Sari la conținut
Forum Roportal
Fluturel

Vorbitul in somn

Postări Recomandate

poate ca prin alte vieti ai fost de origine maghiara......si acu iti aduci aminte prin intermediul somnului....

a incercat careva cu lingura de lemn sub perna....??? se pot afla diverse lucruri...cica (asa auzii si io) :doh:

Bag lingura sub perna si.......ce se intampla?? N-am mai auzit..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bagi lingura sub perna la persoana care doarme si cica, aceasta iti raspunde la intrebari in timpul somnului....

nu-s daca e adevarata :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mica vorbeam in somn tot asa..fara sens.Dar pe langa faptul ca vorbeam eram si somnambula...Imi amintesc ca eram cu mama la felix si stateam in gazda.Si noaptea m-am trezit,am iesit din camera cu perna in brate si am intrat in camera vecina unde era un cuplu in varsta de 50-60 de ani...a venit mama dupa mine speriata saraca.Cand m-a intrebat ce fac...i-am zis sa ma lase in pace ca mi-e somn..si m-am dus inapoi in camera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ciudat .. :flowers: si eu vorbesc in somn ...dar in romana ..

ce fain ar fi sa vorbesti in somn intr-o limba pe care in stare treaza sa n-o stii deloc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am auzit ca daca pui o lingura de lemn (parca) sub perna, persoana incepe sa vorbeasca noaptea prin somn si iti raspunde si la intrebari........ nu stiu daca e asa ca nu am probat dar cred ca am sa fac lucru asta diseara :hi:

;)

:hi:

A mers, VRAJITOARE mica ne inveti la prostii

:flowers:

Eu am vazut oameni cara dormeau cu oki deschisi (nu chiar de tot dar erau deschisi mai mult de jumatate .erau tare haiosi)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu vorbeam in somn cand eram mai mica, insa a doua zi nu-mi mai aminteam nimik...mama era cea care imi povestea.Mi-a zis ca intr-o noapte am intrebat-o ceva de genul "Pe cai se merge la vanatoare?'' (habar n-am ce visam si ce mi-o fi venit cu caii :spiteful: ).Sau intr-o noapte am fost somnambula,asta acum multi ani ,si a fost si singura data cand mi s-a intamplat.Dormeam si m-am dat jos din pat, am iesit din camera si m-am dus in sufragerie sa caut un pieptene in biblioteca.Mama m-a urmarit si m-a intrebat unde ma duc si ce-mi trebuie.Cea a fost culmea e ca am aprins si becul cica sa-l gasesc mai usor. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io am patit asta ieri am fost la plaja si am adormit . se pare ca imi rugam prietenii sa ma inveleasca imi era frig

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la plaja?! :friends: si eu vreaaaauuu!!! :focus: in fine mama mi-a povestit odata ca intr-o noapte, nu putea sa doarma si a inceput sa citeasca. deodata tata se scoala in fund si se uita cu ochii deschisi, in somn, la mama. mama ii spune "culca-te omule ce faci la ora asta treaz?" el a inceput sa palavrageasca si cica o inceput sa-i povesteasca cum se umplu bazinele cu apa. si asa, foaarte patruns :ermm:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
yo cateodata vb in somn..mama mi-a povestit intr-o dimineatza cum m-am sculat in fund si eram cu ochii inchisi(ea doarme intr-o camera langa camera mea,usa e mereu deschisa pt ca mie mie cam fika pe intunerik :lol: si ea a mers dupa o cana cu apa si s-a uitat la mn in camera sa vada daca dorm si m-a vazut atunci cum stau in fund,a crezut ca sunt treaza si a venit la mn sa vada ce am patit de nu pot sa dorm si mi-a spus ca s-a speriat cand m-a vazut cu ochii inchisi si cu fata spre fereastra...ea m-a intins pe pat...a zis ca niki nu am deschis ochii...na si a plecat inapoi... nu dupa mult timp a vanit din nou sa vada daca am adormit(asa e mama...mai grijulie) si m-a vazut din nou in fundsi iar cu fata la fereastra...atunci chiar ca s-a speriat...si a vrut sa ma duca la baie sa ma spal pe fata si poate imi revin...ea mi-a spus ca credea ca visez...si m-a luat de mana..asa cum stateam eu in pozitia aia si am spus cv de o plaja si de soare si ca nu vreau sa plek,vreau sa raman acolo pt totdeauna...pana la urma m-a lasat in pace cand m-a vazut ca nu voiam sa ma clintesc si a stat cu mine toata noapte..cand m-am trezit dimineata mi-a povestit tot...asta nu s-a mai repetat nikiodata...dar am vb in somn...:() sper sa nu se ami intample ca intra maicamea in sperieti :))
Editat de diana_ghotic_spirit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand era in clasa a 4a, stiu ca odata m`am ridicat in picioare ( in timp ce dormeam) si i`am cerut mamei mele caietul de istorie. cred ca eram intre vis si realitate pentru ca imi amintesc lucrul acesta... dar totusi...sa ma trezesc asa deodata din somn si sa cer caietul de istorie.. :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×