Sari la conținut
Forum Roportal
dpm73

Psoriazis

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sufar de psoriazis de 15 ani,o boala care are manifestari ciudate ,la nivelul epidermei.Aparitia ei a avut loc pe fondul unor stari emotionale deosebite,in urma unor examene.Pe tot corpul au aparut pete rosiatice de diferite dimensiuni, care formeaza o crusta si senzatia de mancarime.Din punct de vedere medical boala nu are o explicatie concludenta,pentru ca nu se stie cauza care o genereaza,cert este faptul ca 1/3 din populatia globului sufera de psoriazis.Am incercat foarte multe tratamente dar in zadar,s-a localizat la nivelul genunchilor,coatelor si pe pielea capului.Nu stiu ce tratament sa urmez si ce regim de viata sa am ca sa scap de psoriazis.

Editat de dpm73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sufar de psoriazis de 15 ani,o boala care are manifestari ciudate ,la nivelul epidermei.Aparitia ei a avut loc pe fondul unor stari emotionale deosebite,in urma unor examene.Pe tot corpul au aparut pete rosiatice de diferite dimensiuni, care formeaza o crusta si senzatia de mancarime.Din punct de vedere medical boala nu are o explicatie concludenta,pentru ca nu se stie cauza care o genereaza,cert este faptul ca 1/3 din populatia globului sufera de psoriazis.Am incercat foarte multe tratamente dar in zadar,s-a localizat la nivelul genunchilor,coatelor si pe pielea capului.Nu stiu ce tratament sa urmez si ce regim de viata sa am ca sa scap de psoriazis.

 

 

 

Incearca crema "Alpha Lipoderm" cu green tea. "Derma E" e firma care-l procuce. Nu cred ca se vinde in Europa doar in Canada din cate stiu, se fabrica in California. Mai bea zilnic un pahar mare, 250ml, de Gatorade, doar un pahar ca nu e suc desi se pare. In rest .... zile placute cat mai multe.

 

 

http://www.dermae.net/cgi-bin/fccgi.exe?w3...nid=1420355577A

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti dau un link cu niste produse foarte bune pentru a ameliora vizibil aceasta boala. ai nevoie de card electronic pentru a cumpara online. eu am cumparat doar samponul pentru un prieten. este foarte incantat de acest sampon si il foloseste de anul acesta.

 

http://www.psoriasis-solution.net/

 

 

este un site din spania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sufar de psoriazis de 15 ani,o boala care are manifestari ciudate ,la nivelul epidermei.Aparitia ei a avut loc pe fondul unor stari emotionale deosebite,in urma unor examene.Pe tot corpul au aparut pete rosiatice de diferite dimensiuni, care formeaza o crusta si senzatia de mancarime.Din punct de vedere medical boala nu are o explicatie concludenta,pentru ca nu se stie cauza care o genereaza,cert este faptul ca 1/3 din populatia globului sufera de psoriazis.Am incercat foarte multe tratamente dar in zadar,s-a localizat la nivelul genunchilor,coatelor si pe pielea capului.Nu stiu ce tratament sa urmez si ce regim de viata sa am ca sa scap de psoriazis.

 

 

buna si eu pot sa spun ca sufar de aceesi chestie ,,,dar sa stii ca daca te linistesti din p d v emotional , nu mai bei cafea , cola nu mananci ciocolata deci eviti ciocolata si stresul nu iti mai apar ...incearca si unguentul daivobet este f bun dar e un pic mai scump cam 50lei ron mie asa imi trece ....de scapat de psoriazis nu scapi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un nepot care s-a vindecat de psoriazis urmind cura de trei saptamini cu apa distilata si plante !

Dupa aprox.4 luni,nu a mai avut nimic.

Nu am probat dar poti incerca si cu tratamentul "Deniplant".Vei gasi si brosura in format pdf cu mai multe informatii:

http://www.deniplant.ro/

Sanatate si nu-ti pierde curajul! Psoriazisul,se vindeca! :mellow:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un nepot care s-a vindecat de psoriazis urmind cura de trei saptamini cu apa distilata si plante !

Dupa aprox.4 luni,nu a mai avut nimic.

Nu am probat dar poti incerca si cu tratamentul "Deniplant".Vei gasi si brosura in format pdf cu mai multe informatii:

http://www.deniplant.ro/

Sanatate si nu-ti pierde curajul! Psoriazisul,se vindeca! :mellow:

 

se vindeca ... ceva de genul asta am si eu... nu m'am nascut cu el :) ...

apare si dispare... si sunt 100% ca e ceva "pe sistem nervos" :crazy:

am incercat si eu, diverse, tot stilul de viata e devina.

 

Vinovatul numaru 1 este STRESUL ! Cred ca e vorba de ceva ce nu'ti place... ceva care te preseaza zilnic si nu ai ce face, ceva care'ti sta ca un ghimpe in costa... ca o "presiune pe umerii tai", cand acel ghimpe se va scoate si efectul lui se va ameliora pana la disparitie !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×