Sari la conținut
Forum Roportal
beggar

Avem colectionari?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si eu am monezi vechi, dar nu prea tin la ele, nici nu stiu care e cea mai veche.

 

Eu colectionez insigne. Inainte le purtam pe tricou, geanta, ghiozdan, dar asa am pierdut 3 dintre ele, si acum le tin in siguranta, acasa.

Daca are careva insigne fabricate inainte de 1990, sunt dispusa sa cumpar :ph34r:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am inceput sa colectionez chibrituri, brichete si biscuiti ( de pahare ) :crazy:

toate astea de pe vremea cand fumam...si umblam mai des prin cluburi :yahoo:

acum...foarte rar mai fac rost de cate ceva :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu colectionez (daca se poate spune asa) CACTUSI!!! daca aveti careva puiutzi de dat .... ma ofer sa-i adopt!!!!

 

Cactus ai spus ?!?!? Vino si te alegi cu cate ..... n-ai cum sa le cari !!!

 

Am unu in curte de vreo 5 metri, Organ Pipe se numeste si are multe brate tepoase.

Niste pasari si-au facur cuibul intre ramurile care-i produc securitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o colectie de timbre, filtelista, dateaza din scoala primara si a fost imbogatita pe parcurs, mi-au dat si parintii o gramada de colectii: colite, timbre si dubluri, editii speciale, clasoare de lux. (Vreau sa i le ofer cumnatei mele de Craciun anul acesta, imi va fi greu dar stiu ca ii plac, in Italia posibil sa fie niste raritati!)

Imi plac fotografiile in sepia, am o gramada.

Colectionez si parfumuri, editiile limitate le CHIAR pastrez... jumatate din sticluta! Unele sunt char virgine, cele foarte rare si bune. Pana cand? :yahoo:

Mai colectionez si sticlute colorate foarte mici, miniaturi color, DAR sticla insasi e colorata, uneori e chiar cristal, le-am obtinut greu, sunt chiar miniaturale, unele au "huse" din argint. :focus:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai colectie si de cartele telefomice..am o mapa speciala in care le tin..imi plac mult alea care au peisaje.. totusi, majoritatea sunt din afara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cactus ai spus ?!?!? Vino si te alegi cu cate ..... n-ai cum sa le cari !!!

 

Am unu in curte de vreo 5 metri, Organ Pipe se numeste si are multe brate tepoase.

Niste pasari si-au facur cuibul intre ramurile care-i produc securitate.

 

mai mititei nu ai???? ca totusi.... stau la bloc, desi as fi in stare sa-mi umplu casa numai cu asa ceva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×