/ ea sa nu mai faci, dar tu fa in continuare ca tine si considera urmatorul aspect : NIMENI PE LUMEA ASTA NU ARE VOIE SA SCHIMBE CEEA CE ESTI TU, PLUS CA LA O ANUMITA VARSTA NU MAI POTI SA TE SCHIMBI. TOTODATA GANDESTE-TE CA NU AI MAI FII NATURAL/A SI PE CALE DE CONSECINTA, RELATIA VOASTRA AR FI O MINCIUNA.

 

ESTI CEEA CE ESTI..................................DACA TE IUBESTE, TE IUBESTE PENTRU CEEA CE ESTI

:yahoo:

 

 

Sunt de acord cu tine,nu trebuie sa incercam sa schimbam pe nimeni,dar nici altii sa ne schimbe pe noi.Trebuie sa te schimbi din proprie initiativa,atunci cand consideri tu si nu ceilalti.Nu trebuie sa te schimbi doar pentru a fi pe placul altora.

Eu cred totusi ca te poti schimba la orice varsta,trebuie sa fii doar suficient de hotarat(sau de motivat)pentru acest lucru.

 

In legatura cu criticile...nu prea imi plac,trebuie sa recunosc.Oricum,depinde mult si de critica...si de persoana care te critica(daca e un strain,mie personal putin imi pasa),dar daca e cineva apropiat...depinde de ceea ce spune,si daca este indreptatit ...(critica obiectiva :doh: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sotul tocmai termina de citit "Barbatul casei", o carte care ii invata pe barbati cum sa se impuna in relatia cu sotia.Vine direct la nevasta si, proptindu-se in fata ei, zice:

- De acum inainte sa-ti intre bine in cap ca eu sunt barbatul in casa asta si cuvantul meu e lege!!! Ai inteles?Asa. Acum vreau sa-mi prepari cina, sa ma servesti, iar dupa ce mananc te duci sa-mi pregatesti baia,ca sa ma relaxez.Iar dupa baie, ghici cine ma barbiereste si imi aranjeaza parul?! Uitandu-se calma la el, nevasta intreaba sincer interesata:

- Aia de la pompe funebre?!

 

Cam asa reactionez eu la criticile partenerului. :flowers:

 

 

Ce culoare de centura ziceai ca are ?

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sotul tocmai termina de citit "Barbatul casei", o carte care ii invata pe barbati cum sa se impuna in relatia cu sotia.Vine direct la nevasta si, proptindu-se in fata ei, zice:

- De acum inainte sa-ti intre bine in cap ca eu sunt barbatul in casa asta si cuvantul meu e lege!!! Ai inteles?Asa. Acum vreau sa-mi prepari cina, sa ma servesti, iar dupa ce mananc te duci sa-mi pregatesti baia,ca sa ma relaxez.Iar dupa baie, ghici cine ma barbiereste si imi aranjeaza parul?! Uitandu-se calma la el, nevasta intreaba sincer interesata:

- Aia de la pompe funebre?!

 

Cam asa reactionez eu la criticile partenerului. :o:

demn de luat aminte :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×