Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Descoperirea din Bucegi

Postări Recomandate

oameni buni, eu tind sa cred ca oamenii din munti, caci am mai citit despre asemenea civilizatii, vor fi cei care vor scapa de apocalipsa... si noi? cu noi cum ramane? noi ne evaporam ca gomora? :yahoo: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In mod sigur acum cateva luni am mai citit un topic cu multe multe amanunte cu discutii pro si contra aici pe Roportal despre aceeasi tema... imi pare rau ca nu mai gasesc topicul cu pricina....

 

Vezi tot pe acest forum La religie si spiritualitate , prin pg2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-ai gresit adversarul.Eu sunt ala care nu am pus la indoiala spusele tale.Inundatiile si catastrofele sunt mai prezente in noi deoarece le-am trait pe viu ca sa zic asa.Insa nu poate fi considerata o revolutie.Aceste fenomene se petrec dintotdeauna pe pamant.In principiu noi(oamenii) vrem sa credem ca pamantul este planeta care ne ofera toate conditiile pentru o viata linistita.Noi suntem doar chiriasi suportati cu greu pe o planeta bulversata de poluarea cu adevarat ingrijoratoare.Oricare dintre noi daca ar fi pus in imposibilitatea de a respira s-ar zvarcoli.Asa si terra,are nevoie ca procesele sale naturale sa nu fie impiedicate de dorinta de profit a unora.Sanatate si condoleante intarziate pentru pierderea ta!

Mulţumesc de răspuns. Nu am spus că tu ai pus la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spui de masoni si de alte forte oculte.Nu am cum sa te contrazic.Insa "duelul"tau cu natura cred ca este o exagerare.E pamantul care ne suporta fara sa ne priveasca cati bani avem sau ce valoram.Buni si rai suntem atat de iubiti de mama terra incat ne inghite pe toti.Faptul ca tu ai pretentia ca natura sa ni se supuna,ba mai rau vrei sa propui represalii.Natura ne suporta.NOI SUNTEM PARAZITII CARE O POPULAM FARA SA II ACORDAM MINIMUL DE RESPECT.Natura vine de la natural,deci neprefacut.Orice cauza are un efect.Priveste natura cu dragoste,iar fortele oculte ocoleste-le sau desconspira-le.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spui de masoni si de alte forte oculte.Nu am cum sa te contrazic.Insa "duelul"tau cu natura cred ca este o exagerare.E pamantul care ne suporta fara sa ne priveasca cati bani avem sau ce valoram.Buni si rai suntem atat de iubiti de mama terra incat ne inghite pe toti.Faptul ca tu ai pretentia ca natura sa ni se supuna,ba mai rau vrei sa propui represalii.Natura ne suporta.NOI SUNTEM PARAZITII CARE O POPULAM FARA SA II ACORDAM MINIMUL DE RESPECT.Natura vine de la natural,deci neprefacut.Orice cauza are un efect.Priveste natura cu dragoste,iar fortele oculte ocoleste-le sau desconspira-le.

Se pare că nu m-am făcut

Editat de PSC2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu fi suparat pe natura ca ti-a luat ceva drag ..oricum nu era al tau ci al lui Dumnezeu... iubeste netura si iti va da ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in natura nimic nu este intamplator, si pentru tot ceea ce se intampla tot omul e de vina

vrei ca pentru fiecare om luat de ape, sa tai un copac, si eu am suferit pentru cei care au pierdut totul,

unii si viata, dar cunosc oameni care au taiat paduri doar sa aiba lemnele in curte, lemne care au si putrezit in timp

vezi, totusi, oamenii au facut si mult rau naturii, au defrisat fara sa tin cont de nimic, au vanat la fel, si atunci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in natura nimic nu este intamplator, si pentru tot ceea ce se intampla tot omul e de vina

vrei ca pentru fiecare om luat de ape, sa tai un copac, si eu am suferit pentru cei care au pierdut totul,

unii si viata, dar cunosc oameni care au taiat paduri doar sa aiba lemnele in curte, lemne care au si putrezit in timp

vezi, totusi, oamenii au facut si mult rau naturii, au defrisat fara sa tin cont de nimic, au vanat la fel, si atunci?

De aia eu nu mananc carne. Ca sa nu pun pe nimeni sa vaneze...de restul... Ce sa zic. De Craciun vreau brad.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in natura nimic nu este intamplator, si pentru tot ceea ce se intampla tot omul e de vina

vrei ca pentru fiecare om luat de ape, sa tai un copac, si eu am suferit pentru cei care au pierdut totul,

unii si viata, dar cunosc oameni care au taiat paduri doar sa aiba lemnele in curte, lemne care au si putrezit in timp

vezi, totusi, oamenii au facut si mult rau naturii, au defrisat fara sa tin cont de nimic, au vanat la fel, si atunci?

Subscriu.

Repet pentru a treia oară: aia a fost o reacţie de furie, aşa cum orice om este normal s-o aibă.

Bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×