Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Descoperirea din Bucegi

Postări Recomandate

pai nu tre sa mergem asa departe doar pt mici si bere numai ca asta ar fi un motiv in plus si totusi ma bate gandul sa ma duc si singur daca nu mai sunt doritori

 

 

pai no, da si tu sfoara in tara sa vedem ce iese....:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg unde e logica. Eu pot maine sa scot o carte si sa spun ca pe fundul marii Negre se afla o baza extraterestra scufundata, si ca am fost contactata personal de extraterestrii si m-au dus sa o vad, si mi-au permis sa scot o carte despre asta, numai sa nu spun locatia. Iar argumentul meu cel mai logic va fi: Marea Neagra exista, deci e logic sa existe si baza extraterestra. Tareee.

Chiar poti incerca! De ce sa nu scoti o carte de genul asta, asa ca experiment. De ce nu incerci sa spui ca esti incarnarea unui mare avatar de exemplu, tot ca experiment... Sa vezi ca nu reusesti sa minti lumea. Omenirea are o intuitie pe care nu o poti minti, nu poti veni cu ceva fals sa ii impui ca fiind ceva adevarat ca simte imediat. Trebuie ca artificialul construit sa aiba cel putin o baza pe care sa se dezvolte. Poti sa pui presedinte un prostanac, dar lumea te va taxa, poti sa investesti in cineva care canta fals , dar tot lumea te va taxa. Se zice ca diferenta intre ceea ce esti si ceea ce vrei sa pari se plateste... Si nu e comod... :o: Grupari religioase si adunari spirituale intotdeauna se vor incerca a se construi, dar numai cele veritabile trec de examenul timpului. Ce nu e cladit pe o baza solida, nu rezista, la fel ca in casnicie, politica sau alte domenii alte vietii. Oamenii sunt atrasi de lumina spirituala, de forta cuiva (chiar daca momentan e indreptata catre malefic, de ex Sf ciprian a fost mare vrajitor care lucra cu Satana, dar totusi, si-a reorientat energiile catre Dumnezeu, devenind in scurt timp arhiereu, Sf Pavel ii prigonea pe crestini, era un criminal, apoi iar , s-a reorientat).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar poti incerca! De ce sa nu scoti o carte de genul asta, asa ca experiment. De ce nu incerci sa spui ca esti incarnarea unui mare avatar de exemplu, tot ca experiment... Sa vezi ca nu reusesti sa minti lumea. Omenirea are o intuitie pe care nu o poti minti, nu poti veni cu ceva fals sa ii impui ca fiind ceva adevarat ca simte imediat.

Chiar crezi ca nu mi-as gasi adepti? :o: E lumea plina de creduli. Uite-te numai cati se duc la mame omizi, campine, si alte vrajitoare. Aici am vorbi doar de un alt nivel al mediului din care provin oamenii, dar atunci cand vii cu o informatie pe care ei o asteapta, cand le spui ce vor sa auda, i-ai prins. Nu conteaza ca dupa un timp se prinde lumea ca era fictiune :) important e ca pentru un timp au fost suficienti creduli cat sa faca din cartea mea un best-seller.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar crezi ca nu mi-as gasi adepti? :o: E lumea plina de creduli. Uite-te numai cati se duc la mame omizi, campine, si alte vrajitoare. Aici am vorbi doar de un alt nivel al mediului din care provin oamenii, dar atunci cand vii cu o informatie pe care ei o asteapta, cand le spui ce vor sa auda, i-ai prins. Nu conteaza ca dupa un timp se prinde lumea ca era fictiune :) important e ca pentru un timp au fost suficienti creduli cat sa faca din cartea mea un best-seller.

Si ai face acest lucru daca ai fi sprijinita financiar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ai face acest lucru daca ai fi sprijinita financiar?

Nu as face, pentru ca nu mi se pare corect.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai de ce va certati pe cartea omului.omu a scris fie si o ideie sau o fictiune cum vret sa o denumiti numai ca daca tot am citit cu totii cartea sau cartile in discute despre descoperirea din bucegi ce ne costa sa vedem daca e real sau fals si dupa sa polemizam pe marginea subiectului . mi se pare cea mai practica solutie.oricum ar fi tot vom avea de castigat din aceasta excursie pe munte

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu as face, pentru ca nu mi se pare corect.

Corect. :o:

 

mai de ce va certati pe cartea omului.omu a scris fie si o ideie sau o fictiune cum vret sa o denumiti numai ca daca tot am citit cu totii cartea sau cartile in discute despre descoperirea din bucegi ce ne costa sa vedem daca e real sau fals si dupa sa polemizam pe marginea subiectului . mi se pare cea mai practica solutie.oricum ar fi tot vom avea de castigat din aceasta excursie pe munte

.

Pai, hai sa mergem.

Eu nu pot sa vin. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
singura problema a mea este ca nu poti merge de unul singur pe munte . e destul de periculos in unele zone

stai ca mai erau unii pe forum care voiau sa mearga, nu esti singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×