Sari la conținut
Forum Roportal
aia_mica

help

Postări Recomandate

am si eu o problema si v-as multumi daca m-ati ajuta.am avut un contact sexual neprotejat dupa ce inainte cu cateva zile am avut primul contact sexual(protejat). am luat postinor si dupa o saptamana au inceput sa apara dureri mari de burta, am si sangerat putin.menstruatia trebuie sa imi vina cam peste o saptamana.durerile sunt din cauza k am fost virgina sau din cauza pastilei? va rog sa-mi raspundeti k nu am la cine apela altcineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la ginecolog! Doar acolo vei afla raspunsuri concrete.

Postinorul te poate scapa de o sarcina, insa de BTS nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa-ti fi venit menstruatia mai repede si de aceea te-a durut..Cand iti vine in mod normal te doare? Si chiar daca nu ar fi fost menstruatie ci doar o sangerare in general doare putin...

 

Se intampla asa cand iei pilula de a doua zi..depinde si in ce perioada a ciclului o iei..

de exemplu: daca o iei dupa mijlocul ciclului , chiar spre sfarsit e foarte posibil ca sangerarea care de obicei se instaleaza la7-10 zile sa fie tocmai menstruatia. Deci daca nu-ti vine peste o saptamna cum te astepti tu nu intra in panica(mai asteapta si daca tot ai dubii fa un test). Se poate sa-ti vina mai tarziu; scrie si in prospect.. Oricum postinoru iti deregleaza ciclul..si tre sa treaca macar 2 luni ca sa se regleze iar...

 

daca durerile continua atunci intr-adevar ar fi bine sa te duci la un ginecolog..poate fi o boala cu transmitere sexuala..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e posibil sa-ti fi venit menstruatia mai repede si de aceea te-a durut..Cand iti vine in mod normal te doare? Si chiar daca nu ar fi fost menstruatie ci doar o sangerare in general doare putin...

 

Se intampla asa cand iei pilula de a doua zi..depinde si in ce perioada a ciclului o iei..

de exemplu: daca o iei dupa mijlocul ciclului , chiar spre sfarsit e foarte posibil ca sangerarea care de obicei se instaleaza la7-10 zile sa fie tocmai menstruatia. Deci daca nu-ti vine peste o saptamna cum te astepti tu nu intra in panica(mai asteapta si daca tot ai dubii fa un test). Se poate sa-ti vina mai tarziu; scrie si in prospect.. Oricum postinoru iti deregleaza ciclul..si tre sa treaca macar 2 luni ca sa se regleze iar...

 

daca durerile continua atunci intr-adevar ar fi bine sa te duci la un ginecolog..poate fi o boala cu transmitere sexuala..

 

ms de raspuns. am facut azi testu si a iesit negativ..acum sper sa inceteze durerile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×