Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Of of Manelele... (teme combinate)

Postări Recomandate

Se pare ca nu prea sunt manelisti pe-aici! sau se pare ca nu au curaju sa justifice alegerea lor de a asculta asa ra**turi de zgomote! Daca as avea o sniper rifle as avea ca prima victima un minor "MINUNE":pe! Intr-o vreme as fi zis ROCca RULZ dar acum nu prea mai zic asta(am imbatrinit si mi sa-au rarit pletele :cry: )! Mai am dificultati cu hip-hop-ul dar acest gen de muzica il inghit cu muuuuuuult mai multa usurinta decat manelele si asta pentru ca sunt alergic la manele(creste tensiunea si parasesc localul)... yucca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca Optimus compara manelele cu hip-hop-ul... dar cred ca stii ca, de obicei, roccaerilor nu prea le place acest gen muzical... oricum, fiecare asculta ce vrea. Parerea mea este ca putem sa dispretuim orice gen muzical (in cazul meu manelele), sa injuram fanii, sa dorim o moarte proxima artistilor (sau asa-zisilor artisti)... dar numai atat timp cat nu ii jignim pe altii cu parerea noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rocca-erilor nu le plac manele dar cunosc multe cazuri de asa zis rap-eri care rup maneaua in casa pacat .... nu poti combina aceste 2 genuri ... dar cum pe cei de la BUG MAFIA nu ii putem introduce la real hip hop ii inteleg pe cei care combina guta si adrian cu "mafiotii" .... apropo prostia intruchipata din intamplare am dat pe canalul etno si am vazut ca guta are emisiune pe postu ala unde ar trebui sa vedem melodii din folcoru nostru ....concluzia o trageti voi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

c cauta cuvantul asta "manele" in rubrica cu muzica? daca tot vreti sa vb despre ele...deschideti un nou subiect dspre gunoaiele societatii sau asa cv :pepe (c mi-ar face manelistii daca m-ar prinde..) :cry:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multi au crezut la inceput ca manelele sunt manie a momentului si vor disparea in curand. Din pacate ele au ramas. Mai mult au inceput si i-au transformat pe romani. Acestia sa-au tiganit (imi cer scuze celor x% din tigani ce sunt cinstiti/onesti). Daca in urma cu ceva timp puteai spune ca " da , as ramane in Romania daca as avea un post de munca bine platit aici" acum nu mai poti. Eu cel putin vreau sa scap de Romania cu orice pret, sa scap de o tara ce a ajuns la un nivel al culturii si civilizatie ce tinde spre 0, si lucrurile nu par sa se imbunatateasca.

Dar am luat-o prea pe off-topica. Idea este ca doar 1-3% din cei ce asculta/au ascultat manele de placere renunta la a asculta acest gen, restul vor "pe la spate". :)

Desteapta-te romane ... cat mai poti, pentru. ca in curand nu manelistii vor fi subiectul de discutie, ci cei ce nu asculta manele (deveniti minoritari). :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offfff! nu inteleg cum se poate asa ceva? e chiar blesetmul cazut peste orasul meu! sambata, sau nu stiu cand (ca nici nu ma intereseaza) este organizat un concert de manelisti! simt ca morrrr! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

soot them all si daca are cineva 2peu sa-ti zica ceva te aparam noi cei care au ramas cu capu pe umeri si isi dau seama ce e cu adevarat muzica .....trust me :pee eu daca vad un astfel de concert la mine in oras imi cumpar un aca :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crede-ma ca si eu as face acelasi lucru, dar nu o sa actionez. ar insemna sa ma arunc fix in gura lupului, intre toti manelistii din oras, care daca ar auzi ca urasc grohaielile pe care le asculta, ar sari pe mine literalmente. asadar, prefer sa stau cat mai departe de eveniment, eventual sa-mi indes castile pe cap si sa ascult muzica ce-mi place! :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine vad ca toti sunteti anti manelisti convinsi! E bine de stiut ca nu avem manelisti pe roportal sau nu au 2peul sa o recunoasca. Dar revenind la intrebarea autorului de ce au succes aceste..."grohaieli"?

Sa fie oare asta nivelul de cultura al romanilor? Propabil ca ati obs ca manelistii au succes, cu toate criticile aduse. Si din cate am vazut nici nu prea ii intereseaza de ce spun altii. Daca ati vazut la carcotasi interviul cu adi "de vitto" si cumnatu lui vali vijeliosul au declarat ca ei canta pentru bani, nu din alt motiv. Bani pe care ii dau unii dintre noi pe cd-urile si casetele lor. Vreti sa luati masuri extreme si sa ii luati la gaurit? Deocamdata Romania este o tara democratica. Au voie sa faca ce vor. Singura problema care o vad e cea care sa-a mai spus cu obscenitatile din versuri care ajung in urechile minorilor. Si nu inteleg de ce nu face nimeni nimic. Chestia cu emisiunea lui guta sau cine era, o stiam si eu, dar parca era o lege care interzicea difuzarea de manele pe canalele tv si pe posturile de radio, nu? Eu unul ascult muzica electronica. Mai iau si cate o portie de hip-hop sau rocca din cand in cand dar nu prea multa ca strica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×