Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

spovedeste-te!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e ude oicei gasesc mai multe raspunsuri, asta-i beleaua, adevarul e relativ mereu :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e ude oicei gasesc mai multe raspunsuri, asta-i beleaua, adevarul e relativ mereu :lol2:

adevarul nu poate fi relativ ... doar interpretarea lui :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2::lol2::lol2: ... si ce ma fac?

nimic... vei simti in tine, care este adevarul, chiar daca aparent el poate parea asa cum spuneai -relativ; senzatia aia de relativitate, rezida din faptul ca evoluam in fiecare clipa :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
no bun ... hai ridicati sutana, eu ma pun in genunchi si spun: am mintit, am facut rau altora, am preacurvit, mi-am dorit ce au altii, m-am temut, am fost aroganta... si ? ce va pasa voua? :lol2: ma izbaviti de pacate? gata, mi s-au sters? :lol2: pot sa o iau de la inceput?

 

Nu simti ca esti inconjurata de prieteni care te asculta?

Virtual,unii...din noi...valoram mai mult decat ''oamenii in sutana''!

A recunoaste un pacat prin spovedanie este primul mic pas spre MANTUIRE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... relativitate, rezida din faptul ca evoluam in fiecare clipa :good:

 

of...adica mereu in schimbare, ca traseul pe GPRS "reconfigurare traseu" in fiecare urmatoare 30 sec.... waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si cine a zis ca viata e simpla? io! eh bine nu e simpla dar esimpla daca o iei ca o joaca ...si cand obosesti ce faci? unde te culci?

 

 

 

 

Nu simti ca esti inconjurata de prieteni care te asculta?

Virtual,unii...din noi...valoram mai mult decat ''oamenii in sutana''!

A recunoaste un pacat prin spovedanie este primul mic pas spre MANTUIRE!

 

 

da...si mai raman 100 de pasi care nu reusesc sa-i duc la bun sfarsit niciodata ... si daca reusesc apare mandria si se dupe pe p... totul of ... cine a izs ca viata e simpla? io! nu stiam ce vb .... :stars:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
of...adica mereu in schimbare, ca traseul pe GPRS "reconfigurare traseu" in fiecare urmatoare 30 sec.... waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si cine a zis ca viata e simpla? io! eh bine nu e simpla dar esimpla daca o iei ca o joaca ...si cand obosesti ce faci? unde te culci?

da...si mai raman 100 de pasi care nu reusesc sa-i duc la bun sfarsit niciodata ... si daca reusesc apare mandria si se dupe pe p... totul of ... cine a izs ca viata e simpla? io! nu stiam ce vb .... :cheer:)

 

Ella,viata trebuie sa ne-o simplificam singuri,prin discernere!

Incearca pas cu pas(este sfatul meu invatat de la Ravl)!

Eu am vazut intotdeauna jumatatea plina a paharului(uneori mi l-am inchipuit plin deja!)

Si m-am simtit mai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... si daca reusesc apare mandria si se dupe pe p... totul of ... cine a izs ca viata e simpla? io! nu stiam ce vb .... :cheer:)

viata este simpla... doar natura umana este complicata !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×