Sari la conținut
Forum Roportal
annett

respectarea postului in viatza de cuplu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu m-a obligat nimeni, ci a fost alegerea mea. si m-am simtit mult mai bine din multe puncte de vedere. :P

E bine că recunoşti asta. De ce s-o impui şi altuia, fie el chiar soţul tău?

Simţi că ai o misiune? :doh:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E bine că recunoşti asta. De ce s-o impui şi altuia, fie el chiar soţul tău?

Simţi că ai o misiune? :doh:

nu i-am impus. i-am spus doar ca eu vreau sa tin, am discutat pe tema postului ce si cum ... si si-a exprimat dorinta de a tine post odata cu mine. nu pot obliga/interveni in liberul arbitru al nimanui.

misiune? fiecare are o misiune in aceasta viata. chiar si tu :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu m-a obligat nimeni, ci a fost alegerea mea. si m-am simtit mult mai bine din multe puncte de vedere. :doh:

Si acum ce faci?? Esti sado-masochista?? Faci dragoste ca sa te simti mai rau ca atunci cand erai abstinenta?Vezi cate face o femeie pentru un barbat pe care il iubeste?? Se sacrifica si face dragoste din cand in cand, cu toate ca ea este mult mai fericita atunci cand este abstinenta, stresata, nervoasa, irascibila, intr-un cuvant ne.....regulata (adica cu laturile paralele..inegale).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu i-am impus. i-am spus doar ca eu vreau sa tin, am discutat pe tema postului ce si cum ... si si-a exprimat dorinta de a tine post odata cu mine. nu pot obliga/interveni in liberul arbitru al nimanui.

misiune? fiecare are o misiune in aceasta viata. chiar si tu :doh:

Oare ce s-ar fi intamplat daca el nu dorea in niciun chip sa tina post odata cu tine ?

Editat de Silentia lunae

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare ce s-ar fi intamplat daca el nu dorea in niciun chip sa tina post odata cu tine ?

daca nu am fi fost compatibili si in plan spiritual, nu am fi fost impreuna.

 

consider ca ma cunosti cat de cat incat sa-ti dai seama ca nu sunt o persoana habotnica. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa fim seriosi....A face dragoste cu partenerul nu este un pacat si nici nu tine de post....Pai daca sunt 4 mari posturi pe an, atunci ca barbat ai incurcat-o..plus ca daca mai pui miercurea si vinerea, inseamna sa ai cateva nopti fierbinti pe an si restul...sa apelezi la mana sau la tipe mai..nereligioase :doh: ....

Si adica..pana la Craciun il tii pe uscat???? Oare el o sa stea pe uscat??? :P

 

 

ba da crede ma ca este un pacat , vb cu cineva dintr-o biserica eu stiu, cineva cu har sa vezi ce ti spune, este pacat in afara postului dar in post ce sa m zic, daca au cununia religioasa nu m este un pacat dar tot nu ai voie sa bei apa sfintita a 2 a zi sau sa te duci la biserica..... este un pacat foaret mare sa faci sex dupa care sa te duci in biserica, hai sa fim seriosi , de aia lumea asta a luat-o razna si ne m intrebam de ce se nasc copilashi handicapati, de ce ne imbolnavim de boli venerice si m stiu eu ce , totul se plateste fiecare secunda, fiecare minut, nimic nu ramane asa , si eu l-am avut pe Dumnezeu mereu cu mine in suflet la fiecare moment si asta o simt ptr ca pot spune ca am o viatza linistita am parte de lucruri frumoase la fiecare moment , daca am stii ce urmeaza dupa moarte cred ca un pas nu am mai face fara sa ne gandim daca am pacatuit sau nu

 

ba da crede ma ca este un pacat , vb cu cineva dintr-o biserica eu stiu, cineva cu har sa vezi ce ti spune, este pacat in afara postului dar in post ce sa m zic, daca au cununia religioasa nu m este un pacat dar tot nu ai voie sa bei apa sfintita a 2 a zi sau sa te duci la biserica..... este un pacat foaret mare sa faci sex dupa care sa te duci in biserica, hai sa fim seriosi , de aia lumea asta a luat-o razna si ne m intrebam de ce se nasc copilashi handicapati, de ce ne imbolnavim de boli venerice si m stiu eu ce , totul se plateste fiecare secunda, fiecare minut, nimic nu ramane asa , si eu l-am avut pe Dumnezeu mereu cu mine in suflet la fiecare moment si asta o simt ptr ca pot spune ca am o viatza linistita am parte de lucruri frumoase la fiecare moment , daca am stii ce urmeaza dupa moarte cred ca un pas nu am mai face fara sa ne gandim daca am pacatuit sau nu

 

 

asa vrem noi sa credem ca nu este , dar este un pacat foarte mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

annett, poate ca in timp se va schimba si partenerul tau. tu alegi daca faci sau nu un compromis in ceea ce priveste principiile tale. tu esti cea care trebuie sa aleaga. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt satul de oameni care tin post, nu mananca si nu fac dragoste, iar pe cealalta parte pacatuiesc cat pot (cu gandul., cu vorba)...Si apropo de sex/mancare...e mai pacat ce scoti din gura, nu ce bagi in gura....

Si vorba unei antevorbitoare...Dupa aceea te plangi ca se culca cu alta si ca te insala, animalu' dracului! :doh:

 

 

 

sa zicem ca faci sex non stop si nu respecti niciun post iar barbatul tot te insala ce faci atunci ???????iti dai seama pana la urma ca a fost un prost dar cum ramane cu linistea ta sufleteasca

 

nu i-am impus. i-am spus doar ca eu vreau sa tin, am discutat pe tema postului ce si cum ... si si-a exprimat dorinta de a tine post odata cu mine. nu pot obliga/interveni in liberul arbitru al nimanui.

misiune? fiecare are o misiune in aceasta viata. chiar si tu :P

 

 

ai perfecta dreptate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da crede ma ca este un pacat , vb cu cineva dintr-o biserica eu stiu, cineva cu har sa vezi ce ti spune, este pacat in afara postului dar in post ce sa m zic, daca au cununia religioasa nu m este un pacat dar tot nu ai voie sa bei apa sfintita a 2 a zi sau sa te duci la biserica..... este un pacat foaret mare sa faci sex dupa care sa te duci in biserica, hai sa fim seriosi , de aia lumea asta a luat-o razna si ne m intrebam de ce se nasc copilashi handicapati, de ce ne imbolnavim de boli venerice si m stiu eu ce , totul se plateste fiecare secunda, fiecare minut, nimic nu ramane asa , si eu l-am avut pe Dumnezeu mereu cu mine in suflet la fiecare moment si asta o simt ptr ca pot spune ca am o viatza linistita am parte de lucruri frumoase la fiecare moment , daca am stii ce urmeaza dupa moarte cred ca un pas nu am mai face fara sa ne gandim daca am pacatuit sau nu

asa vrem noi sa credem ca nu este , dar este un pacat foarte mare

M-am saturat de babe tamaduitoare pline de har care dezleaga cununii, sireturi innodate si alte din astea....daca Dumnezeu vroia sa fim abstinenti nu ne mai dadea penis si vagin si ne inmulteam prin oua, ca gainile, si voi femeile cloceati pana va sareau capacele...de ce tot ce este frumos trebuie stricat de niste persoane frustrate sexual care se regasesc in predicile unor preoti care noaptea se imbata ca porcii, preacurvesc cu enoriase casatorite si chiar au tenmdinte homosexuale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×