Sari la conținut
Forum Roportal
werbas

As putea sa ma integrez in societate?

Postări Recomandate

tu nu ce? :)

 

raspunsu la topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai nene... eu n-am nici o problema... altii au! eu doar constat.

 

Daca nu ai ceva constructiv si de ajutor de comentat, mai bine TACI nesimtitule !! :)

 

Primul lucru pe care ti-l sugerez e sa citesti "Porumbelul" de Patrick S

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

 

Exact asa sunt si eu numai cu 3 ani mai tanar dar nu ma gandesc la sinucidere ci la altceva...

Stiu ca altii isi petrec sarbatorile cu prieteni,stiu cum e sa rada lumea de tine(pe mine ma injura dar mai si rad)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti doresti cu adevarat sa te integrezi in societate?

Luand in considerare data la care a fost deschis threadul si pesimismul sadic afisat de individ in mesajul citat/citit de tine avem doua ipoteze - 1.S'a integrat si 2.A pus in aplicare ce luase in calcul .

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu 20 ani, nu arat f. bine

Viata mea a devenit un chin de multi ani. Prieteni nu am deloc, am avut unul singur care mai mult rau mi-a facut de cat prieten.

In liceu am avut probleme cu majoritatea, deoarece eu eram mai timid si nu ma prea bagam in diverse chestii cu ei.

Acum ies singur pe strada intalnesc intr-o zi cel putin o persoana care sa rada de mine, fara sa fac nimic.

Ma tot gandesc sa plec din oras intr-unul mai mare, intr-un loc in care sa nu ma cunoasca nimeni, poate astfel ma voi integra si eu in societate sau iau in calcul si sinuciderea.

Ce rost mai are sa traiesc asa, sa ma tot gandesc ca alti isi fac Craciunul, Revelionul prin diverse locuri iar eu intodeauna am fost singur

Nu prea exista sanse multi sunt ca tine si eu sunt de ex dar EU asa am ales

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×