Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi pare rau de faptul ca la voi virusul a reaparut. Un tratament adekvat va va juta si pe voi - ce tratament voi aiti urmat? ce geneotip aveti? Ce durata ati facut tratamentul? Ce vrista aveti? Aveti boli grave aditionale? Probleme cu tiroida? Cum a mers tratamentul - tot asta e important ca sa faci tabloul clinic apoi sa faci o oncluzie. Eu sper la mine dupa inca 5 luni de tratament cu Pegasys si Copegus si fie omorit in toate colturile organizmului meu (daca a mai ramas ascuns pe undeva).

 

Cred ca totul e bine si cred ca viremia de apoi nedectabila deoarce tratamentul merge ca la carte. Incepind cu luna a 2 de tratament trasnsaminazele au devenit normale (au fost marite constant tip de ultimiii 4 ani). Analizele generale au suferit schimbari de la inceput - acum se intorc traptat la norma. Nu am boli grave aditionale. Nu fumez nu beau. Am loc "calduts" de lucru :D). La urma urmei sunt tinar - 28 de ani - si toata viasta mea nu am suferit si nu am imblat prin spitale - am depistat intimplator hepatita - la un control ordinar. De aceea sper foarte multe toate asta sa fie benefice pentru mine in lupta cu virusul si sper si peste 10 ani in NEGATIV la virusul C.

 

Ceea ce va doresc din tot sufletul si voua.

 

 

Nu vreau sa te sperii deoarece la noi tratamentul nu a avut efect,deoarece la fiecare om tratamentul depinde de orgamanismul fiecarei persoane in parte.

Eu am 21 de ani.Am urmat un tratament pe baza de Interferon si Ribavirina aflat in studiu clinic si poate de aceea nu am reusit sa scap de acest virus

Eu am HCV Genotip 1 si intradevar existe sanse mai mici la acest tip,fata de celalte.Nu am nici un alt fel de boala,ci doar acest virus.Eu sper ca nu numai peste 10 ani sa fie virusul nedetectabil ci toata viata, si nu doar la noi doi si cum ai spus si tu la toata lumea le dorim VIREMIE NEDETECTABILA

Iti doresc multa sanatate si sa ai parte toata viata de VIREMIE NEDETECTABILA

 

incurajati omu. nu asa... :crazy:

 

 

De cand postez pe acest site nu cred ca am vrut sa descurajez o persoana, nici eu nici ella sau alta persoana de pe acest forum nu vrea acest lucru,ci din contra sa il incurajam indiferent de cine e vorba.

 

Sincer sa fiu cand am postat chestia

"Si eu am avut Viremia nedetectabila,dar din pacate dupa doar 4 luni de la terminarea tratamentului a recidivat virusul,Am de gand sa fac alt tratament si sper ca de data asta sa scap. Iti doresc Multa Sanatate si sa ai VIREMIA NEDETECTABILA toata viata"

nu am vrut sa descurajez pe nimeni ci doar sa prezint realitatea.

Este foarte bine ca suntem optimisti,si sa stii ca si eu sunt o persoana foarte,foarte optimista,dar totusi mai trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant.

Sa stii ca indiferent de rezultatul pe care l-am avut in urma tratamentului sunt pregatit sa o iau de la capat indiferent de rezultatul obtinut,dar sa stii ca pana la urma numai cu ajutorul Lui Dumnezeu si cu multe rugaciuni o sa reusim sa trecem si peste acest moment din viata mai putin placut.

 

 

Multa sanatate

Editat de stelistul7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Lory si sper din tot sufletul sa se vindece toata lumea.

Din cate am inteles, prietenul tau e bolnav.

Ma rog la Dumnezeu pentru toti bolnavii. Probabil ca Dumnezeu ne da o boala ca sa ne intoarcem mai mult cu fata spre El.

Imi cer scuze pentru greselile facute in mesajul anterior

Aveti grija de voi si fiti optimisti, numai bine.

 

fanutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare bine pentru voi sa aud despre rezultatele viremiei

eu am alta problema: am contractat virusul acum 10 ani, am facut tratament cu Intron si Ribavirin, asa era moda atunci. datorita faptului ca am urmat tratamentul aproape 2 ani, mi-au scazut trombocitele sub 100.000(54.000) si nu am mai putut continua cu nimic. am fost in bucuresti la Insectfarm si am luat tratamentul de acolo, este un produs pe baza de insecte. urmez tratamentul de aproape 2 ani si ma simt destul de bine. cei de acolo mi-au spus ca pana la urma ma vindec definitiv, dar parca m-am saturat sa iau pastile si sa tin regim. despre tratamentul cu Pegasys+Copegus acum aud. trebuie sa indeplinesti anumite conditii ca sa-l primesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi pare bine pentru voi sa aud despre rezultatele viremiei

eu am alta problema: am contractat virusul acum 10 ani, am facut tratament cu Intron si Ribavirin, asa era moda atunci. datorita faptului ca am urmat tratamentul aproape 2 ani, mi-au scazut trombocitele sub 100.000(54.000) si nu am mai putut continua cu nimic. am fost in bucuresti la Insectfarm si am luat tratamentul de acolo, este un produs pe baza de insecte. urmez tratamentul de aproape 2 ani si ma simt destul de bine. cei de acolo mi-au spus ca pana la urma ma vindec definitiv, dar parca m-am saturat sa iau pastile si sa tin regim. despre tratamentul cu Pegasys+Copegus acum aud. trebuie sa indeplinesti anumite conditii ca sa-l primesti?

 

 

o sa primesti multe detalii. citeste si alte teme.

- sa te internezi sa faci analize

- acestea merg intr-un dosar care-l depui la casa de asigurari

- fibroza sa fie 3 ca sa fii sigur ca primesti

- varsta sa fie sub 40 ani

asta pe scurt

trebuie rabdare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu nu e chiar asha, nu trebuie sa ai fibroza 3 si nici varsta sub 40 ani, stai linistit. Insa nici cu fibroza 1 si viremie mica nu stiu daca il primesti. Prietenul meu a avut fibroza grad 2, viremie 1,8 mil si scor 6.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×