Sari la conținut
Forum Roportal
whitehope

De ce suferim din dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca daca nu am suferi,cu siguranta nu ar fi iubire adevarata...

Pentru ca suferinta e necesara...nu doar in dragoste,ci in toata viata... :(

Plus ca sa nu uitam ca unora le place la nebunie sa sufere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu personal nu pot sa-mi controlez sentimentele... dar lucrez de multa vreme la asta! cand vorbesc totusi de sentimentele de dragoste... atunci e altceva... atunci ratiunea dispare...! nu pot sa nu iubesc! e drept ca astept raspuns la dragostea mea si ca sunt dezamagita daca nu-l primesc sau daca nu-l primesc asa cum mi-l imaginam eu ca trebuie, dar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PREOTUL MI-A SPUS CA NU TRE SA PUNEM PE NIMENI MAI PRESUS DE IISUS... de-aia suferim, ca nu iubim cu iubire ci iubim cu egoism :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu personal nu pot sa-mi controlez sentimentele... dar lucrez de multa vreme la asta! cand vorbesc totusi de sentimentele de dragoste... atunci e altceva... atunci ratiunea dispare...! nu pot sa nu iubesc! e drept ca astept raspuns la dragostea mea si ca sunt dezamagita daca nu-l primesc sau daca nu-l primesc asa cum mi-l imaginam eu ca trebuie, dar...

e o usoara contradictie in ce spui... mai intai ca ratiunea dispare... apoi ca vrei ceva la schimb...

in fine.... incearca sa renunti la a iti mai imagina cum ar trebui sa fie... bucura-te de ce e... altfel ajungi intr-o situatie stupida de genul... ai langa tine omul perfect si-i dai cu piciorul pentru ca in imaginatia ta... avea ochii caprui nu albastrii...

De unde stii tu ce e mai bine pentru tine? Ok... ai o idee mai buna decat restul lumii.... dar nici tu nu stii EXACT... n-ai cum.... si asta ai sa o intelegi cand dai peste cineva cum nu vroiai... si descoperi ca de fapt... visul tau era aiurea... ca-ti place mai mult asa cum e persoana...decat asa cu ti-o imaginai....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cheer:

 

excesele sunt daunatoare...Dumnezeu ne-a dat sa facem totul cu masura, fericirea consta in echilibru si asta se aplica si in relatii...insasi indragosteala asta orbeasca e un exces, de-aia suferim, pentru ca se presupune ca nu asa trebe sa iubim, ci cu masura ...

 

iubirile orbesti sunt frumoase dar se termina si apoi doare ... de-aia atatia suferinzi din dragoste, inclusiv eu dar tind sa cred ca am invatat lectia desi inca mai cad ... Doamne ajuta :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×