Sari la conținut
Forum Roportal
eastside

Pentru cei diagnosticati cu cancer

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!!Si eu am fost diagnosticata cu cancer acum 6 luni(carcinom ovarian cu invazie peritoneala gr3B).Dupa doctorii care m-au operat acum trebuia sa fiu moarta dar am urmat un tratament naturist,am eliminat carnea si am un regim alimentar vegetarian.Am eliminat tot ce este chimic.SI TRAIESC.Deci se poate...Curaj! :doh:

 

 

 

 

sotul meu a fost diagnosticat cu cancer testicular acum 1 luna.de atunci facem eforturi sa manance sanatos,numai ca nu e atat de usor.ce inseamna sanatos?

am inteles fara carne de porc,vita,doar pui si peste.

intrebarea este : toata viata trebuie sa evite sa manance nesanatos?

 

Sanatate tuturor!

Am fost diagnosticata cu cancer acum 6 ani.Am fost operata, am facut chimioterapie,am tinut un regim "crunt",nici acum nu mananc carne si acum sunt in general, bine.Am facut tot ce am crezut ca mi se potriveste din tratamentele naturiste pe care le-am auzit.Daca sunt persoane interesate, voi povesti curand tot ceea ce am facut.Va urez sanatate multa tuturor!

 

 

 

te rog,ajuta-ma si pe mine!!!!!

mai bine zis pe sotul meu-cancer testicular diagnosticat acum o luna(inca in faza incipiena)-radioterapie la Elias 4 saptamani-17 sedinte.

ce urmeaza acum?

sunt motive sa fiu nelinistita?incerc sa-i dau sa manance cat mai sanatos!ce tratamente naturiste cunosti?

multa sanatate si tie si astept un raspuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Eu am eliminat de tot carnea(a ramas cea de peste).fara sare ,zahar,multe sucuri naturale de legume(morcov,sfecla,telina,conopida,brocolii,tot felul de legume ce am avut in casa)sucuri de fructe(tot felul de fructe).Am mincat nuci, stafide curmale smochine atunci cand am avut pofta de ceva dulce.dimineata mananc grau incoltit sau hrisca pusa de seara la umflat cu stafide nuci si un pic de miere.Am voie numai branza de capra si lapte tot de capra.Nu mananc nici oua ,nimic de la vaca,nimic de la porc si pui.Ca medicamenteam de la Forever gel de aloe,si alte medicamente antioxidante.Mai iau si un medicament de la farmacia Energy din BUcuresti Tien Hsien LIquid care costa foarte multam luat 2 luni 6 fiole(6,9,12,15,18 21),2 luni 4 fiole(3,9,15.21),2 luni 2 fiole(9,21).Cutia costa 8200ron si are 28 de fiole.Dupa parerea mea cred ca toata viata trebuie sa manance sanatos.Sa aiba incredere mare in el ca sigur va reusiBafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CURAJ!

Buna tuturor,va rog ajutati-ma cu un sfat!

Am fost diagnosticata la Craiova cu adenocarcinom ovarian,am fost operata,am scos ovarele,epiplonul si apendicele.Am repetat analizele si la VIctor Babes unde initial nu au descoperit de unde a provenit boala,dupa care au dat diagnosticul de adenocarcinom cu origine digestiva sau genitala si a urmat un tratament de 6 luni pe citostatice pentru digestie. Am repetat analizele si la Cluj,iar dupa parerea lor diagnosticul este de pseudomixom peritoneal de origine apendiculara,fara semne de malignitate dar cu posibilitate de recidiva.Atunci cand au vazut rezultatete de la Cluj medicul oncolog de la Bucuresti mi-a intrerupt citostaticele spunand ca nu am cancer,si m-a trimis sa ma opereze dinou dr.Mitulescu Gabriel.

 

Nu stiu ce sa fac.Sa ma operez la Cluj?Am inteles ca multi au incredere in medicii de acolo,sau sa raman la Fundeni si sa fiu oprerata de doctorul Mitulescu?Sunt contra-timp iar medicii sunt in ceata,cea mai indicata este operatia.Dar unde,Cluj sau Bucuresti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate tuturor!

 

 

Omeni bun va rog sa citit ce pote sa faca vitamina B17 este pe forum, puteti folosi cu tratamentul dat de la medic ungari care ve recomanda dozarile, am mai scris sint sute de persoane vindecate din diferite tipur de cancer, este aproape singulul mediament care vindeca canceru, asa ca interesativa egyista destule documentatie pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Leojeno, poate ne spui si de ce mai mor oamenii de cancer???? Un medicament bun nu are nevoie de atata promovare ca se promoveaza singur. Eu n-am intalnit nici unul vindecat de cancer cu B17 si este si prea devreme sa afirmi ca cineva s-a vindecat de cancer dupa ce luat o perioada de timp B17. Peste 20 de ani sa ne spui asta, care ne-om mai intalni pe aici :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu vesti nu tocmai stralucite:(, tata a fost operat in 24 august la Tg Mures, iar saptamana trecuta, in urma unui CT s-a descoperit o recidiva, in locul rinichiului scos s-a format o alta tumora :lol: , sunt diperata si nu stiu incotro sa o apuc.

Nu vrea/nu poate sa renunte la carne si lactate, ma supara f tare ca nu are abitie, spune ca nu poate sa devina vegan...

Urmeaza incepand cu anul viitor sa faca citostatice, TORISEL, daca stie cineva ceva de el, e ok? mai ok decat Sutent sau Interferon? Oncoloaga la care mergem asa zice, ca Torisel ar fi mai bun, statisticile cica asa spun

 

Urmeaza sa mergem la Cluj la un alt Oncolog, sa mai vedem o opinie si sa faca o scintigrafie osoasa ca nu mai vreau surprize, sa fiu eu cu inima impacata ca a facut-o, asta la dr. Piciu de la IOCN se face.

 

De naturiste iar sunt innebunita...habar n-am ce sa luam, cred ca Aloe Vera de la Forever, Cartilagiu de rechin de la Calivita si altceva nu mai stiu sigur...oare ar trebui sa consult un medic naturist, sa nu le luam asa...de capul nostru???

Editat de Romelia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×