Sari la conținut
Forum Roportal
ManOwaR_br

Manowar

Postări Recomandate

Manowar este o formatie care si-a facut un nume in heavy metal inca de la primul album...au intrat si in Cartea Recordurilor...ar fi multe de spus...dar astept si impresiile voastre legate de formatie! HAIL BROTHERS OF METAL

manowar.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cartea Recordurilor pentru cea mai zgomotoasa trupa? :tease: (corecteaza-ma daca gresesc) Hm... imi place Manowar, dar nu pot spune ca sunt un fan inrait. Sunt buni ca instrumental, dar mi se pare ca se cam limiteaza la diversitatea temelor. (all war, Odin, Thor & stuff) Dpdv al subiectelor abordate, cred ca e mai mult power metal :stars: , nu ca asta ar fi un lucru rau. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fost-am fan Manowar. Insa pentru ca se limiteaza la anumite teme, ma cam plictisesc. Sunt buni instrumentisti, dar parca imaginea le este umflata cu pompa, pun accent pe ea :clapping:

In fine, inca mai ascult din cand in cand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
manwar sunt tot ce poate fi mai fals, penibil, caricatural in muzica. they are tooootaaaaally gay.

Totally gay in deeeeeeeeeeeep denial. :clapping:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
manwar sunt tot ce poate fi mai fals, penibil, caricatural in muzica. they are tooootaaaaally gay.

 

mai..acum fiecare e cu parerea lui. de ce gay? oricum e adevarat ca se cam limiteza in teme..dar totusi si-au format un brand si nu cred ca ar putea sa schimbe brusc tema pieselor si sa treaca la "flori verzi pe campii" :clapping: si nu se poate spune ca sunt cel mai rau in muzica...totusi nu sunt o formatie de underground de care n-a auzit nimeni! ce te deranjeaza? ca vin imbracati in piele si cu motociclete pe scena? asta facea si Halford (si nu pt ca era gay)...nu mi se pare nimic ciudat. Mai gay erau formatiile de glam din anii '80

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
manwar sunt tot ce poate fi mai fals, penibil, caricatural in muzica. they are tooootaaaaally gay.

Te sustin...da iei tu bataie...nici eu nu inteleg ce fac atata caz de trupa asta,n-au nimic special...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inteleg ce fac atata caz de trupa asta,n-au nimic special...

poate daca nu asculti de aceea nu gasesti nimic special. Manowar au stiut intotdeauna sa fie alaturi de fani (vezi dvd-urile Hell On Earth), au intrat in istorie drept formatia cu cel mai ridicat numar de decibeli la un concert (asta era pe la sfarsitul anilor '80 daca nu ma insel), au dezvoltat in piesele lor ideologiile de luptator, de onoare...nu stiu, cam ce-ai fi vrut sa faca?eu zic ca s-au diferentiat totusi de alte formatii de acelasi gen si au reusit sa si influenteze formatiile care au urmat. cel mai bun exemplu ar fi Hammerfall

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate daca nu asculti de aceea nu gasesti nimic special. Manowar au stiut intotdeauna sa fie alaturi de fani (vezi dvd-urile Hell On Earth), au intrat in istorie drept formatia cu cel mai ridicat numar de decibeli la un concert (asta era pe la sfarsitul anilor '80 daca nu ma insel), au dezvoltat in piesele lor ideologiile de luptator, de onoare...nu stiu, cam ce-ai fi vrut sa faca?eu zic ca s-au diferentiat totusi de alte formatii de acelasi gen si au reusit sa si influenteze formatiile care au urmat. cel mai bun exemplu ar fi Hammerfall

Am ascultat si eu un album de la ei,ca n-am rezistat mai mult si nu mi-a placut deloc...

De-abia asteptam sa se termine...si asa am inteles ca mie nu-mi place heavy metal

si nici Hammerfall nu-mi plac,din acelasi motiv...si pe astia am incercat sa-i ascult...

Era doar o parere...nimic personal...Si versurile lor nu-mi spun nimic,nu au nimic profund...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×