Sari la conținut
Forum Roportal
crocobaur

Borat, ne-a facut de ras in lume

Postări Recomandate

Pana acum am fost mandra ca sunt romanca, poate intr-o zi voi fi din nou, dar pana ''euforia'' filmului exista pe aici nu cred ca am cu e ma mandri, sau?

Chestia asta nu dovedeste decat faptul ca si tu esti de acord cu aspectele prezentate intr-un mod mai mult sau mai putin direct.Un om normal distinge realitatea de fictiune (si filmul ala chiar e 99% fictiune , mai putin imaginea rRomaniei :flowers: )

Asa cum s-a mai spus , filmul este despre Khazakstan si nu despre Romania.Te simti cu musca pe caciula ? Singurul motiv pentru care ar trebui sa te simti mai putin mandra este acela ca iti dai seama ca cea ce acolo e prezentat in mod comic se intampla cu adevarat in tara asta minunata.

 

Sper să c
Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Te simti cu musca pe caciula ?

 

De ce ar trebui sa ma simt cu musca pe caciula? n-am participat la film, nu locuiesc in zona, nici macar nu stiu pe unde vine localitatea aia si nici caciula nu port :flowers:. Stiu si eu ca filmul se doreste a fi despre Kazahstan dar ideea e ca s-a facut in Ro., si stirile au prezentat-o ca atare, si strainii nu mai fac diferenta intre Ro. si Kazahstan, si comic si tragic. Ei vad ca asa traiesc romanii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prin aia te-am intrebat daca iti e rusine ca esti din acelasi neam cu cei prezentati , nu daca ai fost acolo :flowers:.Sa nu fiu inteles gresit!

Ei vad ca asa traiesc romanii

Pai chiar asa traiesc romanii. (majoritatea romanilor , ca sa fiu corect).

Tu ai auzit de sapun si apa calda , badea din Glod nu prea.

 

 

Daca filmul ar fi fost despre Romania si filmat in cine stie ce tara mai prapadita ca a noastra si astfel prezentand tara eronat nu mi-ar fi prea simpatici indivizii nici mie.Problema e ca filmul a fost despre alta tara si ei au ales Romania pentru filmari pentru ca se apropie de aberatiile lor in mod real!In aceste conditii nu prea ai motiv de carait si mormait.

Editat de Looop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cine este mai vinovat? Ei, pentru ca profita de ocazie, sau noi pentru ca le-o oferim?

Soarta este de vina ... daca erai in locul lor la momentul acela, face-ai la fel :flowers:

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum poti sa spui ca "badea din Glod nu prea" ?

Simplu! e un sat , nu au apa calda.

-- quod erat demonstrandum

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu! e un sat , nu au apa calda.-- quod erat demonstrandum

Oamenii incalzesc apa si sa spala .... sapunul e ieftin dar miroase frumos .... Nu ai de unde sa stii pentru ca nu ai vazut asa ceva !

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai vazut filmul poate ar trebui sa arunci un ochi.

Sunt convins ca secventa in care "nevasta" lui Borat injura de toti mortii si ranitii are unicul rol de a documenta limba romana.Sau cel putin asta au crezut cu adevarat saracii sateni :flowers: .

Mai sunt si sigur de faptul ca:

Glod, D
Editat de Looop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Contractul ala semant de sateni pe 3 lire are o clauza care spune ca ei nu au voie sa dea in judecata pe nimeni in legatura cu filmul respectiv.

Genul ăsta de clauze nu fac doi bani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
denota numai curatenie.

multzam` ... la cautarea pe google ai mai adaugat o pata pe Romania ... aici pe roportal ... Vreau sa spun ca nu ma intereseaza filmul ... dar oamenii de la tara se spala foarte usor si cu apa incalzita :haha: Poate ca de la bloc se vede altfel ... :haha: mai ales cand se se taie apa de la neplata intretinerii :haha: :haha:

P.S ... vad niste rufe in spate .... cu ce le-a spalat ? cu masina de spalat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×