Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Satanismul

Postări Recomandate

In deschidere,va propun sa discutam despre satanismul in muzica rock!

Imi place muzica rock... :jester:

Nu sunt fan...dar imi place!

Ceea ce se spune despre ...insa,nu-mi place deloc!

Voi,ce parere aveti?

Asta,e parerea lor...http://www.ortodoxtv.com/filme-video/satanismul-in-muzica-rock.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

interesant subiect....e adevarat ca satanistii asculta rock ...dar nu cred ca rockul te transforma in satanist.....nu vad care e legatura intre rock si satanism.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In deschidere,va propun sa discutam despre satanismul in muzica rock!

Imi place muzica rock... :jester:

Nu sunt fan...dar imi place!

Ceea ce se spune despre ...insa,nu-mi place deloc!

Voi,ce parere aveti?

Asta,e parerea lor...http://www.ortodoxtv.com/filme-video/satanismul-in-muzica-rock.php

 

te trimit eu la drqu daca tii neaparat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in fine...satanismul nu e ceva iesit din comun...e o religie ca oricare alta..m-am documentat despre satanism ..si sunt chiar pasnici majoritatea.sigur exista si exceptii ...dar totusi ideile lor te pun pe ganduri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc

 

Sa fii satanist nu inseamna a omori sau a face rau, este mai degraba o

filozofie despre a te descoperi si de a face ceea ce vrei fara sa te simti vinovat (fara

pacate). Satanismul este aproape tot cea ce nu stie lumea si la ce nu s-ar gandi.

Pacat ca majoritatea nu cunosc acest lucru...

 

 

 

 

Sa fi satanist inseamna sa fi liber sa faci ce iti doresti,dar nu sa faci rau(desi mai exista si unii care fac asta).

Satanismul este ceva de inteles pentru ceilalti(poate k nici nu vor sa inteleaga).

 

aici sunt doar 2 exemple..

 

 

 

acuma sa nu intelegeti gresit...Nu sunt satanista,dar nu-i condamn pe satanisti...Fiecare cu convingerile lui.Si crestini sunt care fac crime oribile,violuri,etc. Nu mi se pare ca,crestini ar fi mai presus decat satanistii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o sa incerc

 

Sa fii satanist nu inseamna a omori sau a face rau, este mai degraba o

filozofie despre a te descoperi si de a face ceea ce vrei fara sa te simti vinovat (fara

pacate). Satanismul este aproape tot cea ce nu stie lumea si la ce nu s-ar gandi.

Pacat ca majoritatea nu cunosc acest lucru...

Sa fi satanist inseamna sa fi liber sa faci ce iti doresti,dar nu sa faci rau(desi mai exista si unii care fac asta).

Satanismul este ceva de inteles pentru ceilalti(poate k nici nu vor sa inteleaga).

 

aici sunt doar 2 exemple..

acuma sa nu intelegeti gresit...Nu sunt satanista,dar nu-i condamn pe satanisti...Fiecare cu convingerile lui.Si crestini sunt care fac crime oribile,violuri,etc. Nu mi se pare ca,crestini ar fi mai presus decat satanistii

 

Cine le insufla convingerile astea?

Au si ei vreo "Biblie" ca si crestinii?

 

"Satanismul este aproape tot cea ce nu stie lumea si la ce nu s-ar gandi.

Pacat ca majoritatea nu cunosc acest lucru..."

 

Ce nu stie lumea?

La ce nu se gandeste lumea?

 

"Sa fi satanist inseamna sa fi liber sa faci ce iti doresti,dar nu sa faci rau"

 

Poti fi si crestin ca sa fi liber sa faci ce iti doresti fara a face rau cuiva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca au o biblie.probabil ca au .E adevarat poti sa fi crestin ca sa fi liber sa faci ce iti doresti fara a face rau cuiva...dar probabil unii nu gasesc destule raspunsuri in crestinism ..Poate satanismul le ofera mai multe raspunsuri. Acuma sincer si mie mi se pare ca religia e uneori de neinteles.Daca incerci sa cauti raspunsuri ti se spune "Crede si nu cerceta">mie nu mi se pare cel mai potrivit raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai in primu rand 'satanistii rockeri' nu asculta rock,ei asculta black/death/ginnd metal si alte chestii care nu prea au treaba cu rockul,iar altii nu asculta rock de loc.

Au biblia lor,nu mai tin minte cine a scris-o.

Asemanarile dintre rock si satanism sunt mai mult o treaba de interpretare facuta de unii care se cred experti in simbolistica.

Si in ultimul rand,mai exista vreo doua topicuri de genu asta pe forum.

 

 

'Atunci cel mai bun lucru e sa fim atei'-asa e! :)

Editat de Cain

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×