Sari la conținut
Forum Roportal
giorgiana

Trucare poza - topic combinat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa iau poza mea, si sa pun fundalul o strada plina de praf,cu cer innorat!

Ce trebuie sa fac incat sa para cat mai real ca eu sunt acolo? Ce sa schimb astfel incat conditiile de iluminare de acolo sa semene cu cele din fundal? Cum pot sa fac sa apara o umbra realista pe strada din fundal?!

Am si eu cateva idei, dar astept ideile unor experimentati! :thumbsup:

Multumesc anticipat!

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au mai zis vreo 2 membrii pana acum.Tot ce trebuie sa faci e sa inveti photoshopu.Citesti tutoriale si asa inveti.Sau daca nu imi dai bani mie si iti fac eu poza :flowers::P

Editat de voxx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un video.Nu am schimbat fata....am facut doar o operatie estetica :roll:.M-am jucat cu fata ei :flowers: .Dar sa schimbi fata de la unu la altu e mult mai usor.

Editat de voxx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Au mai zis vreo 2 membrii pana acum.Tot ce trebuie sa faci e sa inveti photoshopu.Citesti tutoriale si asa inveti.Sau daca nu imi dai bani mie si iti fac eu poza :P:P

Nu au mai zis exact ce am zis eu! :flowers:

Photoshopul l-am invatat! :roll:

Insa las-o-n vrej.............asa e mai bine.....................

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa faci asta in felul urmator:

 

1. Decupezi corpul tau si-l introduci in poza de fundal (trebuie sa fie doua layer-e diferite).

2. Ca sa faci umbra, copiezi silueta ta (CTRL+click pe layer-ul cu tine decupat pt selectie), o colorezi cu negru (cu brush-ul) apoi o distorsionezi ca sa se muleze pe asfalt (foloseste edit-transform-perspective / distort / skew /warp) iar la final ii scazi opacitatea sa fie mai transparenta.

3. Ca sa se potriveasca cat mai mult imaginea ta cu cea a mediului ambiant trebuie sa schimbi nuantele de la adjustments-color balance.

4. Pentru retusuri mai poti folosi brush-uri pe un layer separat (semitrasparent) care sa simuleze umbre de pe corp si accentuari sau blur-uri (zonal cu blur tool.. sau cu gaussian blur).

 

Daca cele doua poze au asemanari de culoare si orientare a luminii atunci iti va iesi bine si fara punctul 4. Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu un video.Nu am schimbat fata....am facut doar o operatie estetica :P.M-am jucat cu fata ei :D ....interesant şi impresionant :stars: ...eu sunt mic copil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o rugaminte.Poate cineva sa-mi spuna si mie cum se poate truca o poza astfel incat sa pot lua fatza cuiva si s-o pun la corpul altcuiva?Am un program Paint Shop Pro 7.Ma ajuta sa fac lucrul asta?Daca nu,ce program mi-ar trebui?Mii de multumiri.

DE CE nu INCERCI IrfanView

Editat de cpt_Burcea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si inca ceva la ce a zis desenatorul , niste brush pt praf.. sa cauti mai intens :o: .. intotdeauna daca vrei sa faci realistic , trebuie sa fii atent la lumini..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×