Sari la conținut
Forum Roportal
annett

respectarea postului in viatza de cuplu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e bine sa discutati acest aspect si macar sa fie de acord ca tu vrei sa postesti si sa-ti respecte dorinta. in timp ar fi bine sa inceapa sa tina si el post, altfel relatia voastra va avea de suferit din cauza diferentelor de principii. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e bine sa discutati acest aspect si macar sa fie de acord ca tu vrei sa postesti si sa-ti respecte dorinta. in timp ar fi bine sa inceapa sa tina si el post, altfel relatia voastra va avea de suferit din cauza diferentelor de principii. :doh:

 

crede ma ca am discutat, pur si simplu nu intelege, nici nu mi reproseaza nimic dar are o atitudine de om suparat, m iubeste enorm si imi arata lucrul asta in fiecare zi dar crede ca eu nu l doresc asa mult daca vreau sa tin post :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e destul de greu de dat un sfat in astfel de situatii. :P dar incearca sa-i explici ca tinerea unui post nu inseamna ca nu-l doresti, iubesti e.t.c. singurul sfat este ca incet, cu rabdare sa incercati sa rezolvati aceste diferente de opinii. bafta :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
crede ma ca am discutat, pur si simplu nu intelege, nici nu mi reproseaza nimic dar are o atitudine de om suparat, m iubeste enorm si imi arata lucrul asta in fiecare zi dar crede ca eu nu l doresc asa mult daca vreau sa tin post :P

 

Cred ca ar trebui sa discutati deschis despre acest subiect sa incercati sa incercati sa intelegeti fiecare punctul celuilalt de vedere si poate ajungeti la o solutie de mijloc , care sa nu deranjeze( poate nu tii tot postul ci numai prima si ultima sapt , miercurea si vinerea de exemplu...)si pe care sa o acceptati amandoi... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e bine sa discutati acest aspect si macar sa fie de acord ca tu vrei sa postesti si sa-ti respecte dorinta. in timp ar fi bine sa inceapa sa tina si el post, altfel relatia voastra va avea de suferit din cauza diferentelor de principii. :doh:
Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ar trebui sa discutati deschis despre acest subiect sa incercati sa incercati sa intelegeti fiecare punctul celuilalt de vedere si poate ajungeti la o solutie de mijloc , care sa nu deranjeze( poate nu tii tot postul ci numai prima si ultima sapt , miercurea si vinerea de exemplu...)si pe care sa o acceptati amandoi... :doh:

 

 

 

:P degeaba tin miercurea si vinerea sau cum spui tu , daca in celelalte zile pacatuiesc , e egal cu zero postul , la mancare mai merge , hai tin miercurea si vinerea si mananc in celelalte , dar cu sexul e m grav , n-ai voie sa te duci in biserica a 2a zi , n-ai voie sa bei apa sfintita si asa m departe :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in niciun caz nu este un pretext cum ca nu as avea chef si nici nu se pune problema ca ar putea sa si gaseasca o alta, v-a sta suparat pana cand ........si nu as putea tine post in mod teatral asa cum zici u :doh:

 

ca sa impaci si capra si varza, de ce nu alegi o cale de mijloc...de exemplu tine post in zilele de miercuri si vineri (astea sunt zilele de post?) nu incontinuu pana la Craciun.... ca asa.... e cam multisor pentru un barbat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×