Sari la conținut
Forum Roportal
Ella_22

Este intr-adevar punctia o solutie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Giulia,

 

Nu trebuie sa-ti fie frica, daca ai fi avut putin timp sa parcurgi un pic arhiva ai fi aflat ca nu doare foarte tare, dar ca fiecare dintre noi raspundem altfel la aceasta punctie. Parerea mea ca trebuie sa te inhami cu mult calm si rabdare si pentru ca este singura solutie de a beneficia de tratament (nu stiu daca s-a aprobat ca varianta Fibro Testul) sa treci si prin aceasta experienta. Toti am trecut, de ex. eu si Cata ne-am simtit mai rau, dar ceilalti s-au simtit destul de bine.

 

Ai grija de tine si sa stii ca suntem alaturi de tine.

 

Cu drag :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos de incurajari.

 

recunosc ca sunt foarte speriata.am 29 de ani si sunt proaspata mamica. ma gandesc sau mai degraba incerc sa nu ma gandesc caci ma infior. nu stiu daca realizez ce inseamna si parca as plage tot timpul.trebuie sa ma inarmez cu mult curaj si motivatie ca totul va fi bine.imi puteti recomanda vreun dr.locuiesc in brasov.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Giulia!

Nu-ti pot recomanda un docto din judetul tau, eu am medicul sub a carui observatie sunt la Iasi.

Intr-adevar eu am suportat punctia mai greu, insa asta este din cauza organismului, fiecare reactionam diferit, asa ca nu mai fi ingrozita!

Plus, un lucru extrem de important in reusita vindecarii este moralul tau si puterea ta de a lupta!

NU iti consuma energia plangand, ci motivandu-te pozitiv si luptand pt vindecare!

Multa sanatate si MULT CURAJ!

Asa cum a spus Ela, cu totii suntem alaturi de tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Catalina,

Toti sunteti deosebiti , dar tu le intreci pe toti.

As vrea sa gandesc pozitiv, dar... , incerc totusi. Cuvintele tale mi-au facut mult bine, multumesc mult.

O seara placuta si o sa va mai scriu. Multumesc mult

Editat de detena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc catalina

 

 

incerc sa imi revin inca.ma bucur ca sunt oameni care ma inteleg si nu numai oameni care fug de mine. initial m-am gandit sa spun unei prietene despre problema mea insa dupa modul cum reactioneaza oamenii cand aud de hapatita c mi-a fost teama sa nu cumva sa ma evite daca vor afla ca sunt pozitiva.este greu dar ce sa fac....ce sa facem de fapt???trebuie sa invatam sa traim asa si sa luptam. eu inca am de lucru la acest capitol.iti doresc sa iti implineti visul ,sa ai candva copilasi sanatosi si sa-i vezi apoi mari. acelasi lucru il vreau si eu....sa-l vad mare!!!

 

cu bine si pe curand!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Detena mereu am dorit celui de langa mine ceea ce sufletul meu a nadajduit sa priemeasca, asa ca totul este din suflet si cu mare drag!

NU trebuie decat sa fi puternica si sa ne ceri sprijinul atunci cand ai nevoie, noi suntem aici!

 

Giulia iti multumesc pt urari si sper sa ai gura aurita!

NU ai pt ce sa-mi multumesti, multumirea mea este sa fim cu totii sanatosi!

Ai grija de tine si de familia ta!

Editat de Cute Catalina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Giulia trebuie sa lupti daca nu pentru tine atunci pentru copilul tau !

 

Ai spus ca esti proaspata mamica, sa fii fericita, bucuroasa ca ai adus pe lume un copil.

 

TREBUIE SA GANDESTI POZITIV SI SA O IEI CA ATARE ! DUMNEZEU NE-A MAI PUS IN CARCA INCA O POVARA PE CARE TREBUIE SA O REZOLVAM SI SUNT SIH'GURA CA O VOM REZOLVA. ESTI TANARA ASA CA DACA O IEI DIN PRIPA SE REZOLVA. Nu trebuie sa intrebi de ce eu ? Suntem multi ca tine in acest stadiu, toti ne-am pus intrebari si nu am gasit raspunsul, dar trebuie sa lupti cu toate fortele tale pentru tine si copilul tau. TREBUIE sa treci peste tot. Fiecare am avut o experienta diferita cu punctia asa ca nu te mai gandi si mergi inainte. Eu sunt din Bucuresti si nu stiu ce dr. sa-ti recomand din Brasov, dar paote colegii si prietenii nostri de pe forum vor vedea intrebarea ta si vor veni cu solutii !

 

Ai mare grija de tine si copilasul tau ! Pupici si tine-ne la curent ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata !!!!!

 

 

 

cam tarziu , adevarat ,dar cel mic mi-a dat de lucru ca in fiecare dimineata. si cum bine se stie ,el a castigat de ceva timp locul unu in familie la domeniul preocupari.este normal sa fie asa si trebuie sa recunosc ca placerea e imensa iar satisfactia de a-l vedea cum creste sanatos sub ochii nostri este la fel de mare.sa dea dumnezeu sa avem cu totii parte de ea.cat despre vestea pe care tocmai am aflat-o trebuie sa spun ca incep sa ma acomodez cu ideea.am sa ma programez ptr o punctie si sunt convinsa ca voi trece si pe asta. trebuie sa vorbesc si cu sotul meu despre acest subiect.stie ca sunt infectata cu hcv dar nu am vorbit despre ceea ce simte fiecare dintre noi.pentru mine un lucru care m-a bucurat foarte mult a fost faptul ca analizele lor au iesit negative.asemeni voua am sa lupt sa fie totul bine.multumesc ca m-ati primit in radurile voastre. ne "auzim" curand si bafta multa pana atunci.voi pleca cateva zile in concediu si am sa incerc sa ma relaxez cat mai mult.

 

 

mulata sanatate

giulia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×