Sari la conținut
Forum Roportal
yvonne_ni2006

Educatia copiilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai si tu dreptatea ta Harald, dar eu nu cred ca un copil caruia tatl ii ofera dragostea inca din primele zile va ajunge gay. NU sunt de caord cu asta. Plus ca prezenta tatlui este esentiala inca din perioada intrauterina. Copilul invat asa-l cunoasca inca de atunci, in special dupa voce, dupa atingerea pe burtica.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harald, da-te aproape sa te pun pe genunchi si sa te bat la fundul gol. nu stiam ca asta e formula magica prin care se devine gay, ca are tac-su grija de el cate 7 ore pe zi - 3 luni cand e bebelus. mai sa fie, tu chiar crezi ce zici? nu vad nimic rau ca tatal sa stea cu el si sa-l stearga la fund. ma-sa e si ea acolo, cu 6-7 ore mai putin.din cele 6-7 ore, nu am copii, dar ced ca un bebe doarme macar jumatate din timp. so..lasa-ma cu teoria ta, e idioata

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai sa fie, tu chiar crezi ce zici?

Am fost întotdeauna un fel de psiholog înnăscut, pe la 4-5 ani deja îi explicam lui taică-meu ce e corect şi ce nu în modul cum mă tratează. Iar el a fost destul de sănătos la cap să încurajeze asta. Mai târziu, pe măsură ce vedeam că sunt din ce în ce mai diferit de restul românilor, aproape că acceptasem ideea că "atunci când doi îţi spun că eşti beat, te duci şi te culci". Însă în urmă cu vreo 10 ani, am descoperit analiza tranzacţională, iar părerile mele se regăseau acolo, doar că erau mai coerent exprimate, se legau între ele chiar şi cele pe care eu le percepeam ca fiind disparate.

 

Nu sunt psiholog "cu acte" şi n-o să fiu niciodată, am alte preocupări. Dar un psiholog ştie ce e în neregulă cu homosexualitatea şi ştie că ea nu e "o altă normalitate". Iar creşterea incidenţei homosexualităţii în societăţile scandinave moderne este o realitate.

 

so..lasa-ma cu teoria ta, e idioata

Te rog să crezi că părerea ta despre respectiva teorie este absolut nerelevantă. Mai ales când e exprimată în acest mod.

 

Plus ca prezenta tatlui este esentiala inca din perioada intrauterina.

Oh, really?! :stars:

 

Nici măcar în societăţile moderne degenerate nu e valabil asta, cu-atât mai mult nu era valabil în istoria speciei.

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In afara de gargara gen "lauda-te gura ca iti murira laudatorii", eu nu as da mare valoare opiniilor cuiva care mai deunazi afirma ca femeile ce nasc prin cezariana nu ar trebui sa aiba copii si in continuarea ideii ar fi bine ca natura sa-si urmeze cursul si desigur acestea sa moara.

Nu mai tre sa reiau sper ca daca un barbat in primii doi ani de viata ii mai schimba un scutec sau stie sa ii faca o mancare fiului/fiicei asta nu inseamna ca copilasul va deveni homosexual.

Sa se inteleaga - consider homosexualitatea ceva innascut si nu am nimik cu ei.

Stiu barbati in meserii mega-macho (gen are de a face cu armament la slujba)si a avut grija fiu de cate ori a fost musai in primii ani de viata.Copilul nu da semne ca ar fi gay. De fapt,acu la gradi, dar ii plac fetitele.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conform teoriei haraldiene, Harald va trebui s-o creasca, educe si schimbe de pampersi pe Daytona in primii ani de viata, ca daca o lasa langa mamica ei va deveni lesbiana.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conform teoriei haraldiene, Harald va trebui s-o creasca, educe si schimbe de pampersi pe Daytona in primii ani de viata, ca daca o lasa langa mamica ei va deveni lesbiana.

Nu, ca să nu devină lesbiană, Harald va trebui să aibă o relaţie foarte bună cu Daytona după vârsta de 4-5 ani. Una dintre cauzele pentru care fetele ajung lesbiene (dar nu singura) este relaţia foarte proastă cu tatăl, ceea ce le deformează ideea generală despre bărbaţi. O fată agresată fizic şi/sau psihic de către tată are şanse mai mari să devină lesbiană. Ori i se deformează ideea despre afecţiune şi îşi caută un bărbat care s-o agreseze la fel ca tatăl, ori ajunge (inconştient) la concluzia că bărbaţii nu oferă nici un fel de afecţiune şi drept rezultat, va cauta afecţiune din partea femeilor.

 

Pe de altă parte, în relaţia dintre Harald şi Daytona va trebui să nu lipsească un anumit nivel de contact fizic. În lipsa oricărui contact fizic cu tatăl (îmbrăţişări, ţinut de mână sau de după umeri) în timpul adolescenţei sau prea-adolescenţei fetei, aceasta va pleca foarte repede de-acasă, mult mai repede decât momentul maturizării propriu-zise.

 

Şi last but not least, Harald va trebui să aibă o relaţie sexuală excelentă cu mama Daytonei, pe toată durata copilăriei şi adolescenţei acesteia. Dar amănunte despre asta, în episodul viitor :P

 

Sub vârsta de 2 ani, băieţeii şi fetiţele pot fi crescuţi la fel, aportul principal în privinţa învăţării sentimentelor şi emoţiilor revenind mamei. Schimbatul scutecelor, în măsura în care nu este realizată cu întârziere, este o chestiune pur tehnică, poate fi efectuată la fel de bine de mamă sau de tată. Nu în asta constă rolul educativ al mamei pe lângă bebeluş.

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saracii aia care au ramas orfani de mama si au fost crescuti de tata inca de la nastere. Majoritatea sunt gay. Asa-i Harald ? stars.gif

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://en.wikipedia.org/wiki/Flaming_(Internet)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet)

 

Deliberate flaming, as opposed to flaming as a result of emotional discussions, is carried out by individuals known as flamers, who are specifically motivated to incite flaming. These users specialize in flaming and target specific aspects of a controversial conversation, and are usually more subtle than their counterparts. Their counterparts are known as trolls who are less "professional" and write obvious and blunt remarks to incite a flame war, as opposed to the more subtle, yet precise flamers.

 

on topic: De eşti tu aceea, nu sunt harald eu! :lol2: :lol2:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Lasa omule link-urile si explicatiile, ca ai dat gres. Intentia mea nu a fost sa fac flame ci a fost o reactie sarcastica la teoria ta absurda. Ma scuzi daca ma bufneste rasul cand citesc ce scrii cateodata, asa precum banui ca te bufneste si pe tine la ceea ce scriu eu. Corect ? Sau matale ai monopol pe scarcasm si vorbit userilor, din varful pomului ?

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

on topic: De eşti tu aceea, nu sunt harald eu! :lol2: :lol2:

 

Narcisism si MPD pe scurt:

 

Si ce cap frumos rasare!

Nu-i al meu! Al meu e oare?

Editat de Aseneth
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×