Sari la conținut
Forum Roportal
virgil222

Cainele vecinului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

trebuie sa-si educe cainele!Alma a mea stie ca nu are voie noaptea sa latre,ca noi stam la parter...si se aud zgomotele de afara....din pacate se apropie perioada cu artificii si multe bubuituri...si-mi va fi fff greu sa o opresc din latrat pt ca se sperie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stimati cititori locuiesc la bloc.Vecinul de deasupra detine un caine de talie mare care latra infernal,in special noaptea.

Am discutat cu vecinul si mi-a replicat ca nare ce sa-i faca, zicand ca asa este la bloc.

Am mers la asociatia de locatari, si cei de la asociatie l-au atentionat dar degeaba.

In aceste conditii as vrea sa stiu ce as mai putea face sa rezolv aceasta problema?

Oare ar trebui sa-l reclam la politie? Sau sa-l dau in judecata?

Va multumesc mult.

 

:P Eu am avut aceeasi bafta toata viata cu plozii needucati ai vecinilor! Si in tara si aici...

Astia,plozii...nu doar "latra infernal"si zi si noapte...dar si tropaie infernal si zi si noapte...se bat,alearga si trintesc ...si rastoarna scaune si ce or mai avea prin casa...si cind urca si coboara scara,tropaie si-mi intarita cainele iar cind sunt pe balcon,arunca in catel cu diverse obiecte...inclusiv cu mincare astfel ca stau numai cu matura in mina ca sa matur balconul ...iar rufele de fiecare data cind le iau de pe balcon de la uscat,sunt patate de ulei,suc de rosii si alte "bucurii"!

I-am atras atentia vecinului si mi-a replicat ca n-are ce sa le faca "sunt copii"!

Si i se cam rupe omului prezervativul din doi in doi ani.... :doh:

Ce sa fac:sa ma sinucid sau sa-i omor afurisitii de plozi vecinului(bun prieten al sotului meu :) )si sa ma duc la puscarie?(ca politia sau tribunalul ti-ai dat seama ca nici nu intra in discutie ?! ) :blink:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: Eu am avut aceeasi bafta toata viata cu plozii needucati ai vecinilor!

 

 

Si nu poti sa te muti ??? Eu n-as suporta ca doar ai drept ca locatar si tu la o viata !!!

 

 

trebuie sa-si educe cainele!Alma a mea stie ca nu are voie noaptea sa latre,ca noi stam la parter...si se aud zgomotele de afara....din pacate se apropie perioada cu artificii si multe bubuituri...si-mi va fi fff greu sa o opresc din latrat pt ca se sperie!

 

 

Sint interzise din acest an si in RO ca ori care tara civilizata di EU !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu poti sa te muti ??? Eu n-as suporta ca doar ai drept ca locatar si tu la o viata !!!

Sint interzise din acest an si in RO ca ori care tara civilizata di EU !!!

 

 

 

ce bine ar fi sa fie asa!!!!!!!!!!!!!stiu ca de anul trecut au inasprit regulile privind articiciile si petardele ...dar la mine in zona...a fost pe degeba..... :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu poti sa te muti ??? Eu n-as suporta ca doar ai drept ca locatar si tu la o viata !!!

Sint interzise din acest an si in RO ca ori care tara civilizata di EU !!!

 

Spune-i asta sotului meu... :)

Apoi,o casa nu o schimbi asa...ca pe o pereche de pantofi! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:stars: Eu am avut aceeasi bafta toata viata cu plozii needucati ai vecinilor! Si in tara si aici...

Astia,plozii...nu doar "latra infernal"si zi si noapte...dar si tropaie infernal si zi si noapte...se bat,alearga si trintesc ...si rastoarna scaune si ce or mai avea prin casa...si cind urca si coboara scara,tropaie si-mi intarita cainele iar cind sunt pe balcon,arunca in catel cu diverse obiecte...inclusiv cu mincare astfel ca stau numai cu matura in mina ca sa matur balconul ...iar rufele de fiecare data cind le iau de pe balcon de la uscat,sunt patate de ulei,suc de rosii si alte "bucurii"!

I-am atras atentia vecinului si mi-a replicat ca n-are ce sa le faca "sunt copii"!

Si i se cam rupe omului prezervativul din doi in doi ani.... :spiteful:

Ce sa fac:sa ma sinucid sau sa-i omor afurisitii de plozi vecinului(bun prieten al sotului meu :) )si sa ma duc la puscarie?(ca politia sau tribunalul ti-ai dat seama ca nici nu intra in discutie ?! ) :spiteful:

 

 

Din descriere inteleg ca n-ai copii.Are dreptate omul:sunt copii!Fa macar unul si o sa vezi cum gandesti altfel.Sper sa nu te superi pe mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din descriere inteleg ca n-ai copii.Are dreptate omul:sunt copii!Fa macar unul si o sa vezi cum gandesti altfel.Sper sa nu te superi pe mine.

 

imi plac copiii, sunt de acord, "sunt copii", dar asta nu inseamna sa ii lasi sa faca toate obrazniciile ce le trec prin cap, trebuie sa ii inveti ce inseamna respectul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×