Jump to content
Forum Roportal
Miss Bitch

Dragostea vietii tale

Rate this topic

Recommended Posts

Se iau un EL si o EA.

Povestea nu este deloc simpla... ea este casatorita de ani buni. S-a intamplat totusi ca la un moment dat sa-l cunoasca pe El. Au avut o relatie de dragoste care s-a terminat din cauza faptului ca EA s-a impacat cu sotul.

EL, ca sa uite, a plecat departe de EA, iar acum, dupa 4 ani de zile, s-au reintalnit, intalnire care i-a rascolit pe amandoi pana-n maduva oaselor, lumea EI s-a naruit pe de-a intregul. A realizat ca il iubeste si ca este singurul barbat pe care l-a iubit vreodata.

Cand iti dai seama ca , doar langa un singur barbat din lume ai fi cu adevarat fericita.. un barbat pe care cu ani in urma, l-ai gonit din viata ta, ce alegi?

In ce relatii e ea cu sotul acum?

Depinde in ce situatie se afla fiecare. Eu stiu ce as alege.

Sotul ii ofera totul. Nu are nimic ce sa-i reproseze sotului, o rasfata, ii accepta toanele, dar pur si simplu se simte goala pe dinauntru. Nu se simte implinita, nu e suficient.

Daca era EL langa EA, sigur nu se simtea asa.

Aleg sa fie ca inainte. EA cu sotul si eu cu EA. :)

Aleg sa fie ca inainte. EA cu sotul si eu cu EA. :)

Adica sa il faca amant?

Nu este cazul. EA nu este si nu a fost niciodata aventuriera, nu au pasionat-o aventurile, nu e o persoana care se deschide usor. EL a fost singurul care i-a vazut sufletul..

Sa fiu fericita.

Adica l-ai alege pe EL?

Eu stiu ce as alege.

Ce ai alege?

Adica sa il faca amant?

Nu este cazul. EA nu este si nu a fost niciodata aventuriera, nu au pasionat-o aventurile, nu e o persoana care se deschide usor. EL a fost singurul care i-a vazut sufletul.

Nu spune nimeni de aventura .

E vorba de fericirea EI. :)

Eu nu am incredere in barbatii care se intorc. As ramane cu sotul.

Dar tu l-ai alungat. Barbatul asta s-a intors pentru ca te iubeste si n-ar fi plecat niciodata daca nu l-ai fi gonit.

Dar tu l-ai alungat. Barbatul asta s-a intors pentru ca te iubeste si n-ar fi plecat niciodata daca nu l-ai fi gonit.

Nu as putea fi sigura pe dragostea lui, tot timpul as avea indoieli daca nu cumva vrea doar sa mi-o plateasca.