Sari la conținut
Forum Roportal
anghel florentina

dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si observ pe zi ce trece ca oameni sunt rai

 

 

???? :crazy:

 

Cu ce sunt mai rai ? Ca nu iti dau dreptate si nu zic ca toti barbatii sunt niste porci ???

Eu cred ca nu a fost nimeni rau cu tine. Ai prezentat o problema, si noi am raspuns dintr-un alt punc de vedere, si anume al observatorului. Acum, daca nu esti multumita, asta nu mai depinde de noi, ci de tine. Poate chiar nu trebuia sa postezi, daca nu esti in stare sa accepti ceea ce spun si alti oameni, si crezi ca numai tu ai dreptate, si ai nevoie de niste persoane care sa fie langa tine si sa te sustina cu sfaturi ... "false". Da !!

Poate de asta ai nevoie, de niste prieteni falsi.

 

Numai bine !

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si observ pe zi ce trece ca oameni sunt rai

in loc sa-i acuzam pe cei din jurul nostru ca sunt rai,mai bine cauti sa-i intelegi si sa devii chiar tu..MAI BUN :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, asa e nu are nicio legatura cu dragostea

a fost o greseala faptul ca mi-am spus o parte din problemele mele pe net,

dar am ascultat sfatul unei prietene, de a scrie aici

si observ pe zi ce trece ca oameni sunt rai

 

imi pare rau ca m-ai inteles gresit!

nu e ogreseala ca it spui of-ul aici pe net!

am sustinut (si m-ai sustin inca) ca ceea ce ai scris aici nu are nimic in comun cu dragostea!

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna

Ma numesc FLORENTINA, si de curand am terminat o relatie care a tinut 8 luni, tipul nu avea bani , era zugrav, si mai mult cheltuia decat aducea bani in casa, pentru ca timp de 4 luni am stat impreuna, si cu mama lui, cu ea m-am inteles bine, dar cu el nu prea a mers , parea imatur cu toate ca avea 31 ani, avea un copil, care era la fosta sotie in Sibiu, si cand si cand mai pleca si la ei in Sibiu, de ea era divortat, si eu credeam ca nu mai aer nimic cu ea.Prima despartirea de el nu a avut nimic deaface cu fosta sotie, eu am considerat ca nu ne potrivim , ca eu trageam sa fie bine iar eu nu facea nimic pentru aceasta relatie.Dar dupa o luna ne-am impacat, , iar dupa o saptamana mi-a spus ca el pleaca in Italia sa munceasca sa ma mut la el sa stau cu mama lui, si sa-l astept ca atunci cand se va intorce ne vom casatori . Dar totul a fost doar o minciuna pt. ca dupa 2 saptamani ma sunat fosta lui sotie care era in Spania si mi-a spus sa nu-l mai astept ca e cu ea ia Spania ,si ca pe mine ma pacalit ca se va intoarce la mine. Deci si barbati sunt parsivi , nu?

 

Buna, Florentina. :lol2:

Nu trebuie sa te superi pe cei care-ti raspund, fiecare isi spune parerea, unii mai politicos, altii mai...dur. Oamenii gandesc diferit, privesc viata diferit...poti sa-i citesti pe toti si sa mai inveti cate ceva despre ei, asta te poate ajuta in viitor, iar cand vei alege data viitoare, poate vei fi un picut mai atenta.

Via-a-vis de faptul ca ai acceptat sa te impaci cu el " pentru ca el zicea ca si-a dat seama ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine",(desi considerai ca nu va potriviti) eu cred ca deciziile pe care le iei trebuie sa fie legate de ceea ce iti doresti TU de la viata, in functie de sentimentele tale, ci nu de ceea ce-si doreste altcineva. Iar pentru asta trebuie sa stai putin singura cu tine si sa-ti dai seama cine esti, ce-ti doresti cu adevarat si mai mult decat orice sa incepi sa ai putina incredere in tine. Pentru ca daca tu nu-ti acorzi putin respect (si nu-l ceri, prin atitudine, de la ceilalti) nimeni nu ti-l va acorda.

Intr-o relatie e nevoie de mult mai mult decat " sa tragi sa fie bine" sau sa te intelegi bine cu soacra. E nevoie in primul rand de incredere si respect RECIPROC, ceea ce pare sa fi lipsit in relatia voastra. Nu trebuie sa faci din asta o tragedie si nici sa generalizezi, nu toti barbatii sunt la fel. Eu sunt convinsa ca tu cunosti si barbati pe care-i respecti si pe care-i consideri admirabili, doar ca esti necajita si inca nu poti fi obiectiva. :lol2: Priveste povestea asta ca pe o lectie, iar data viitoare cand alegi, fii mai exigenta!

Barbati sau femei, toti avem pana la urma o oarecare doza de parsivitate, mai mica sau mai mare. Nimeni nu e perfect , trebuie sa ne vedem si sa ne acceptam asa cum suntem, fara sa incercam sa parem mai buni decat suntem si fara sa ne mintim singuri.

Bine ai venit pe roportal! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit

micaluza, cred ca stiu care e problema

eu am scris cateva lucruri din ce mi-sa intamplat si nu era nici prea clar , cred

si atunci normal ca cei de pe forum n-au avut ce sfaturi sa-mi dea

si mai e ceva, eu nu sunt abisnita cu oameni care sunt prea directi , putin insensebili

sau poate mi-sa parut ca sunt prea duri ,nu stiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna

Ma numesc FLORENTINA, si de curand am terminat o relatie care a tinut 8 luni, tipul nu avea bani , era zugrav, si mai mult cheltuia decat aducea bani in casa, pentru ca timp de 4 luni am stat impreuna, si cu mama lui, cu ea m-am inteles bine, dar cu el nu prea a mers , parea imatur cu toate ca avea 31 ani, avea un copil, care era la fosta sotie in Sibiu, si cand si cand mai pleca si la ei in Sibiu, de ea era divortat, si eu credeam ca nu mai aer nimic cu ea.Prima despartirea de el nu a avut nimic deaface cu fosta sotie, eu am considerat ca nu ne potrivim , ca eu trageam sa fie bine iar eu nu facea nimic pentru aceasta relatie.Dar dupa o luna ne-am impacat, pentru ca el zicea ca si-a dat seama ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine, iar dupa o saptamana mi-a spus ca el pleaca in Italia sa munceasca sa ma mut la el sa stau cu mama lui, si sa-l astept ca atunci cand se va intorce ne vom casatori . Dar totul a fost doar o minciuna pt. ca dupa 2 saptamani ma sunat fosta lui sotie care era in Spania si mi-a spus sa nu-l mai astept ca e cu ea ia Spania ,si ca pe mine ma pacalit ca se va intoarce la mine. Deci si barbati sunt parsivi , nu?

Esti sigura ca nu a fost doar o manevra a fostei pt. a va desparti? De la el ai mai primit vreun semn ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU, NICI UN SEMN

iar el mi-a spus ca pleca in Italia , iar fosta lui sotie m-a sunat din Spania

si mi-a zis ca e cu el, ca daca vreau sa ma conving imi da un nr. de telefon sa sun a doua zi, dar eu n-am vrut

el e plecat de o luna , si n-a sunat de loc , nici macar pe mama lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×