Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

Un roman a 'spart' NASA

Postări Recomandate

ok ... sa spunem ca i-au cautat cei de la Nasa putin ... dar aveam mult prea multi bani ca sa nu pateasca nimic :haha:

Yeah, right :haha: Cu identificarea se ocupă FBI-ul , nu NASA, chiar dacă erau serverele lor. Şi FBI-ul chiar are birou şi la Bucureşti, pentru cei care cred

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romanul care a spart peste 150 de sisteme informatice ale NASA nu poate fi extradat in SUA, deoarece conventia incheiata cu Statele Unite dateaza din 1924 si nu contine si infractiunile legate de IT.

 

Cotidianul

 

Poate facem un schimb cu ucigasul lui Teo Peter.

Editat de stiri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Romanul care a spart peste 150 de sisteme informatice ale NASA nu poate fi extradat in SUA, deoarece conventia incheiata cu Statele Unite dateaza din 1924 si nu contine si infractiunile legate de IT.

 

Cotidianul

 

Poate facem un schimb cu ucigasul lui Teo Peter.

Nici un cetăţean rom

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca americanii exagereaza.

 

Cu alte cuvinte lacatele sunt facute pentru oamenii cinstiti - este afirmatie, nu intrebare :crazy:

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, si eu cum de nu-l stiu, trebuie sa mai deschid ochii.Oricum felicitari pt aradeanul nostru, se pare ca se cam pricepe.Nu sunt de acord cu ce a facut dar nah...

 

Si nu cred ca nu a stiut ce se va intampla.Cred ca stia mai bine decat oricine si tocmai de aia a si facut-o ... in caz ca il prindea nu i se intampla nimic. Sa fim seriosi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai asta se facea de acum 5 ani ... cunosc personal tinerii de 20 -23 de ani care spargeau retele de la Nasa periodic si nimeni nu ii acuza de nimic :friends:

 

:crazy: Asa o fi...dar stii cum se zice:"Hotul,neprins...e negustor cinstit!"

Multi fura...dar nu toti ajung in puscarie!

Cam asta e...e vorba de aplicarea prezumtiei de nevinovatie...

E "tare"pustiul...bravo lui! :friends: Partea neplacuta este ca a incalcat legea...

Statul roman nu il va extrada?

Crezi,Harald? :blink:

Nu putem fi atit de siguri... :lol2:

Americanii,direct...sau indirect...nu pot face presiuni asupra statului roman (cum s-a intimplat si in cazul ordonantei 31/2002...)?

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Statul roman nu il va extrada?

Crezi,Harald? ;)

Nu putem fi atit de siguri... :pash:

Americanii,direct...sau indirect...nu pot face presiuni asupra statului roman (cum s-a intimplat si in cazul ordonantei 31/2002...)?

 

ce vrei sa spui? cum sa-l extradeze ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei..nu stiu cum...dar ce,e imposibil?

Cum evreii au santajat statul roman ca sa-l declare pe Antonescu criminal de razboi,ma gindeam ca se poate face acelasi lucru si cu pustiul in cauza... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei..nu stiu cum...dar ce,e imposibil?

Cum evreii au santajat statul roman ca sa-l declare pe Antonescu criminal de razboi,ma gindeam ca se poate face acelasi lucru si cu pustiul in cauza... :tease:

nu crezi ca aplici teoria conspirationista si unde trebuie si unde nu? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Statul roman nu il va extrada?

Crezi,Harald? :tease:

Nu putem fi atit de siguri... :crazy:

Ba, putem fi foarte siguri. Prima dată c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×