Sari la conținut
Forum Roportal
beggar

perpetuum mobile

Postări Recomandate

what's the matter? ..nu tin minte sa-mi fi dat cu parerea pe acest topic :bataita:

asta e..acum iti poti da..ai aflat de el acum :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta este,soarta.. nu toti afla la timp...aseara cautam pe google despre perpetuum mobile si asa am descoperit...nu dp forum..aici am dat search si am vazut ca era deschis deja un topic.

apropo tu asta mare si tare, ai aflat acum 50-55 ani de ea?de te dai asa rotund?am avut o parere -on topic-personala obiectiva si nu vad ce ai gasit tu de comentat!

1. Nu e nevoie să fi aflat acum 50 de ani, chiar dacă aflam ieri despre ea, tot n-aş fi crezut-o perpetuum mobile.

2. Părerea ta "personală şi obiectivă" era prostesc-dramatică: "de ce nu face statul rom

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..de 54 de ani sa functioneze este ceva..am inteles ca energia generata ar putea ajuta o naveta spatiala sa decoleze, deci ma mir ca nu se profita..

Da, poate dacă specia umană ar fi adunat zeci de ani energie pentru a face o navetă spaţială să decoleze, poate s-ar fi apelat şi la pila lui Carpan. Dar cum americanii au prostul obicei să lanseze navete măcar la fiecare două luni, faptul că una dintre ele ar fi aşteptat zeci de ani :jester: să-i genereze pila lui Carpan energia necesară n-ar fi fost tocmai rezonabil. Şi cu-at

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×