Sari la conținut
Forum Roportal
menssana1984

Cine a creat omul? Satana sau Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai ce a oferit Dumnezeu omului ? I-a oferit viata fericita in paradis !!!

Satan ce i-a oferit ? Moartea !!!

 

Tu care consideri ca e un dar care il schimba pe om ?

incerci sa spui ca tu nu esti om?

si ca singurii oameni care au existat vreodata sunt adam si eva?

daca nu esti om atunci ce esti?

lupini tu ca om esti caracterizat de ceva,care e acel lucru si cine ti l-a dat?

si numai spune ca satana i-a oferit moartea omului,pt ca omul nu era in niciun caz nemuritor,chiar daca traia in eden.

 

 

De ce ? .La mort nu se spune Dumnezeu a dat ....Dumnezeu a luat?

Pai e clar ca moartea tot Dumnezeu ti-o da si nu satana.

satana ti-a dat informatia sa devii om si sa nu ramai o salbaticiune a padurii

Inteligenta

asa zic si eu...dar se pare ca multora le este teama sa recunoasca......desi este evident...ca singurul lucru care n+e face pe noi oameni cu adevarat e inteligentta furata cu ajutoarul satanei..conform bibliei cel putin.

 

Dumnezeu i-a spus omului ca va muri daca nu-l asculta ! Insa omul a fost inselat de Satan ( asa cum ai fost si tu Soimos )! Omul singur si-a provocat moartea , nu Dumnezeu !

Da , tie Satan ti-a dat informatiile sub forma de minciuni ! Si tu l-ai crezut ! Vei ajunge acolo unde iti e locul ! :o:

unde anume in biblie scrie ca omul era nemuritor inainte de comiterea pacatului primordial si ca si-a pierdut acest dar datorita cunoasterii?

 

Da , tie Satan ti-a dat informatiile sub forma de minciuni ! Si tu l-ai crezut ! Vei ajunge acolo unde iti e locul ! :cry:

daca a venit si ziua in care pt o sipla nelamurire si incercar de lamurire a ei..ajungi in iad...e deja patetica toata religia pe care crezi tu ca o servesti...nici macar tu nu sti in ce crezi....ti-a spus cineva recent ca ai inceput sa faci discriminari?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
incerci sa spui ca tu nu esti om?

si ca singurii oameni care au existat vreodata sunt adam si eva?

daca nu esti om atunci ce esti?

lupini tu ca om esti caracterizat de ceva,care e acel lucru si cine ti l-a dat?

si numai spune ca satana i-a oferit moartea omului,pt ca omul nu era in niciun caz nemuritor,chiar daca traia in eden.

asa zic si eu...dar se pare ca multora le este teama sa recunoasca......desi este evident...ca singurul lucru care n+e face pe noi oameni cu adevarat e inteligentta furata cu ajutoarul satanei..conform bibliei cel putin.

unde anume in biblie scrie ca omul era nemuritor inainte de comiterea pacatului primordial si ca si-a pierdut acest dar datorita cunoasterii?

daca a venit si ziua in care pt o sipla nelamurire si incercar de lamurire a ei..ajungi in iad...e deja patetica toata religia pe care crezi tu ca o servesti...nici macar tu nu sti in ce crezi....ti-a spus cineva recent ca ai inceput sa faci discriminari?

Menssana , m-am convins de tine ce fel de satanist esti ! Daca nu scriai acele lucruri si apoi sa mi le atribui , am fi discutat insa , acum , pentru mine esti un mincinos care nu mai are cuvant ! Poti sa scrii ce doresti ! :o: Oricum nu mai ai nici un cuvant in fata cuiva ! Tot ce spui sunt MINCIUNI !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ce a oferit Dumnezeu omului ? I-a oferit viata fericita in paradis !!!

Satan ce i-a oferit ? Moartea !!!

 

Tu care consideri ca e un dar care il schimba pe om ?

 

lupini,

 

lasa-ma sa inteleg: ca sa ajungi in paradis trebuie sa mori. deci nu poti ajunge in paradis decit cu sprijinul lui satan. am inteles corect? dorinteodor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lupini,

 

lasa-ma sa inteleg: ca sa ajungi in paradis trebuie sa mori. deci nu poti ajunge in paradis decit cu sprijinul lui satan. am inteles corect? dorinteodor

lol........si asta e un punct de vedere foarte interesant

 

Menssana , m-am convins de tine ce fel de satanist esti ! Daca nu scriai acele lucruri si apoi sa mi le atribui , am fi discutat insa , acum , pentru mine esti un mincinos care nu mai are cuvant ! Poti sa scrii ce doresti ! :resent: Oricum nu mai ai nici un cuvant in fata cuiva ! Tot ce spui sunt MINCIUNI !!!

te-au suparat?:o:

excelent atunci imi convine de minune....:cry:

si ca fapt divers cred ca ar trebui totusi sa citesti comentariile mele de sub "posturile " tale...cred ca este evident ceea ce zic eu acolo..

dar ca de obicei incapatanarea ta de avedea lucrurile doar inalb si in negru.. te-a orbit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

menssana , eu nu mai citesc ce scrii tu pentru ca stiu de acum ca tu nu mai ai nici un cuvant demn de crezare ! Si asa ii indrum sa faca si cei care vor citi ceea ce scrii . Ii indemn prima data sa se uite le ce minciuni ai scris de mine , si apoi sa vada ca tot ce iti iese din gura aia blestemata sunt minciuni !! :o:

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

menssana1984,

 

l-am intrebat pe lupini: "lasa-ma sa inteleg: ca sa ajungi in paradis trebuie sa mori. deci nu poti ajunge in paradis decit cu sprijinul lui satan. am inteles corect? dorinteodor"

 

si tu zici: "lol........si asta e un punct de vedere foarte interesant"

 

eu am analizat logic ce a zis lupini si doar am intrebat. are cineva vre-un raspuns la intrebare? dorinteodor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
menssana1984,

 

l-am intrebat pe lupini: "lasa-ma sa inteleg: ca sa ajungi in paradis trebuie sa mori. deci nu poti ajunge in paradis decit cu sprijinul lui satan. am inteles corect? dorinteodor"

 

si tu zici: "lol........si asta e un punct de vedere foarte interesant"

 

eu am analizat logic ce a zis lupini si doar am intrebat. are cineva vre-un raspuns la intrebare? dorinteodor

pai intreaba-l pe lupini.....el are adevarul nu eu...:o:

oricum ceea ce zici tu aici e corect,dar se contrazice cu ceea ce zice religia :o:

 

menssana , eu nu mai citesc ce scrii tu pentru ca stiu de acum ca tu nu mai ai nici un cuvant demn de crezare ! Si asa ii indrum sa faca si cei care vor citi ceea ce scrii . Ii indemn prima data sa se uite le ce minciuni ai scris de mine , si apoi sa vada ca tot ce iti iese din gura aia blestemata sunt minciuni !! :roll:

lamentari peste lamentari...fie ca satana sa te lumineze pe tine si pe viata ta intunecata!:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai intreaba-l pe lupini.....el are adevarul nu eu...:queen:

...fie ca satana sa te lumineze pe tine si pe viata ta intunecata!:jester:

Da menssana , tu nu ai adevarul , tu detii minciuna !!!

Satana ti-a intunecat mintea menssana. Deja faci spume si te dai de ceasul mortii ca nu poti sa ma convingi sa fiu satanist ca si tine ! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Da menssana , tu nu ai adevarul , tu detii minciuna !!!

Satana ti-a intunecat mintea menssana. Deja faci spume si te dai de ceasul mortii ca nu poti sa ma convingi sa fiu satanist ca si tine ! ".

 

Posibil ca omu`sa fie satanist, nu avem de unde sti sigur... :jester: poate face panarama ~ poate chiar vorbeste serios...

In orice caz, sa confirme el - nu-ti mai da cu parerea, caci dupa cum se vede _ tu sigur nu esti un crestin autentic. De-ar fi fost sa urmezi invataturile si modelul lui Iisus descris in biblie...ai fi acceptat stupit pe ambii obraji _ dar sigur nu ti-ar fi convenit. Tocmai aceasta invatatura ma face sa pufnesc in ras acrimonios - indeamna la umilinta pentru a face servul sa plece fruntea in fatza bisericii si pentru ca aceasta institutie masluita sa detine controlul in fatza adeptilor ei.

Mai mult, tu nu incerci in niciun fel sa-l aduci pe respectivul pe calea cea buna ( care-o mai fi si-aceea in scrierile biblice...), ci tot tzii de niste opinii searbade si nefondate... Probele tale sunt mai goale decat vidul.

 

 

" si pentru ca aceasta institutie masluita sa detine ".

 

Rectific - sa detina*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andre_Dicovici,

 

de la isus, in mod direct, ne-au venit numai doua chestii:

 

1. daca primesti o palma, intoarce si celalalt obraz

2. imparte-ti averea saracilor si traieste in rugaciune si credinta, asteptind venirea domnului.

 

desi astea sint esenta crestinismului, ele nu se aplica in realitate. ceea ce acum este crestinismul nu vine de la isus ci de la oameni... totul a inceput cind idea de a muri in numele domnului a a fost inlocuita cu A UCIDE IN NUMELE DOMNULUI.

 

din acel moment ( in jurul anului 300dHr) nu mai este corect sa vorbesti de crestinism. poti sa vorbesti doar de o biserica (organizatie) care se pretinde crestina. atunci de ce crezi ca esti mai crestin decit satanistii? dorinteodor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×