Sari la conținut
Forum Roportal
ady_maris

Ce sa intamplat cu adevarat in eden!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

După ce şarpele a amăgit-o pe Eva, ea s-a dat lui Adam, care nu o cunoscuse p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DUPA ce a mancat din fructul oprit, Eva i s-a dat lui Adam? I-a zis "Adaame ...ia-ma!" ...

Acuma serios, asta mi-a scapat. :) Sa ma mai uit o data.... Asa o fi... Dar pana atunci, ce faceau? Aveau timp de partasie? Faceau studiu biblic impreuna?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu era vorba despre m
Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aaa,nu,tu nu ai inteles ideea(e si de inteles cu asa niste postari) ,copilul nu e a lui Adam,e al Sarpelui

Ahm.... chiar,.... acu vin de-acasa..... Si cum ? Ia mai zi.... Deci sarpele si cu Eva il traduceau pe Adam pe la spate? Bai frate, femeia asta... Chiar si inainte de cadere era alunecoasa... :offtopic: ca sarpele :) Hai sa speculam..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ahm.... chiar,.... acu vin de-acasa..... Si cum ? Ia mai zi.... Deci sarpele si cu Eva il traduceau pe Adam pe la spate? Bai frate, femeia asta... Chiar si inainte de cadere era alunecoasa... :fingers: ca sarpele :offtopic: Hai sa speculam..

 

Mda...il traduceau rau de tot nu asa :) ... asta s-a intamplat cu adevarat in Eden ....ce stii tu?

Si da,femeie alunecoasa rau,ca stii tu,se mai zice,femeia e pacatoasa,Adam a fost sfantul :boredom: Asa ca hai sa ne facem repede schimbare de sex ,sa nu mai cada vina tot mereu pe noi...femeile...nenorocitele de noi :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DUPA ce a mancat din fructul oprit, Eva i s-a dat lui Adam? I-a zis "Adaame ...ia-ma!" ...

Acuma serios, asta mi-a scapat. :offtopic: Sa ma mai uit o data.... Asa o fi... Dar pana atunci, ce faceau? Aveau timp de partasie? Faceau studiu biblic impreuna?

nu fata... jucau "pietre"

si deh... ploua, ea uda, el s-o incalzeasca...si uite asa au trezit sarpele !

 

Ahm.... chiar,.... acu vin de-acasa..... Si cum ? Ia mai zi.... Deci sarpele si cu Eva il traduceau pe Adam pe la spate?

pe la spate ? :fingers:

 

moama... ce tare-i asta !

Bai frate, femeia asta... Chiar si inainte de cadere era alunecoasa... :lazy: ca sarpele :) Hai sa speculam..

asa a speculat-o si Adam cu sarpele lui !

:suicide:

 

Asa ca hai sa ne facem repede schimbare de sex ,sa nu mai cada vina tot mereu pe noi...femeile...nenorocitele de noi :beach:

 

te vom numi AndreiCondor !

:boredom:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aberam, noi, aberam, pana s-o trezi dragonu'...

lasa, ma, ca eu vreau sa raman femeie... Faptul ca ea l-a prostit pe el dovedeste ca tot femeile is mai jme... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aberam, noi, aberam, pana s-o trezi dragonu'...

lasa, ma, ca eu vreau sa raman femeie... Faptul ca ea l-a prostit pe el dovedeste ca tot femeile is mai jme... :)

 

mai... pai cu ce l-a prostit eva?

adeca ce , i-a zis: da-mi si mie sarpele ala rau sa ma joc cu el ?

:offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum, l-a prostit sa muste din fruct, nu? Ca lui Dumnezeu, Adam i-a zis " Eva mi-a dat"! Nici nu a fost in stare sa-si asume responsabilitatea faptelor sale... lasul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum, l-a prostit sa muste din fruct, nu? Ca lui Dumnezeu, Adam i-a zis " Eva mi-a dat"! Nici nu a fost in stare sa-si asume responsabilitatea faptelor sale... lasul!

pai... cam asa si au ramas, cu mici exceptii...lasi ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×