Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

Pacatul Primordial

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ca orice lucru... poate avea efecte pozitive, sau negative...

daca mergem pe tipul asta de logica... nu mai inventam :bomba atomic, pe cea cu hidrogen, etc...

rasa umana, la ora actuala se poate autodistruge in 3, sau 4 minute...

concluzia : totul tine de echilibru, nu de interzicerea clonarii; pana la urma, ne convine sau nu, stiinta avanseaza !

 

Nu am zis ca trebuie interzisa, doar ca unii ii atribuie clonarii (si stiintei, in general), atribute spirituale (sau poate au gresit topicul).

Sunt de acord ca in discutii legate de spiritualitate pot fi aduse si argumente stiintifice, dar a ridica stiinta la rangul de cale spre adevar este chiar penibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am zis ca trebuie interzisa, doar ca unii ii atribuie clonarii (si stiintei, in general), atribute spirituale (sau poate au gresit topicul).

Sunt de acord ca in discutii legate de spiritualitate pot fi aduse si argumente stiintifice, dar a ridica stiinta la rangul de cale spre adevar este chiar penibil.

 

pai... chiar este penibil !

 

dar si reciproca e valabila ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai... chiar este penibil !

 

dar si reciproca e valabila ! :crazy:

 

este si reciproca valabila, dar eu nu am afirmat ca stiinta NU ESTE calea spre adevar, nu am facut aceasta eroare, ci am respins modul lui de impunere. Imi da impresia unui guru care vrea sa ne integreze si pe noi in absolutul lui... asta este penibilul la care ma refeream.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este si reciproca valabila, dar eu nu am afirmat ca stiinta NU ESTE calea spre adevar, nu am facut aceasta eroare, ci am respins modul lui de impunere. Imi da impresia unui guru care vrea sa ne integreze si pe noi in absolutul lui... asta este penibilul la care ma refeream.

 

tot ce cade intr-o extrema sau alta ... devine penibil ! ... totul !

:crazy:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×