Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

De ce va place toamna?

Postări Recomandate

Mi-am adus aminte de auriul frunzelor si de cum faceam dragoste in padurea plina de culori. Acum toamna imi da putere sa traiesc fara el.

Scoala e necesara copilasi. :offtopic:

Baietas si aici e o zona de munte ,stiu cum vine iarna aia blanda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubesc dintotdeauna toamna si-mi trezeste amintiri placute

 

imi place sa-mi clatesc ochii abandonand gandul in natura frumos colorata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca despre ea s-au scris cantece superbe :offtopic:

 

si pentru ca toamna... cateodata ma regasesc pe mine, desi am mereu impresia ca ma imprastii cu frunzele si ma dizolv in ploaie... ciudat, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca fuctele sint mai dulci si gustoase ca si legumele si zarzavaturile si tot ce este comestibil are chiar aroma luata din soare !!! N-am zis ca sint si ieftine ca s-au ridicat preturile la nivelul costului benzinei ca sint adusi cu TIR-ul frogorific din California si Mexico. Un Roman Lettuce azi a costat $3.49 !!! trebuia sa fie doi la dolar. Inca-mi place toamna ca sufla vantul si se mai racoreste aerul cateodata . . . ..

Nu ami folosim A/C si putem deschide geamurile !!! hurrahhhhh !!! Frunzele cad mult mai tirziu dar atunci o sa avem mult si de greblat !!!

 

Se termina Musonul de Vara !!! cu ploi si galagie mare de la tunete si fulger !!!

 

La noi NU este popular refrenul "De ce doar odata e vara pe an ???"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) ce de romantisme dom`le !

 

toamna=culesul viei=vin! :crazy: simplu, nu ? :offtopic:

E buna chestia asta cu vinul :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost nascuta toamna. dar nu ma dau in vant dupa anotimpul asta: in primul rand pt k imi place primavara. in al doilea rand pt k parca totul este mult mai deprimant acum, cand totul se naruie, copacilor le cad frunzele, cu alte cuvinte mor, si raman ca niste scheleti de care nu poti sa scapi, ii vezi peste tot. si dupa ce k eu oricum sunt negativista, pesimista si deprimata mai mereu, parca acum e totul mai rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce imi place toamna? totul capata un alt sens, culegem roadele, ne bucuram de razele soarelui ca intr-un apus de soare prelungit. e vremea mustului si a povestilor .... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu, sa filozofam pe aceasta intrebare: De ce ne place toamna? ( Rog sa nu mutati topicul la filozofie, ca se vrea doar Bla-bla-bla)

Incep eu:

Imi place ca azi este frig, vantul rece de toamna , imi plac fructele, imi plac culorile frunzelor de toamna.

A venit toamna, hai sa vorbim de cea mai frumoasa amintire de toamna!

Totdeauna mi-a placut toamna. Anotimpul in care lumina pura, aerul mai dens si rece incununat de bogatia de culori dar si de contrastul dominantei galbene cu cerul albastru deschis, caracteristic lunilor de toamna indeamna la reverie si revederea colegilor ( asta mi-a ramas din scoala si faculta) la cite-o bere si povesti despre trasee montane. Anotimp al belsugului, dar si al bilantului, al planurilor si al optimismului toamna este anotimpul in care mi-am propus cele mai indraznete planuri sau in care imi vin cele mai inspirate idei. Cind ploua si este frig, vin la calculator, aici la lumina monitorului si a veiozei si postez pe ROPORTAL citeva rinduri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×