Sari la conținut
Forum Roportal
Helene 23

Masca hidratanta pentru par

Postări Recomandate

eu am parul foarte gras....il spal la doua zile...nici macar nu stiu ce produse sa mai folosesc...cred ca am incercat toata gama de sampon plus nush cate produse luate din farmacie...nka nu merge...o sa mai incerc si cu ulei de masline pt ca stiu ca este destul de bun...dar nush ce rezultate voi obtine...sfaturi, ceva?

 

nu te mai spala de doua ori pe cap la o singura baie/dush( banuiesc ca asta faci)

si vezi ca sunt nishte sampoane foarte bune "protique" ( pt barbati) sau "satinique" ( pentru femei)

sunt de la "amway"...

nu se gasesc pe piata de larg consum

intra pe www.amway.ro...logheaza-te ca oaspete si vezi acolo

sunt foarte bune

daca esti interesat/ta...trimite-mi un mesaj....

cunosc eu pe cineva acolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te mai spala de doua ori pe cap la o singura baie/dush( banuiesc ca asta faci)

si vezi ca sunt nishte sampoane foarte bune "protique" ( pt barbati) sau "satinique" ( pentru femei)

sunt de la "amway"...

nu se gasesc pe piata de larg consum

intra pe www.amway.ro...logheaza-te ca oaspete si vezi acolo

sunt foarte bune

daca esti interesat/ta...trimite-mi un mesaj....

cunosc eu pe cineva acolo

 

eu am parul foarte des ...si cam aspru ...nu reusesc sa-l fac moale cu niciun balsam.....adica ...e doar dupa dus ...cand se usuca ...devine iar aspru ...ca al negrilor ...se face sarma ..:cheer: si ..ma spal de 2 ori de cand ma stiu ...nici nu concep altfel ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am parul foarte gras....il spal la doua zile...nici macar nu stiu ce produse sa mai folosesc...cred ca am incercat toata gama de sampon plus nush cate produse luate din farmacie...nka nu merge...o sa mai incerc si cu ulei de masline pt ca stiu ca este destul de bun...dar nush ce rezultate voi obtine...sfaturi, ceva?

Pe mine m-a ajutat Garnier Fructis, imi facea parul pufos :cheer: . Insa nu a durat prea mult, dupa ceva vreme nu isi mai facea efectul. Acum folosesc un sampon de la Herbology cu mirt, pt matreata grasa. Bine, nu mai am de mult matreata (am avut si d-aia si inca din plin), insa parul ....asa e el, se ingrasa orice-ar fi a treia zi. Bine macar ca pana atunci arata mai sanatos :cry:

Eu zic sa nu incerci ulei de masline sau cel putin sa incerci doar pe lungime. Ma gandesc ca el e si-asa gras, ii pui si ulei? La mine cel putin se cunoaste, dupa ulei prima spalare nu sta bine, deja de la a doua arata mai sanatos.

aa...cred ca am mai zis pe undeva pe aici, incearca henna. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, perfect de acord, in niciun caz ulei de masline pe scalp, ti-l ingrasa si mai tare. apoi, nu stiu de cate ori pe saptamana te speli pe cap, dar rareste un pic, chiar daca la inceput o sa fie foarte jegos, incet incet se obisnuieste cu tratamentul asta. daca il speli des il obligi practic sa produca mai mult sebum si n-ai rezolvat nimic. si incearca in apa de clatire sa pui si putin otet de mere. bafta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×