Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

De ce va place toamna?

Postări Recomandate

deja a inceput sa miroasa a toamna ... castane :P incepe sa urle romantismul in mine in aceasta perioada ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca despre ea s-au scris cantece superbe :-

 

si pentru ca toamna... cateodata ma regasesc pe mine, desi am mereu impresia ca ma imprastii cu frunzele si ma dizolv in ploaie... ciudat, nu?

 

foarte frumos spus :crazy:

 

Printre poeziile mele preferate (si cantece) este "A venit toamna" - Nichita Stanescu :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

omul are nevoie sa treaca prin toate starile sa simta diferit, nu mereu la fel...

toamna inseamna melancolie, inseamna schimbare, inseamna tristete, inseamna trecut, inseamna bilant ... inseamna bucuria ca va veni un nou inceput ... sufletul are nevoie de aceste trairi deci ... de asta imi/ne place toamna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit aproape tot ce s'a postat dar tot nu am reusit sa iubesc anotimpul asta mohorat care e in desfasurare ... mie nu imi place toamna...primavara e superba in luna mai cu toti copacii infloriti...culori frumoase, mirosuri :resent: numai toamna are culori pale...moare totul....pare atat de trist anotimp...si mai contribuie si ploile care ne ucid buna dispozitie :D ar fi buna dintr'un singur punct de vedere...ca sunt multe fructe...dar alea sunt si vara :) deci...nu se pune :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca se termina caldura infernala din vara, pentru ca ma gandesc mai mult la mine si sunt ceva mai potolita decat in restul anului. Sunt innebunita dupa frunzele uscate si dupa mirosul toamnei. Si deja cand simt miros de toamna nu pot decat sa ma gandesc ca mai e putin si vine Mosu :bear:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa-mi raspund si azi la intrebarea asta, cand o sa ma plimb prin herastrau... (sper sa nu ploua...)

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×