Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

despre Vesperală

Postări Recomandate

vespe indemna la sinceritate. prea bine:

 

personal, putin imi pasa daca e fata sau baiat. daca am chef, vorbesc cu o persoana, indiferent de ce are in pantaloni. daca nu am chef, nu vorbesc, la fel de independent de susnumite variabila.

 

laur... nu de aceea se agita lumea. in adresare se poate foarte bine evita genul. nu este chiar asa greu. dar... e tare nasol sa nu stii care set de stereotipuri sa il aplici :D nici baietii, nici fetele nu prea stiu daca sa arunce cu flori si pupaturi si duble intelesuri fara a cadea in penibil 8) in plus, orice ar fi vespe, in cealalta jumatate din posturi incalca stereotipuri de gen. fata mai stelista decat trei sferturi din stelistii de pe topic la un loc? baiat care il place pe eminescu? se simte bine si in piele de fata si in piele de baiat? asta deranjeaza. adesea inconstient, dar deranjeaza enorm. take my word for it :doh: cam la fel de mult cat deranjeaza adevarul verde-n fata, iar vespe spune adevarul, asa cum il percepe, chiar daca mai sare calul. fara sa fi avut nevoie sa se stie demult cu cineva, adica sa i se cunoasca genul, pentru a se sti cum sa se ia respectivele afirmatii.

 

voila sinceritate. evident subiectiva. ca doar e a mea 8)

 

 

 

 

 

 

dacă asta e subiectivitate, mi-aş dori doar persoane subiective pe aici.....

 

 

mulţumesc pentru intervenţie, am citit-o cu mult interes.....spre ruşinea mea am şi recitit anumite pasaje pentru a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care e rostul topicului? sa determinam sexul cuiva? ok. Din punctul meu de vedere:

1. nu ma intereseaza

2. nedumeririle in privinta sexului se rezolva individual eventual cu ajutor de specialitate

3. interesanta strategie de a atrage atentia 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e fata?? 8)

Jo crede ca e mikaela ...

 

2. nedumeririle in privinta sexului se rezolva individual eventual cu ajutor de specialitate

 

broscuto ... cum e treba aia cu ajutorul de specialitate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

8) nu e micaela...i-as recunoaste stilul de la o posta :doh:

 

vesperala..eu una..cer..scoate-ma din ceata!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8) nu e micaela...i-as recunoaste stilul de la o posta :D

 

vesperala..eu una..cer..scoate-ma din ceata!!!

Da ...scoate -ne... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mate si E.... doua lucruri parelele...

eu zic ca nu conteaza posturile si numaru' de pagini dintr-un topic,eu aud! 8)

 

 

 

nici Eminescu,nici matematica nu sunt lucruri...nu am cunoştinţă de relaţie de paralelism definită

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×