Sari la conținut
Forum Roportal
andya

Ce mai cititi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va doresc lectura placuta si ma bucur ca mai citeste lumea . De la un timp aud destul de rar intrebarea : Tu ce-ai mai citit ?

[snapbacca]24335[/snapbacca]

 

Asa e, ai mare dreptate.

 

Si eu mai citesc carti politiste din cand in cand.

[snapbacca]24348[/snapbacca]

 

Ma bucur. Eu am avut o perioada anul trecut in care numai asta citeam. Am ramas placut surprinsa de cartile Rodicai Ojog-Brasoveanu. Nu atat ca actiune ci ca stil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur. Eu am avut o perioada anul trecut in care numai asta citeam. Am ramas placut surprinsa de cartile Rodicai Ojog-Brasoveanu. Nu atat ca actiune ci ca stil.

[snapbacca]24438[/snapbacca]

 

Vad ca ne potrivim la gusturi. Imi place de ea ca are mult umor. Si cartile cu Melania si :) Mirciulica sunt super :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am citit cam toate cartile pe le-am gasit de ea si mai mult pentru atmosfera si umor, intriga politista nu era asa grozava, se mai repeta. Dar imi place la nebunie faptul ca fiecare personaj are povestea lui si atmosfera din bucurestiul vechi pe care o va gasesti cateodata. Si Melania si Mirciulica :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, am citit cam toate cartile pe le-am gasit de ea si mai  mult pentru atmosfera si umor, intriga politista nu era asa grozava, se mai repeta. Dar imi place la nebunie faptul ca fiecare personaj are povestea lui si atmosfera din bucurestiul vechi pe care o va gasesti cateodata. Si Melania si Mirciulica :roll:

[snapbacca]24448[/snapbacca]

 

Si eu le citesc mai mult pentru stil decat pentru intriga. Desi sunt unele la care si intriga e foarte buna. Imi place si proza scurta pe care o scrie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Turgheniev: "Un cuib de nobili"/"Prima iubire"/"Apele primaverii"

 

Destul de soft, insa placut de citit.

(mai am putin si termin cartea :roll: )

 

 

Si eu am ramas suprins de Rodicai Ojog-Brasoveanu. :-

Am citit cateva carti insa apoi am revenit la cartile mai consistente.

 

Ar fi interesant sa spuneti si cateva carti preferate atunci cand scrieti ce cititi acum.

 

Scriitorul meu preferat este H.Hesse. (Sidhartha, Demian, Lupul de stepa (desi putin cam greoi) etc)

 

Sunt multi scriitori care imi plac si felul cum percepi o carte depinde destul de mult si momentul cand o citesti. De exemplu daca citesti o carte de dragoste cand esti indragostit, iti place si mai mult. :cat:"

 

Urmatoarea carte pe care o voi citi va fi Jocul cu margele de sticla de H.Hesse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Turgheniev: "Un cuib de nobili"/"Prima iubire"/"Apele primaverii"

 

Destul de soft, insa placut de citit.

(mai am putin si termin cartea  :roll: )

Si eu am ramas suprins de Rodicai Ojog-Brasoveanu.  :-

Am citit cateva carti insa apoi am revenit la cartile mai consistente.

 

Ar fi interesant sa spuneti si cateva carti preferate atunci cand scrieti ce cititi acum.

 

Scriitorul meu preferat este H.Hesse. (Sidhartha, Demian, Lupul de stepa (desi putin cam greoi) etc)

 

Sunt multi scriitori care imi plac si felul cum percepi o carte depinde destul de mult si momentul cand o citesti. De exemplu daca citesti o carte de dragoste cand esti indragostit, iti place si mai mult.  :cat:"

 

Urmatoarea carte pe care o voi citi va fi Jocul cu margele de sticla de H.Hesse.

[snapbacca]24729[/snapbacca]

 

Eu Lupul de stepa la-am citit de mai multe ori. Mi-a placut foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu am citit mai nimic in ultima vreme, am facut o pauza cam lunga si acum m-a apucat din nou dorul de citit.

Am inceput cu caahlil Gibran - Profetul si mi-a placut foarte mult(la-am si criticat dar scrie bine :dee), apoi am trevut la Potopul de Henryca Siencaiewicz dar am citit abia primul volum din 4 pentru ca nu la-am mai gasit prin biblioteca pe al doilea, apoi am trecut la Prin Foc Si Sabie, si acum citesc Quo Vadis. E foarte fain. Ca un Sadoveanu al polonezilor :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din pacate nu am citit mai nimic in ultima vreme, am facut o pauza cam lunga si acum m-a apucat din nou dorul de citit.

Am inceput cu caahlil Gibran - Profetul si mi-a placut foarte mult(la-am si criticat dar scrie bine :dee), apoi am trevut la Potopul de Henryca Siencaiewicz dar am citit abia primul volum din 4 pentru ca nu la-am mai gasit prin biblioteca pe al doilea, apoi am trecut la Prin Foc Si Sabie, si acum citesc Quo Vadis. E foarte fain. Ca un Sadoveanu al polonezilor :dee

[snapbacca]24833[/snapbacca]

 

Siencaiewicz e mult mai "citibil" decat Sadoveanu. Parerea mea :blinca:

Pe primul am reusit sa il citesc pana la capat, pe Sadoveanu nu. :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Turgheniev: "Un cuib de nobili"/"Prima iubire"/"Apele primaverii"

 

Scriitorul meu preferat este H.Hesse. (Sidhartha, Demian, Lupul de stepa (desi putin cam greoi) etc)

 

[snapbacca]24729[/snapbacca]

 

Si mie mi-a placut foarte mult Sidharta.

 

Am inceput cu caahlil Gibran - Profetul si mi-a placut foarte mult(la-am si criticat dar scrie bine :dee), apoi am trevut la Potopul de Henryca Siencaiewicz dar am citit abia primul volum din 4 pentru ca nu la-am mai gasit prin biblioteca pe al doilea, apoi am trecut la Prin Foc Si Sabie, si acum citesc Quo Vadis. E foarte fain.

[snapbacca]24833[/snapbacca]

 

Profetul e una dintre cartile mele preferate, la-am citit prin liceu si imi placea sa ma duc la ai mei si sa le citesc cugetarile despre copii... ca sa castig putina liberate. Si Quo Vadis mi-a placut.

 

Nu prea mai timp de citit in ultimul timp, am ajuns sa citesc doar 10 pagini pe zii in metrou :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×