Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Satanismul

Postări Recomandate

nu am zis ca e bine sa fim atei...dar nici sa avem incredere oarba in religie

 

Pai in prinu rand 'satanistii rockeri' nu asculta rock,ei asculta black/death/ginnd metal si alte chestii care nu prea au treaba cu rockul,iar altii nu asculta rock de loc.

Au biblia lor,nu mai tin minte cine a scris-o.

Asemanarile dintre rock si satanism sunt mai mult o treaba de interpretare facuta de unii care se cred experti in simbolistica.

Si in ultimul rand,mai exista vreo doua topicuri de genu asta pe forum.

 

 

 

 

acelasi lucru ziceam si eu ..rockul nu are nici o legatura cu satanismul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat la linkul ala....e interesant dar prefer sa iau informatiile direct de la satanisti....numai asa poti sa sti ce gandesc ei cu adevarat...in fine oricum sunt mai avansati decat crestinii...satanismul e mai credibil decat crestinismul(parerea mea )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are legatura una cu alta...e ca si cum ai zice "am curent in casa asta inseamna ca bag degetele in priza" nu nu are legatura...

In primul rand rockul este doar un alt gen de muzica atata tot nimic mai mult iar satanismul este un fel de alta credinta...cum noi (marog eu...) suntem de partea de mijloc(pt ca nu poti sa faci doar bine) asa ei sunt cu raul....

 

 

nu am zis ca e bine sa fim atei...dar nici sa avem incredere oarba in religie

 

Pai in prinu rand 'satanistii rockeri' nu asculta rock,ei asculta black/death/ginnd metal si alte chestii care nu prea au treaba cu rockul,iar altii nu asculta rock de loc.

Au biblia lor,nu mai tin minte cine a scris-o.

Asemanarile dintre rock si satanism sunt mai mult o treaba de interpretare facuta de unii care se cred experti in simbolistica.

Si in ultimul rand,mai exista vreo doua topicuri de genu asta pe forum.

 

 

 

 

acelasi lucru ziceam si eu ..rockul nu are nici o legatura cu satanismul

 

 

 

Eu sunt ateu ...de ce nu este bine? de ce e mai bine sa fi ortodox sau catolic? de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am exprimat aiurea....in fine ...nici eu habar nu am daca sunt atee sau crestina,satanista,sincer nu stiu care e cea mai buna alegere...fiecare cu convigerile lui. Vroiam sa zic ca nu e bine sa condamnam pe nimeni in functie de religie....nu e cu nimic mai bun un crestin decat un ateu sau un satanist....Sunt cam aiurita de felul meu si nu prea reusesc sa ma fac inteleasa :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ...toate, ca toate...culorile si gusturile nu se discuta!

Dar,pe mine m-a pus pe ginduri ciudatenia aia cu ascultatul invers al melodiei...cum e posibil sa iasa blasfemia aia? :crazy:

De ce rockerii il elogiaza....sau,ma rog....il tot pomenesc pe diavol in muzica lor? E o muza? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

concluzia mea dupa ce am citit aici:

rockul nu e satanic !

satanistii sunt si ei oameni !

e mai bine sa crezi in ceva decat in nimic !

acu pot sa lgh%20(22).gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa cum am spus ...unii rockeri sunt satanisti...si ce are ...si crestinii au cantece in care il tot pomenesc pe Dumnezeu si il elogiaza...asa ca satanistii de ce nu ar face-o?

 

olivia ce ti se pare asa amuzant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai dupa cum am spus ...unii rockeri sunt satanisti...si ce are ...si crestinii au cantece in care il tot pomenesc pe Dumnezeu si il elogiaza...asa ca satanistii de ce nu ar face-o?

 

s-o faca linistiti numai sa lase in pace muzica asta ! eu sunt satula de asociatiile care se fac intre rock si satanism ! snf%20(25).gif

 

olivia ce ti se pare asa amuzant?

 

amuzanta e situatia in sine ! propui un subiect de discutie despre care nu stii mare lucru si venim si noi sa ne dam cu parerea tot din auzite ... deh! a la Romanica ! snf%20(27).gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai, voi nu stiti ce vorbiti.....daca spuneti ca satanistii sunt pasnici !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :crazy:

sau daca nu crezi in dumnezeu si porti un tricou cu dimmu borgir , o pentagrama gata esti satanist??!!??!!

grupurile de satanisti isi aleg leader pe cel care e cel mai crud, care savarseste cele mai ingrozitoare fapte...

satanist nu este aceeasi cu ateu, un ateu nu crede in dumnezeu , satanistul, din moment ce crede in satan si ii aduce jertfe accepta si existenta lui dumnezeu

si ce jertfe fac...nu ma apuc acu sa povestesc pt ca pe mine una chiar m-a socat

ascult foarte mult rock, asta nu ma face sa ma indrept spre partea black, dar daca esti mai slab de inger si asculti melodii dinalea grohiate cu niste versuri gen " Lum

Editat de Noir D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×