Sari la conținut
Forum Roportal
zapacita1

Ati fost vreodata dezamagiti de oameni?

Postări Recomandate

nu stiu ce se intampla, dar mereu ma dezamagesc oamenii in care am crezut,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incerc,intotdeauna sa vad partea buna a lucrurilor...este valabil si

pentru oameni...orice s-ar intampla trebuie sa fi pregatit si constient ca

dezamagirea vine intotdeauna din partea ta,din felul tau in care privesti

lucrurile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista parti bune ale oamenilor pe care nu le vei descoperi decat daca risti sa fi dezamagit. Eu am riscat, dar nu reusesc sa fiu dezamagita, pentru ca imi adaptez involuntar iubirea fata de acei oameni in functie de lucrurile noi pe care le descopar despre ei, fie bune sau rele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori, de multi oameni..incep sa cred ca am eu asteptari prea mari de la oameni...Cel mai rau a fost ca am fost dezamagita de 2 dintre prietenele mele cele mai bune..in perioade diferite de timp.. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e pe undeva un om care sa nu fi fost dezamagit de cei din jur macar odata.

 

e mai grav atunci cand o face cineva foarte apropiat, dar, cum zicea cineva pe aici, bine ca ni s-a dat si uitarea.

 

oricum se va mai intampla sa fiti dezamagiti, nu din alt motiv dar traiti printre oameni, mai buni sau mai rai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum se va mai intampla sa fiti dezamagiti, nu din alt motiv dar traiti printre oameni, mai buni sau mai rai

asa'i...si din pacate, ne grabim sa dam verdicte definitive si irevocabile, judecand cu inima, nu cu ratiunea...dar suntem oameni si suntem supusi greselii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da am fost de foarte multe ori dezamagita....chiar de multe ori...doar ca cel mai tare m-a durut cand m-a dezamagit prietenul meu...care e plecat in italia..toate bune si frumoase..pana cand aflu intr-o zi ...ca ..la vara se casatoreste...cu alta.:doh:(...din acel moment nu am mai avut incredere in nimeni...mai ales in baietzi...poate ca e doar o perioasa..adik eu sper sa fie asa, pt k...nuj simt k nimeni nu ma intelege, si toata lumea zice k astea sunt doar fitze...din pakte..nu-i asa..:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e trist dar toti suntem dezamgiti la un moment dat.totul depinde de cat de sensibili suntem si de cat de repede depasim momentele grele.Sa va spun depsre mine : n-am avut niciodata prieteni in sensul real al cuvantului, la 12 ani unica mea prietena m-a dezamagit si am descoperit ca viata nu e asa roz ci d fapt mai mult gri...in fine dupa 1 an mi-am revenit..dra am devenit suspicioasa si retrasa, chiar timida as sune.Apoi a venuit liceul, mari sperante, dar noi dezamagiri, colegii nu ma intelegeau pt ca eu mai si invat..si am devenit rea..apoi prietenul meu m-a inselat si a contiunuat sa nege desi l-am prins...de certurile din familie nu mai spun..dar uite ca am deja 18 ani si juma si am supravietuit pentru ca ma bazez pe "ce nu te omoara , te face mai puternic", la mine chjiar a functionat.Acum sunt indragostita si parca totul imi merge bine si nu ma mai gandesc pana cand va dura, am invatat s ama bucur de fiecare clipa pentru ca oricand poti avea parte de surprize.Ceea ce acum ti se pare un lucru foarte grav, in timp ti se va parea minor..si inca un lucru important pastreaza doar amintirile frumoase, trebuie sa gasesti cateva si treci odata peste si fati noi amintiri..be the best and f...k the rest...nu0i lasa pe altii sa vada ca suferi, indiferenta doare cel mai mult, razi in fata lor cand zic ceva rau si reactia e garantata..si invata sa dai replici taioase..nu trebuie sa conteze parerea altora, ceea ce gandesti nu poate schimba nimeni,,accepta-te asa cum esti si vei vedea ca rabdarea va da roade..speranta si totul va veni de la sine..eu am simtit toate aceste lucruri pe pielea mea dar nu m-am razbunat, i-am "batut" cu propriile lor arme....pooooooop :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost dezamagita de multe ori... in unele cazuri din vina mea, iar in altele... partea trista este k azi m'a mai dezamagit o persoana la care nu ma asteptam... doare pe moment, cu timpul se uita si se vindeca ranile, insa raman cicatricele... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×