Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

spovedeste-te!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi pare rau,dar romanul cu spovedania mea l-am scris pana la capitolul 30,mai am 31 de capitole ca sa-l termin si nu stiu daca mai apuc sa traiesc atata!Oricum,ma voi regasi in toate pactele voastre!

(doar sa fie ceva......????)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca-mi spui care ar fi diferenta, la ce ti-ar folosi sau cu ce ar fi mai grea o marturisire sub adevaratul nume, eu sunt gata sa-ti dau toate detaliile.

 

Spoveditul nu ajuta cu nimic pe spectator ci doar pe cel ce -si marturiseste pacatele....deci, pe mine nu ma ajuta cu nimic nici daca i cu buletin nici daca i cu masca.

Eu zic ca-i un lucru mare sa-ti recunosti pacatele si multi nu fac asta de teama. Nu-i nici o diferenta intre: Tenou Haruka recunoaste ca a gresit atunci cand a furat de la prietena ei Florentina Morozencu un creion si Patrunjica (un nickname) recunoaste ca are mania furtului ? Apoi trebuie sa mergi la Morozencu Florentina si sa spui de patanie.

Ori e spovedanie ori e mimat de spovedanie. Cam toti avem aceleasi pacate (mintim, preacurvim, inselam etc) de aceea cred ca atunci cand ne spovedim trebuie sa intram in amanunte si sa ne "dezbracam" in fata celui ce marturisim....asta-i marea provocare ce duce la spovedania cea mare (zic eu).

A nu se intelefe ca am o parere negativa fata de postarile de aici. Sunt un om pacifist !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Curajosilor.....asa-i usoara spovedania sub orice Nickname.....aveti curaj sa va dezvaluiti identitatea (B.I sau C.I) ce o purtati si apoi sa va turnati pacatele ?

iote coane ... C.I. nr.RD seria 334774 :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai, voi va spoveditip forum? :angry:

 

a inebunit lumea neica

 

nu ca nu as fi scris mail la preot dar macar nu mi-a raspuns si mi-a fost de ajuns sa inteleg ca am gresit .............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iote coane ... C.I. nr.RD seria 334774 :angry:

 

 

N-ai inteles sau te faci ca nu intelegi......da' nu trebuie sa-mi faci mie pe plac....iti doresc absolvire de pacate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-ai inteles sau te faci ca nu intelegi......da' nu trebuie sa-mi faci mie pe plac....iti doresc absolvire de pacate!

mai copile, tu crezi ca asa -zis pacatele enumerate de mine... le-am facut la adapostul nick-ului? :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai copile, tu crezi ca asa -zis pacatele enumerate de mine... le-am facut la adapostul nick-ului? :angry:

 

Nu, le-ai facut la adapostul C.I. nr.RD seria 334774 (cred)

 

Sunt de gen feminin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, le-ai facut la adapostul C.I. nr.RD seria 334774 (cred)

 

Sunt de gen feminin.

aha... scuze pentru gen :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de gen feminin.

 

 

Mai copilo, atunci... :angry:

 

 

Bre, io am la pacate ca nici nu stiu sa le numesc. Multe nici nu cred ca-s pacate, dar...fie.

 

Cel mai mare pacat al meu e chiuretajul. Din cauza lui mi-a fost rusine sa ma spovedesc unui preot. Nu m-a mai vazut nenea ala la fata de vreo 5 ani.

 

 

P.S. cat de detasata am fost cand am scris asta...nici mie nu imi vine sa cred.

Editat de ariana2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-ai inteles sau te faci ca nu intelegi......da' nu trebuie sa-mi faci mie pe plac....iti doresc absolvire de pacate!

 

Stimata Haruca,nu-l judeca ''din prima''pe Ravl,citeste-l printre randuri!(asa am patit si eu la inceput)

Nu toti putem sa fim la un moment dat foarte seriosi,sa ne concentram,este in firea omului(si mie mi s-a intamplat pe topicuri religioase).

Nu te intrista si lupta in continuare pentru crezul tau!

Ferice de tine! :angry:

Cu stima,Dan-Gabriel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×