Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

avea povesti faine si chef de vorba.

mie imi plac nenii astia. ma scot din ale mele cat ai clipi

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Stu' said:

avea povesti faine si chef de vorba.

mie imi plac nenii astia. ma scot din ale mele cat ai clipi

 

poi, normal că avea chef de vorbă și povești pe el, mai ales că dăduse peste o prințesă frumoasă ca tine.

a fost șansa vieții lui de argonaut.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Vriies a spus:

Dar și în sensul că nu ne mai pupăm. Decât, așa, muah-muah de la o distanță de cel puțin cinci metri sau de preferat, din spatele monitorului sau telefonului smart. :laugh:

Deși, unii ar zice că abia acum, în cazuri disperate, se manifestă dragostea adevărată care are darul de a alunga virusurile și a restaura echilibrul. :laugh:

Glumesc.

In gluma ai spus un mare adevar. Vreau sa citesc "Ciuma" lui Camus, maine ma duc la biblioteca.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Fiero a spus:

In gluma ai spus un mare adevar. Vreau sa citesc "Ciuma" lui Camus, maine ma duc la biblioteca.

Bibliotecile nu sunt inchise?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Fiero said:

In gluma ai spus un mare adevar. Vreau sa citesc "Ciuma" lui Camus, maine ma duc la biblioteca.

Poi, n-o citiși până acum? :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Enki a spus:

Bibliotecile nu sunt inchise?

Nu. Si de ce ar fi, daca institutiile publice unde populatia circula precum turistii in plin sezon la mare nu sunt? Si-asa sunt slab frecventate. 

 

Acum 4 minute, Vriies a spus:

Poi, n-o citiși până acum? :smile:

Nu. Tu citisi Corabia timpului? Acum, pe bune, cartea asta, desi se vrea a fi o carte pentru copii si am citit-o prin clasa a II-a sau a IV-a, ma obsedeaza, e de actualitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Fiero said:

Nu. Si de ce ar fi, daca institutiile publice unde populatia circula precum turistii in plin sezon la mare nu sunt? Si-asa sunt slab frecventate. 

 

Nu. Tu citisi Corabia timpului? Acum, pe bune, cartea asta, desi se vrea a fi o carte pentru copii si am citit-o prin clasa a II-a sau a IV-a, ma obsedeaza, e de actualitate.

Corabia timpului, n-am citit-o. Poate mi-o povestești tu. :smile:

 Însă „Ciuma”, lui Camus, am citit-o. Că de aia vorbeam. Am mai citit „Jocul cu mărgele de sticlă”, a lui Hesse și „Cireșarii”, a lui Chiriță. :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Vriies a spus:

Corabia timpului, n-am citit-o. Poate mi-o povestești tu. :smile:

 Însă „Ciuma”, lui Camus, am citit-o. Că de aia vorbeam. Am mai citit „Jocul cu mărgele de sticlă”, a lui Hesse și „Cireșarii”, a lui Chiriță. :laugh:

Nu cred ca am citit niciuna dintre cele enumerate de tine. Nu imi mai amintesc daca am citit Ciresarii, mi s-a sters din memorie, stiu sigur ca am vazut filmul. Cred ca am citit multe carti pe care altii nu le-ar citi in veci, dar mie mi s-au parut mici capodopere.

Uite o recenzie bunicica la carte.

https://talentedenazdravani.eu/blog/2013/09/22/corabia-timpului-monica-pillat-editura-humanitas/

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×