Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Femeile-manageri si fazele lunii

Evaluează acest topic

ce crezi?  

13 membri au votat

  1. 1. Crezi ca este bine sa tii cont de faza in care se afla sefa ta pentru a te adresa cu un referat sau a expune o problema?

    • Da, evit sa discut sau sa inaintez referate in "perioadele critice"
      6
    • Nu, nu tin cont de asta, dar uneori se comporta dur in mod nejustificat
      6
    • Sunt atent si mi-am calculat in agenda zilele in care apare posibilitatea de a fi "rea" precum si zilele cu luna plina
      1


Postări Recomandate

nici insarcinata nu-ti place?

femeile manager insarcinate nu au menstruatie in timpul sarcinii

Şi alelalte au? :crazy: Naşpa să fii manager. :crazy:

 

hai ca-s numai 9 luni :crazy:

Numai vreo 5. Primele 4 trec de la sine, fără să socheze prea mult "asistenţa".

 

pe ce faza a ciclului esti?pardon, te-a pus partenera la respect? :spiteful:

ce e cu atitudinea asta violenta? :yes:

relaxeaza-te, ai sa faci riduri :yes:

te cred, nu-ti fa probleme

 

Ps: esti cumva managerul unei firme?

A mai multor. Eşti mulţumită ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
femeile manager insarcinate nu au menstruatie in timpul sarcinii

:spiteful: :crazy: :yes:

 

Noroc ca stau pe scaun. O astfel de replica ma face sa-mi fie rusine de "colegele de sex". :crazy:

 

Am avut si sef femeie, de fapt, am si acum. Dar nu mi-am pus problema daca perioada respectiva le-a influentat comportamentul in vreun fel. Unele erau toante de la Mama Natura si nu aveai ce le face.

Mai degraba, cand are pitici pe creier, asa din senin, ma gandesc ca duc lipsa de ceva. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai degraba, cand are pitici pe creier, asa din senin, ma gandesc ca duc lipsa de ceva. :crazy:

E şi asta o posibilitate. Mai ales că femeile pot fi uneori de o răutate feroce, destinată exclusiv altor femei. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E şi asta o posibilitate. Mai ales că femeile pot fi uneori de o răutate feroce, destinată exclusiv altor femei. :crazy:

Nu stiu daca din fericire sau din pacate, am fost martora la o faza, de am ramas traznita. :spiteful:

Una, sefa (si, evident, cu talente, avea sustinere puternica, dar in rest nu era nimic de capul ei) si o alta femeie, subalterna. Trece sefa pe langa angajata si i se agata parul in fermoarul angajatei. Nu-ti spun ce crize au apucat-o pe sefa, ca o da afara, cum isi permite s-o traga de par. Nu-ti reproduc replica angajatei, dar de atunci a avut parte de tot respectul meu. :yes:

 

Si, astfel de intamplari.. au tot fost, aceeasi firma, aceeasi sefa... ulterior cu alta. Asta din urma, a avut o tentativa si in ceea ce ma priveste pe mine, dar eu nu inghit asa ceva si i-am taiat-o din start.

 

Legat de rautate (gratuite), mi-am luat avertisment scris din cauza sefei de mai sus, dar a doua zi a fost anulat pentru ca m-am certat cu barba-su'. :crazy:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: :cry: :crazy:

 

Noroc ca stau pe scaun. O astfel de replica ma face sa-mi fie rusine de "colegele de sex". :)

si de ce tu?nu stiai? iata ca stii acum

 

Nu stiu daca din fericire sau din pacate, am fost martora la o faza, de am ramas traznita. :doh:

ai grija sa nu ramai asa

 

Si, astfel de intamplari.. au tot fost, aceeasi firma, aceeasi sefa... ulterior cu alta. Asta din urma, a avut o tentativa si in ceea ce ma priveste pe mine, dar eu nu inghit asa ceva si i-am taiat-o din start.

iar tu contabilizai constiioncioasa perioadele de menstruatie a sefelor

esti sigura ca nu erai la menstruatie cand "i-ai taiat-o din start"?

Editat de maiia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×